Ben kardeşimme bir tavsiyede bulunayım,

4 yıl boyunca metin2 files yapıp satıyordum ve kendi serverimde vardı senato2, bunları küçükken yapıyordum

edindiğim tecrübeyi ve yaşadıklarımı anlatayım belki size bir faydası olur.

oyun kurup para kazanmayı düşünüp başladım bunu daha lisede iken yaptım lise3 yani 11.sınıfta ilen başladım ,

1) merak etmiyorsan sakın bu işe başlama, ben bu oyunları nasıl yapıyorlar ? sorusu ile başladım
bilgisayar donanımı öğrendim , interneti öğrendim,sonra sunucu diyebirşey var onu öğrendim sonra web site öğrendim , tek tek kelimesi kelimesine araştırıyordum bir cümlede anlamadıgım bir kelime varsa bu sefer onu araştırıyordum v.s.

2) Oyunu kendin yazmıyorsan bu sektöre hiç girme, Başladıgımda 15 tl 20 tl sunucu kiralıyordum files kurup verıyorlardı sitede .tk veriyorlardı bahsetiğim zamanlar 2011-2012 falan , adamları verdiği filesler hepsi bozuk herşey bug,lag, açık

neyse kısa keseyim :)

hamachi server kurmayı öğrendim onda kendimi çok iyi geliştirdim pack falan editlemeyi falan öğrendim, sonra sabit-ip kurmayı öğrendim daha rahat ve çalışmak için çok iyi , açtıgım serverleri artık sabit-ip ile bilgisayarımada kurup düzenleme yaptıktan sonra servere günceleme atıyordum,

sonra siteleri editlemeyi öğrendim, ve bu şekilde aldı başını giti ama ondan sonra ilgim teknolojiye kaydı ve şuan bilgisayarcı +yazılımcı olmamı mazime borçluyum :)

Oyundan hiç para kazanmadım , tek kazandıgım satan firmalara files yazıyordum onlarda bana sunucu veriyordu, pack ve files editleme karşılıgı oyle yapıyordum, üniversitede iken 2-3 kişiye files düzenledim biri bilgisayarcıydı bana ekran kartı göndermişti :)

harçlıgım falan çıkıyorduv.s. :D

uzun yazdım uzun sözün kısası EĞER KENDİN YAPAMIYORSAN VE ANLAMIYORSAN SAKIN SAKIN OYUN SEKTÖRÜNE GİRME, ANLAŞACAĞIN ADAMLAR DA HERŞEYİ SENIN İSTEDİĞİN GİBİ YAPAMAYACAK, SEN BİR DEĞİŞİKLİK YADA BİR SORUNU ÇÖZMEK İÇİN BAŞVURDUGUNDA SENDEN PARA İSTEYECEKLER :) , HARCAYACAGIN PARAN VE EMEĞİN HEPSİ BOŞA GİDECEK...

SAYGILAR...