yeniakim Bende metrica kullanmıyorum. Analytics üzerinde organik hit olarak google yandex bing görünüyor zaten. Ancak en sağlıklı sonuç webmaster.yandex.com üzerinde site haritanızı gönderin. Sonrasını yandexe bırakın. Eğer siten yandex tarafından şirin görülmüşse, çatır çatır trafik yolluyor. Yandex Webmaster panelinde hangi konulara ne kadar trafik gönderilmiş gösteriyor. Şahsen ben, google da örneğin atıyorum "örnek kelimeler" de ilk 2 sıradaysam, yandexte "örnek kelime, örnek kelimeler, örnek kelime xxx, örnek kelime yyy" kelime guruplarında da görünüyorum. Yandex çok bonkör davranıyor ama malesef google ın %10 u kadar anca trafik gönderiyor.

Özetle yandex trafiğini takip etmeyi hiç düşünme :D Şahsen ben çok umutlarla webmaster.yandex.com üzerinden işlem yaptım, ama gelen hit "bu ne la?" dedirtecek cinsten oluyor.

Sanmıyorum wmaracında hitlerinin %50 ve üstünün yandexten çeken bir kullanıcı olduğunu.

Eğer varsa mucizedir, bize de bi yorumla tarif etsin öğrenelim, yandexten nasıl daha çok trafik çekilir?