wmaraci reklam
lidertakipci

2 senelik taahhüt verenlerin dikkatine

12 Mesajlar 2.134 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
arkadaşlar benim superonline ile bir problemim olmuştu çözdük o sorunu ancak o sorunu çözmek için araştırma yaparken bir şeye denk geldim ve çoğu kişi bilmiyor. Neredeyse tüm firmalar vatandaş bilmediği için hukuksuzluk yapıyor. İnsanlar taahhüdünü bozmak istediğinde inanılmaz rakamlar çıkarıyorlar.

en önemlisi yasal olarak hiçbir firma 2 sene taahhüt veremiyor ! Eğer 2 senelik taahhütünüz varsa hiçbir ücret ödemeden bozabilirsiniz.

6502 sayılı tüketicinin korunması kanunun 52. maddesinin 4. maddesine göre 1 yıldan uzun süre taahhüdü olanlar hiçbir gerekçe göstermeden hiçbir ek ücret ödemeden abonelikten ayrılabilir.

firmaların 1 yıldan uzun süre taahhüt vermesi kanunen yasak ! ancak hala devam ediyorlar.

kaynaklar

http://www.milliyet.com.tr/tuketiciye-taahhut-oyunu-/ekonomi/detay/2105735/default.htm

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm
ntka kozlunet sorueki

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ArinArslan ArinArslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek satış
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 400 / 147
  • Ticaret 53, (%100)
iyi yakalamışsınız hocam. 2 senelik iki adet taahhutum var. Teşekkür ederim bilgi için.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
rica ederim superonline kotasıza geçmek istediğim için taahütünüzü iptal edip tekrar abone olmanız gerek dediler. iptal içinde 800 tl para istediler. Araştırdım buldum ancak sonrasında 10 tl farkla geçiş yapılabildi uğraşmadım.

eğer gerçekten sıkıntı yaşayan varsa tüketici hakem heyetine internetten başvurup bu yasayı yazarsa ve para ödemeden ayrılmak istediğinden bahsederse eminim lehine karar çıkar.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Sağ olun hocam bende 2 yıllık süper online üzerinden taahütüm var.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
wmaraci

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bu bilgi için teşekkür ederim. Turkcell de vardı müşteri hizmetleri yardımcı oluyor mu? Yoksa tüketici hakem heyetine gitmek mi gerek?

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
İptal etmek isteyenler imzaladıkları sözleşmeleri okurlarsa daha iyi olur. x ay kalma taahhütü yerine x ay kalma sözü yazıyorsa firmaya söz vermiş oluyorsunuz ve iptal etmek istediğinizde ''ama siz söz vermişsiniz şimdi sözünüzden cayıyorsunuz'' deyip iptal etme ücreti isteyebilirler. Hukuki boyutunu bilmiyorum.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)

PoineTR adlı üyeden alıntı

Hocam bu bilgi için teşekkür ederim. Turkcell de vardı müşteri hizmetleri yardımcı oluyor mu? Yoksa tüketici hakem heyetine gitmek mi gerek?

hocam bana hiç yardımcı olmadılar tüketici hakem heyetine gidecektim ki superonline sisteminde geçmek istediğim pakete 10 lira daha vererek geçebileceğimi farkettim uğraşmak istemedim geçtim. Ancak bence kesin çözüm tüketici hakem heyeti. Zaten araştırmalarıma göre tüketici hakem heyetler gerçekten güzel çalışıyor ve insanların hakkını gözetiyor.
PoineTR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)

Ygtgnn adlı üyeden alıntı

İptal etmek isteyenler imzaladıkları sözleşmeleri okurlarsa daha iyi olur. x ay kalma taahhütü yerine x ay kalma sözü yazıyorsa firmaya söz vermiş oluyorsunuz ve iptal etmek istediğinizde ''ama siz söz vermişsiniz şimdi sözünüzden cayıyorsunuz'' deyip iptal etme ücreti isteyebilirler. Hukuki boyutunu bilmiyorum.

hocam öyle kelime oyunları işe yaramaz kanunda net yazıyor 1 senenin üzerinde taahüt demiyor abonelik diyor yani 2 senelik abonelik sözleşmesi imzalatamazlar kimseye.

ayrıca madem kalma sözü veriyoruz ayrılmamız gerektiğinde neden kalan tüm zamanın parasını size dayatıyorlar. Kanuna göre 5 krş alma hakları yok.

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
umuterdal Hocam ben hukuki boyutunu bilmiyorum zaten. Firmaları da savunma amacım yok bende bu sistemden zarar gören kişiyim. Kanunda öyle yazıldığı için taahhüt yerine x ay kalma sözünüze kalbını kullanamaya başladılar zaten.

• Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
bunlar uyanıkta bence tüketici hakem heyeti düzgün bi karar verir kanun ortada sonuçta

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al