Siz değerli arkadaşlarımın görüşlerini merak ettiğim için bu konuya değineceğim.

Genellikle utangaç, çekingen, ayaklarının üstünde duramayan özel sektörü beceremeyen vb. durumları yaşayan insanlar sırf Kpss denilen zırvayı geçti diye memur oluyor. Tabi bu tercih meselesi ama kimse kendini kandırmasın gerçek bu. Masa başında 8 saat yat akşam 5 de çık 2 gün tatil yap bide 3.5-4bin lira para al. Biri gidip sorsa ya kardeşim sen napıyosun? Vallahi cevap veremez. Güzel olay. İşi başka bir boyutu da var. Benim 60-65 gibi puanlarla TRT'ye giren arkadaşlarım var. 70 civarı puanla demirbaş yerlere atanan öğretmen tanıdıklarım var. Tarım bakanlığında bağlı çalışan iki kelimeyi bir araya getiremeyen bıyıklı dayılar var. Belediyelerde kpss den barajı geçti diye kadroya alınan ablalar abiler var. Hepiniz biliyorsunuz hepiniz şahitsiniz tek ben değilim. Var oğlu var. Bunların hesabını kim verecek? Farklı hayalleri ve yüksek hedefleri olan insanlar özel sektöre yöneliyor. Ama biri devletin gözünde canciğer öbürü üvey evlat. Mesela Memur karı koca eş durumundan aynı şehire gelebiliyor. Ama biri memur öbürü özel sektör ise böyle bir imkan yok. Biri devletin çocuğu öbürü şey çocuğu sanki siz anladınız. Bu hainliktir. Ya da birçok özel sektörde kanun dışı uygulamalar yapılıyor kimse denetlemiyor. Kimse yaptırımda bulunmuyor. Devlet özel sektör çalışanlarına sahip çıkmıyor.Allah aşkına bir sorun çevrenizdekilere yarım saat mola ile 9-10 saat çalıştırıyorlar vardiyalı. İzin mizin arada bulasın. Maaşlar yarım yamalak. Biri bunlara dur demeli artık ülkemizde zengin çok zengin fakirde çok fakir.

Saygılarımla

Not: Bu ara da kimse saçma sapan konuşup sende okusaydın sende olsaydın demesin. Ben 2 üniversite bitirdim. Şuan özel sektördeyim ve durumum iyi çok şükür. Fakat zamanında çok zorluk çektiğim ve çevremde gördüklerim için dile getiriyorum.