zekaigulin adlı üyeden alıntı

Onlar sana fatura kesmiyor , ama senin üzerinden kazandıkları komisyon İçin fatura kesiyorlar misal sen ay sonunda 3k gelir elde ettin bunun komisyon geliri 300 lira olsun bu adam ben bu kişilerden şu kadar para kaza kazandım Dedi ve fatura kesti bunuda tabi maliye ye bildirim yapılıxak , tabi bunlar arka tarafta kontrolleri yapılıyor oda söyle fatura no ile vergi dairesi bunu sistemine giriyor , sonra senin muhasebecimde bunu gidiyor uyarsa sıkıntı YÖK belgelere karşılık bir taraf eksik gelirse oda daireden çıkıyor o zaman incelenmeye alınıyor bakıyorlar ooo bu adam iyi para kazanmış ama işletme değil gel bakalım nerden basıl kazandığına bakalım bi diyorlar sende cevap veremeZsen ve karşı taraf iyi niyetli değilse ki olmaz (vergi memuru) o zaman oynatır seni elimde , kafam rahat olsun diyorsan iki şansın var bir eft havale sistemi ile çalış , ikinci adam ben aldığım hizmeti vs beğenmedim derse parasını iade et küçük işlemler yap eft de mesala adamın işini parça parça yap paranı parça parça al iade etinde Ali beyin parasını iade ediyorum de eft açıklamasına Kısacası sana sorun çıkarabileceklerin parasını iade et

Açıkçası şuan tırstım, peki ben bu sistemle devam etmek istiyorum ve vergi vererek neler yapmam gereklidir?