mexnet adlı üyeden alıntı

@nettebilgi bu bahsettiğin arkadaş ;
@mFrkan bu arkadaş olmasın yorumuna baksana :) :) :)

Hahaha :D Ne kadar da mizahi seviyesi yüksek bir insan.

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

O zaman ben de patrona diyeyim ki; "ben enayi miyim kardeşim, ben çalışacağım ama kârı sen yapacaksın".

Olması gereken kafa sizin kafanız değil! Ama bildiğiniz gibi hareket etmek de sizin iradenizde elbette...

Not: Arkadaş gayet güzel bir teklif sunmuş öğrenciye. Belli ki o öğrenci, öğrencilik nedir yaşamamış(yani birçok üniversitelinin çektiği maddi sıkıntıları yaşamamış. Sorun teklif edende değil teklifi geri çevirende de değil, sorun üslupta !

Eğer size bir iş teklifi sunulduysa ve işinize gelmiyorsa bunu söyleyebilirsiniz. Eğer kabul ettikten bir süre sonra gider bunu söylerseniz "Neden kabul ettin o zaman?" diye bir soruyla karşılaşabilirsiniz. Tabi sizde haklısınız kapitalist düzen modernize edilmiş kölelikten farksız. İşinize geldiği gibi... :)
Arkadaş güzel teklif sunmuş olabilir, öğrenci zorluk da çekmemiş olabilir. Bu durum ne sizi ne bizi ilgilendirir. Ama sizin bahsettiğiniz gibi sorun üslupta. İşi hakaret dahi etmeden kabul etmemiş öğrenci. Ancak iş teklifi sunan kişi gelmiş burada öğrenciye ithamlarda bulunuyor, öfkesini kusuyor. Buna hakkı yok. ;)