wmaraci reklam
lidertakipci

10 Aylık Olduk. Adsense Kazanç Aşamaları

32 Mesajlar 4.875 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

volbiex adlı üyeden alıntı

neden diye sormak istiyorum. tecrübelisiniz galiba, acaba kazanabiliyor musunuz?

Adsense politikaları arasında en önemlilerinden bir tanesi, doyurucu bilgi sunmak. Kategori sayfasının boş olması da olumsuz bir etki yaratır diye düşünüyorum. Forumda 10 içerikle, 15 içerikle onay aldığını söyleyen çok arkadaş var ama ben şahsen daha önce hiç düşük içerik sayısı ile başvuru yapmadım, her başvurumda her kategorimde en az 30'ar içerik olmasına, kategorilerimin dolu olmasına özen gösterdim. O yüzden duyduğumu değil, kendi yaptığımı tavsiye ediyorum.

İkinci sorunuza yanıt verecek olursam da; çok şükür, şikâyetçi olmayacak kadar.

wmaraci
reklam

volbiex volbiex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

SametTEKE adlı üyeden alıntı

Bir kere acı bir şekilde tecrübe ettim. O günden sonra P.M yoluyla da olsa paylaşmıyorum. O kadar uğraştığım sitemin yazıları 5-6 sitede birden yayınlandı. Kopyalayan sitelere spam raporu göndersem de bir şey olmadı. Olan bana oldu yani :) Size de olsun istemem. Konuya gelecek olursak, bence şuana kadar beklemeniz bile hata. Günlük en az XX haneli rakamlar bırakır. Aynı sektörde 7K hit alan bir site aylık 1000TL kazandırıyor.

cnrsgr adlı üyeden alıntı

Adsense politikaları arasında en önemlilerinden bir tanesi, doyurucu bilgi sunmak. Kategori sayfasının boş olması da olumsuz bir etki yaratır diye düşünüyorum. Forumda 10 içerikle, 15 içerikle onay aldığını söyleyen çok arkadaş var ama ben şahsen daha önce hiç düşük içerik sayısı ile başvuru yapmadım, her başvurumda her kategorimde en az 30'ar içerik olmasına, kategorilerimin dolu olmasına özen gösterdim. O yüzden duyduğumu değil, kendi yaptığımı tavsiye ediyorum.

İkinci sorunuza yanıt verecek olursam da; çok şükür, şikâyetçi olmayacak kadar.

elleriniz dert görmesin yol gösterici, tecrübeyle yoğrulmuş yorumlarınız için canı gönülden teşekkür ediyorum. bu diğer arkadaşlara da ilham kaynağı olur inş. bende adsense başvurumdan sonra gelişmeler hakkında bilgi vericem.

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
SametTEKE dediğiniz acı olayı ben film sitesinde yaşamıştım, ilk film sitemdi ve en popüler filmi ekleyip ilk sayfaya çıkmış 1 hafta içerisinde 60k kadar hit almıştım. Hem diğer rakipler spamladı hem de forumda bir kaç gıcık olan kişi vardı onlar da spam basmış ve film özetlerini bir blog site açıp orada yayınlamışlar felan :) bildiğiniz siteye meydan dayağı çekmiş gibi oldu.. neyse ki banlandılar ve farklı sektörlere bakıyorlar şuan.

Maalesef forumda hala bu tarz kişiler var, kim olduklarını tahmin ediyorum ama çaktırmadan yapmaya çalışıyorlar. Genelde bunu yaptıkları kişilerin sektörü kendi sektörü ile birleşiyorsa ve otoriter bir site ise yapıyorlar. Sektörler: Film, Haber, Webmaster Blog
SametTEKE

kişi bu mesajı beğendi.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
@cnrsgr ın dediği gibi, Adsense başvurusunu birkaç tane daha kategorileri dolduracak içerikle yapmanızı tavsiye ederim. Bu istatistiklerle gelirim ne olur diye sorarsanız, Bu istatistikler benim bir siteminkine çok yakın. O site aylık 20–30 tl civarında getiriyor. Ancak daha çok getirebilir.

wmaraci
wmaraci

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Hemen çıkma oranın çok yüksek siteni kullanıcı gözüyle değerlendirip iyileştirme yapmalısın.

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)

birhabervar adlı üyeden alıntı

@cnrsgr ın dediği gibi, Adsense başvurusunu birkaç tane daha kategorileri dolduracak içerikle yapmanızı tavsiye ederim. Bu istatistiklerle gelirim ne olur diye sorarsanız, Bu istatistikler benim bir siteminkine çok yakın. O site aylık 20–30 tl civarında getiriyor. Ancak daha çok getirebilir.

Arkadaşın yazdığı istatistikler günlük. Sizin bu istatistikleriniz günlük mü? Eğer aylıksa normal, ama günlük istatistikleriniz bu şekilde olduğu halde kazanç o şekildeyse bir yerde yanlışlık var demektir.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
SametTEKE haftalık olarak 4,7 k gördüm arkadaşın istatistikleri. benim de haftalık 5k'yı gördü. Şu an 4k civarında. Yani aralık aşağı yukarı aynı.

Ha haftalık 16kyı da görmüştüm ama o zaman adsense yoktu.

Ekleme: şimdi bir baktım da, son zamanlarda pek ilgilenemiyorum, hitlerden de çok haberdar değilmişim. 1,1 k'ya düşmüş son 7 gün. 2,58 tl gelmiş. Durum vahim.

volbiex volbiex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

birhabervar adlı üyeden alıntı

aylık 20-30 tl çok azmış. verdiğim emeğe yazdığım yazılara yazık.

gorkemaslan adlı üyeden alıntı

Hemen çıkma oranın çok yüksek siteni kullanıcı gözüyle değerlendirip iyileştirme yapmalısın.

aslında blog olduğu için normal ama bu duruma bende dikkat ediyorum. zamanla kendi düşecektir.

SametTEKE adlı üyeden alıntı

Arkadaşın yazdığı istatistikler günlük. Sizin bu istatistikleriniz günlük mü? Eğer aylıksa normal, ama günlük istatistikleriniz bu şekilde olduğu halde kazanç o şekildeyse bir yerde yanlışlık var demektir.

inşallah dediğiniz gibi yanlışlık vardır :D

Fearlesaslan Fearlesaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Rize
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 6 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Hermes adlı üyeden alıntı

Ortalama 15 tane kliteli ve 300 kelime üstü özgün içerikle Adsense alınabiliyor. 10 Ay kadar beklemenize gerek yoktu.

Sitenizi inceledim. Başvuru yapın, onay alırsınız.

Usta benim siteyide inceleyip bir yardımcı olabilirmisin lütfen

seomweb seomweb ceobilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Business Man
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 1142
  • Beğeniler 247 / 199
  • Ticaret 25, (%100)
Sitenin günlük ziyaretçisi çok güzel ama hemen çıkma oranı biraz düşük gibi sitenizi merak ettim. Bence başvurun. Sizn günlük ziyaretçinizi 1 ayda alan sitelerde var.
aydnaydn59

kişi bu mesajı beğendi.

iqhaber.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al