wmaraci reklam

Yazılım-Reklam Ajansı açacağım fikirlerinizi rica ediyorum

16 Mesajlar 1.777 Okunma
wmaraci reklam

Aziranea07 Aziranea07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Mimarlık öğrencisi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)
Selamlar dostlar. Kıbrısta Yazılım-Reklam ajansı açacağım gerekli evrakları hallediyorum bütçem var küçük bir ofis ve 2-3 çalışanla birlikte başlıyoruz inşallah 1 haftaya. Öncelikle Kıbrısta bu işi yapan doğru düzgün adam yok. İşimizi en kaliteli şekilde yaparak 1 numara olmayı planlıyoruz.

Ama günlerdir beni uyutmayan kafama takılan sorular var. Çoğunun cevabı var ancak sizinde fikirleriniz benim için çok önemli.

- Bu ajansı açtım ilk başta nasıl tanıtıcam kendimi nerden ve ne şekilde iş bulucam ?

- Fiyatlandırma olayını ne şekilde yapmam lazım ?

- Yeni kurulan bir ajansın sağlam bir iş yapacağına dair müşteriyi nasıl inandırmam gerekiyor ?

- Web-site Sosyal Medya Grafik Tasarım işleri tam olarak ne kadar kazandırıyor ?

wmaraci
reklam

WebdeSiz WebdeSiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo & Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 34 / 64
  • Ticaret 23, (%100)
7 yıl önceki kendimi gördüm. Henüz işin çok başında olduğun belli. İlk 3 yıl hüsrana uğrayacağının garantisini verebilirim. 3 yılının boşa gitmemesi için deneyimli kişilerden bire bir destek almanı öneririm.
tahminciyiz Sametfaki

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)
WebdeSiz Hocam sizin uzmanlığınızı içeren konularda sizden ücretli destek almak isterim. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok mutu olurum ve ilerde illa ki birlikte iş yaparız :) Dijital Reklamcılık olayını öğrenmek istiyorum.

WebdeSiz WebdeSiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo & Reklamcılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 34 / 64
  • Ticaret 23, (%100)
Aziranea07 Merhabalar uzmanı olduğum konu eğitimlerini oluşturmaya hazırlanıyorum. Hazır olduğunda paylaşacağım. Skype adresimi eklerseniz hazır olduğunda size iletirim

wmaraci
wmaraci

aydogan338 aydogan338 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Onpage ve Offpage SEO
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 32 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Fiyatlandırma noktasında Türkiye ve Kıbrıs'ın farklı olacağını göz önünde bulundurun. Reklam ajansı, yazılım ofisi kurmak hepimizin hayali, coderlar, SEO'cular, pazarlamacılar, analizciler hep bir arada Google ofisleri gibi bir ortamda rahat rahat çalışacak diye hayal ediyoruz ancak "maalesef" gerçekler çok ama çok ama çok zorlayıcı. İnanın, şundan 4 yıl önce 9 kişilik ekibim vardı, bir süre kendi kendime "ulan ben para basıyorum" dediğimi hatırlıyorum, sonrası felaket. İnternete getirilen yaptırımlar, ödeme sistemlerindeki değişiklikler ve engellemeler, öğrencilerin makale, seo, sosyal medya yönetimi ve benzeri kod gerektirmeyen ancak ciddi gelir sağlayan noktalara kelimenin tam anlamıyla "işgal" eder gibi girişi sektörün birçok ismini çökertti. Türkiye'nin büyük markalarına çalıştıktan, 400'e yakın siteye hizmet verdikten sonra kendime bakıyorum da itrade 0, sektörden umudunu kesmiş ve artık bunu hobi olarak takip eden birini görüyorum. Sonunuz benim gibi olmasın. Şuanda ülkede ekonomi sıkıntısı olduğu gerçeğini ve Kıbrıs'ta ofis açsanız bile Türkiye'den de müşteriler edineceğinizi göz önünde bulundurun. En önemlisi, bütün paranızı bu işe harcamayın. Bir gün batacağınızı hesaba katarak köşede sizi hayatta tutacak parayı bekletin ve asla dokunmayın, sonra yandım Allah dersiniz ama kul bulamazsınız.

Pazarlamaya hızlı girmek için başlangıçta *** ve wmaraci forumlarında ucuza ve hızlı referans alabileceğiniz satışlara odaklanarak ticaret puanınızı arttırın. Akabinde asıl işlerinizi öne çekebilirsiniz. Ekibi büyütmekte acele etmeyin. 3 kişi demek, minimum 6 bin lira kâr gerek demek. Bunun brütü ne olur siz hesaplayın. Son olarak da webde kimseye güvenmeyin. Paranızı peşin alın ve yapamayacağınız işe girişmeyin.

• Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)
aydogan338 Hocam Türkiye'den çok iş almayı planlamıyorum açıkçası. Kafamda normal bir web tasarım seo reklam ajansı değilde çok daha marjinal çok daha sağlam fikirler var. Zaten kendi yapacağım 2-3 proje ile yemeksepeti gibi devrim yaratıp keyfime bakmayı planlıyorum.

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. Neden Kıbrıs peki hocam merak ettim. Hani bu işi Türkiye’den yapıp Kıbrıs’a da hizmet verebiliyorsunuz sonuçta.

Duyduğuma göre de Kıbrıs’ta ofis ev falan oldukça pahalı.

• Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 17 / 27
  • Ticaret 8, (%38)
Gopher Hocam birincisi kıbrısta yaşıyorum 15 senedir. Buraların üstadı oldum desem yeridir :) Türkiye'den yapıp hizmet vermekle direk kendi yerinden yapmakla arasında dağlar kadar fark var :) Ben burdan 2-3 tane reklam pazarlama okuyan öğrenci ekibi kuruyorum onları salıcam işletmelere. Ofis ev pahalı ancak ona görede kazanıoyrsunuz.

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılar dilerim hocam. Eğer Kıbrıs için bütçe yetiyorsa tabi ki çok daha iyi.

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Emin olmamakla birlikte; bu kadar otelin ve eğlence sektörünün yer aldığı bir ülkede reklam-pazarlama sektörünün olmadığını düşünmeniz bana yanlış gibi geldi. Rakip analizini kuvvetli yapmanızı tavsiye ederim. Benim çok sevdiğim, Lefkoşa merkezli bir ajans var mesela: UCHK

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al