Fiyatlandırma noktasında Türkiye ve Kıbrıs'ın farklı olacağını göz önünde bulundurun. Reklam ajansı, yazılım ofisi kurmak hepimizin hayali, coderlar, SEO'cular, pazarlamacılar, analizciler hep bir arada Google ofisleri gibi bir ortamda rahat rahat çalışacak diye hayal ediyoruz ancak "maalesef" gerçekler çok ama çok ama çok zorlayıcı. İnanın, şundan 4 yıl önce 9 kişilik ekibim vardı, bir süre kendi kendime "ulan ben para basıyorum" dediğimi hatırlıyorum, sonrası felaket. İnternete getirilen yaptırımlar, ödeme sistemlerindeki değişiklikler ve engellemeler, öğrencilerin makale, seo, sosyal medya yönetimi ve benzeri kod gerektirmeyen ancak ciddi gelir sağlayan noktalara kelimenin tam anlamıyla "işgal" eder gibi girişi sektörün birçok ismini çökertti. Türkiye'nin büyük markalarına çalıştıktan, 400'e yakın siteye hizmet verdikten sonra kendime bakıyorum da itrade 0, sektörden umudunu kesmiş ve artık bunu hobi olarak takip eden birini görüyorum. Sonunuz benim gibi olmasın. Şuanda ülkede ekonomi sıkıntısı olduğu gerçeğini ve Kıbrıs'ta ofis açsanız bile Türkiye'den de müşteriler edineceğinizi göz önünde bulundurun. En önemlisi, bütün paranızı bu işe harcamayın. Bir gün batacağınızı hesaba katarak köşede sizi hayatta tutacak parayı bekletin ve asla dokunmayın, sonra yandım Allah dersiniz ama kul bulamazsınız.

Pazarlamaya hızlı girmek için başlangıçta *** ve wmaraci forumlarında ucuza ve hızlı referans alabileceğiniz satışlara odaklanarak ticaret puanınızı arttırın. Akabinde asıl işlerinizi öne çekebilirsiniz. Ekibi büyütmekte acele etmeyin. 3 kişi demek, minimum 6 bin lira kâr gerek demek. Bunun brütü ne olur siz hesaplayın. Son olarak da webde kimseye güvenmeyin. Paranızı peşin alın ve yapamayacağınız işe girişmeyin.