wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress içerik sorunu

7 Mesajlar 851 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

useranonimm useranonimm Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Editör
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 386
  • Beğeniler 276 / 118
  • Ticaret 47, (%100)
Arkadaşlar pek çok kez başıma gelmiş bir sorunum var. Örnek veriyorum Word'de yazıyı 400 kelime olarak yazdım, Wordpress siteye ekleyince bu 350 kelimeye düşüyor. Sonra yeniden 400 kelimeye yükseltmek durumunda kalıyorum. Her seferinde bu benim için çok zor oluyor. Bu neden oluşuyor acaba ? Siteler bana ait değil editörlük yaptığım siteler ona göre yazalım.

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam kelime sayısını farklı programlarda test ettiğinizde sonuç ne çıkıyor bilginiz var mı?

useranonimm useranonimm Kimlik Onayı Bekliyor Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Editör
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 386
  • Beğeniler 276 / 118
  • Ticaret 47, (%100)
ASametYildirim *** tarzı diğer hesaplama yerlerinede baktım. Herhangi bir sorun yok tam kelimesinde çıkıyor. İşin tuhaf tarafı sadece Wordpress tabanlı sitelerde bu kelime sorunu yaşıyor olmam.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhaba hocam @Ahmet hocamın yazdığı şu makaleden bir kısmını alarak test ettim.https://ahmetyerli.com.tr/blog-yazarligi-puf-noktalari/

Sonuç ise enterasan oldu :D Dediğiniz gibi bir tuhaflık var acaba neyden kaynaklanıyor. Bağlaçları sayıp saymadığını kontrol ettim sorun yoktu. Bu arada bende wordpress daha fazla saydı :D

useranonimm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Evet ilginç bir sorunmuş, noktalama işaretlerini ayrı mı hesaplıyor WordPress acaba? Ben de inceleyeyim.

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam @Ahmet hocamın yazdığı şu makaleden bir kısmını alarak test ettim.https://ahmetyerli.com.tr/blog-yazarligi-puf-noktalari/

Sonuç ise enterasan oldu :D Dediğiniz gibi bir tuhaflık var acaba neyden kaynaklanıyor. Bağlaçları sayıp saymadığını kontrol ettim sorun yoktu. Bu arada bende wordpress daha fazla saydı :D

cgrclk adlı üyeden alıntı

Evet ilginç bir sorunmuş, noktalama işaretlerini ayrı mı hesaplıyor WordPress acaba? Ben de inceleyeyim.

useranonimm Sayaçla ilgili bir sorun yok aslında. Diğer sayaçlarla arasında çalışma farkı var. Bunun yanında kullandığınız eklentilerin de Wordpress sayacına etki etme ihtimali yüksek.

Bunlara ek olarak bu tarz sayaçlar bazen noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmadığınızda noktadan önceki ve sonraki kelimeleri tek kelime olarak algılar. Örneğin: selam,nasılsın ifadesi tek kelime olarak görünebilirken selam, nasılsın yazdığınızda 2 kelimeye çıkacaktır.

Yazıları yazıp sildikçe bu tarz sayaçların kafası karışır diyebilirim :) Yani siz yazı üstünde uğraşıp durdukça sayaçta doğal sapmalar olabilir. Yazılarınızı noktalama işaretlerine dikkat ederek ve boşlukları doğru kullanarak sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

ASametYildirim *** sayacı tutarlı çalışmıyor çok güvenmeyin. Aldatmak kolay :)
useranonimm ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

silenthilll silenthilll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 61 / 126
  • Ticaret 1, (%100)
useranonimm ASametYildirim cgrclk @[WpÖmerFaruk](userid:62409)

Kesin çözümdür. İki şekilde yapabilirsiniz

1- windows kullanıyorsanız yazdıklarınızı not defterine(.txt) yapıştırın oradan kopyalayıp wordpres yazı alanına yapıştırın. kelime hesaplayıcılarıyla wordpress hesabı aynı olacaktır.

2-Not defterine gerek kalmadan ilk önce wordpress yazı alanında (textarea) Görsel / Metin vardır ilk önce metin alanında yazıyı yazın sonra görsel alana yapıştırın kelime heseplayıcılarıyla aynı olacaktır.

Nedenlerine gelince siz direk görsel alandan kopyala yapıştır yaptınığızda arada html kodlar vardır onlar meselea 3 kelimeyi birleştirir tek kelime olarak hesaplar.

Örnek: Aşağıdaki kalın cümle 10 kelimedir.
Yapılması gerekenler ile yapılmaması gerekenleri listeleyerek nasıl iyi bir blog.

Örnek: Aşağıdaki kalın cümle 7 kelimedir.
Yapılması gerekenler ile yapılmaması gerekenleri listeleyerek nasıl iyi bir blog.

nbsp; kelimeleri birleştirdi tek kelime oldu. Kısaca html kodlarını temizleyiniz :)

Arkadaşın yazısındaki 2. pragrafı kopyalayıp yapılması gerekenler diye başlayan paragrafı
https://ahmetyerli.com.tr/blog-yazarligi-puf-noktalari/

hesaplatırsak

https://analiz.***.net/kelime-hesaplayici/

25 kelime hesaplayacaktır.

Ama .txt yapıştırıp oradan kopyalayıp hesaplattığımızda

28 kelime hesaplayacaktır.

Wordpress ile aynı olacaktır.
cgrclk useranonimm ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al