wmaraci reklam
lidertakipci

Sürekli Database Sorunu

3 Mesajlar 352 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1349
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Merhabalar şuan 6core 4gb ramlı sunucu kullanıyorum apache nginx kullanıyoruz fakat " Error: Cannot connect to database server! " siteye giriyorum biraz dolaşınca bu hatayı veriyor ve sonra refresh yapınca yine site normale dönüyor sunucu sağlayıcısına sordum apache nginx yeterli olmadıgını söyledi litespeed'e geçmem gerektiğini söyledi sizce litespeed lisanslı alınırmı ? siz olsaydınız alırmıydınız yoksa başka bir çözümmü bulmaya çalışırdınız?

wmaraci
reklam

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba, LiteSpeed tabi ki çok iyi bir webserver yazılımı fakat Nginx ile aralarında uçurum yok. Yani Nginx ile 6 Core 4GB özellikli sunucuda gayet güzel performans alırsınız, daha detaylı bilgi edinmek için google'da webserver performans karşılaştırmalarını bulabilirsiniz, bir çok farklı karşılaştırma testlerinde nginx ile litespeed arasında ufak tefek farklılıklar mevcut.

Sizin sorununuzda ise, sunucuda yüklü mysql sunucusu yazılımının cevap vermemesi/çalışmayı durdurması gibi bir durum olabilir diye düşünüyorum. Zira bu özellikte bir sunucuda, hangi webserver yazılımını kullanırsanız kullanın, siteyi bir kişi gezerken sorgulara cevap verememe durumu ortaya çıkarmaz. Eğer böyle bir sorun oluyorsa, bence mysql ve webserver yazılımlarının log kayıtlarına bakın, çalışmayı durdurma gibi bir sorun olabilirmi, veya aynı anda farklı versiyonlar yüklü ise çakışma da yapabilir.

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1349
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
mts Mobil uygulamamız oldugundan bildirim gönderiyoruz ve çok fazla sorgu ve request oluyor bu yüzden litespeed'e geçmemizin daha iyi olacağını söylediler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al