wmaraci reklam
lidertakipci

YouTube yatırım yapmak için en mantıklı yermi?

18 Mesajlar 1.894 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Kreatorn Videoyu reklama göre hazırlayınca, öyle bir arayışa girmeye gerek kalmıyor. Şarkıcının şarkı söylemesi gibi düşün, nefes aldığı yerler gibi, video anlatımında aralara göre reklamı serpince izleyiciyi sıkmıyor. A/B testi gibi performans/kazanç denemelerimde, çok reklam koyunca kazanç artmıyor, en azından bende hiç artmıyor, hatta abone sayısı ve izlenme süresi artışını aşırı duraklatıyor. Benim için en önemli olan kriter; 1 video için izlenme süresi, izleme sayısının en az 2 katı olmalı. Reklam sayısını arttırdıkça bu oran düşüyor ve kazançta düşüyor. Bunun dışında pek birşeye dikkat etmiyorum.

Teşekkür ederim size de başarılar :)

wmaraci
reklam

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Blog yapıp para kazanmaya çalışmaktan daha mantıklı.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Çiftlikbanka yatırmayın da :D Her "elimde para var yatırım yapayım" diyen kendine kolaylıkla bir ************** buluyor. O yüzden önce ne yapacağınıza karar verin, sonra küçük bir meblağ ile adım atın, geliştikçe harcamanızı yapın.

Örneğin internet sitesi açın, hosting+domain ilk etapta yeter, sonrası içerik. google'da üst sıralarda çıkmaya başlayınca reklam verin. Ziyaretçileriniz iyice arttığı zaman ücretli makaleler alın, aldığınız makaleleri kontrol ederek yayınlayın ve siz de yazmaya devam edin. Ha ilk etapta tabi ne sitesi açacağınızın planını iyi kurun.

Youtube için de geçerli bu. İlk başladığınızda ne kanalı açacaksınız mesela? Bir kere video platformu olduğu için, oyun tanıtımı yapmayacaksanız azami bir kamera ihtiyacınız ve onu montajlayabilmeniz lazım. Telif yememeniz için kullanacağınız müzikleri ya youtube kütüphanesinden bulmalısınız -ki iyi müzik çok zor- ya da satın almanız lazım. Yani youtube'da daha fazla para lazım.

Site mi youtube mu derseniz. Bence sizin bilgi birikiminiz, tecrübeniz, harcayacağınız para ve ayıracağınız zaman açısından düşünmek gerek. Yazarken iki kelimeyi bir araya getiremiyor ama çok iyi konuşuyor, video montajlamayı da biliyorsanız, harcayacak paranız ve istikrarlı video yükleyecek vaktiniz varsa youtube. Konuşurken iki kelimeyi bir araya getiremiyor, montaj programı görseniz virüs bulaştı sanıyor ama güzel yazı yazıyorsanız, harcayacak çok paranız yok ama yeterli zamanınız varsa site açın. Yeterli zamanınız yoksa parayı en kötü vadeli bir hesaba yatırın ve vakit buluncaya kadar daha iyi fikirler üretmeye çalışın.
mehmetresat

kişi bu mesajı beğendi.

mehmetresat mehmetresat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 50 / 21
  • Ticaret 6, (%67)
ekip bul twitche atıl derim.

wmaraci
wmaraci

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Eğer sesin güzel ve güzel edit yapabiliyorsan denemeye değer. Eğer yok başkasına yaptıracağım diyorsan sermayesiz çok zor derim. Başarılar dilerim...

mehmetresat mehmetresat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 50 / 21
  • Ticaret 6, (%67)
Hocam 100k ya da 10k fark etmez. Ajansa bağlı olmanız gerekiyor onun için. Direkt YouTube partnerliği yerine kendinize partner bulmanız gerekiyor. Kanalınız uygunsa size ekip sağlanıyor ve bu ekip ajanslar tarafından içerik üretimine dahil ediliyor. Hazır içerikleri ve trend içerikleri de profesyonel şekilde hazırlamanızda yardımcı oluyorlar. Telif yönlendirmesini de onların başvurusu ile açabiliyorsunuz.

Coderz Coderz /- Her şey Güzel Olacak Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret & Grafik Tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Sana net bir şey söyleyebilirim.
Herkes şimdi çıkıp "yok ya öldü sektör Türkiye'de falan filan diyecekler" yok öyle bir şey.
Bu sektörde düzenli ve disiplinli olduğun sürece kazanacaksın!
Ben şahsen tam zamanlı çalışan biriyim, sırf çalışma saatim fazla diye iş değiştirdim. Kendimi bu sektöre ilerleyen zamanda inş atacağım. Edit kısmı zaten benim mesleğim.
Ekipmanların ortalama fiyatı 10-15 bin TL olduğundan birikim yapmam lazım. Ben oyun sektöründe olacağım. Hiçbir zaman ölmeyecek bir sektör fakat rakibin çok fazla, farklı olman da senin mizacına kalıyor.

Düzenli ve özgün ol, ilk 6 ay beklentin olmasın sonrasında; K a z a n a c a k s ı n ! :cool:
[COLOR="Black"]+Sosyal Medya Gücün olacak, bilmem anlatabildim mi
;)[/COLOR]

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Şimdi nasıl giriş yapacağımı bilemedim kusuruma bakmayın lütfen hocam :) Yaklaşık olarak 4 yılı aşkın süredir YouTube ve Twitch platformu üzerinde içerik üretmekteyim dişe dokunur paralar kazandım diyebilirim burada yatırım yapacağınız alan bence çok önemli. Zira pek çok insan youtube için büyük küçük bütçeler ayırmakta. Eğer siz dee burada bir şeyler yapmak niyetindeyseniz öncelikle ne yapacağınıza karar vermelisiniz. İkinci önemli bir husus da hangi dal da iş yapmaya niyetlendiyseniz bu dalda ücretsiz faydalanabileceğiniz ara bağlantıları araştırarak en iyi işleri pas geçmemelisiniz. Zira yatıracağınız bütçelerden ziyade ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz noktalar da size güzel ve kazançlı dönüşler sağlayacaktır. Bunu şöyle örnek verebilirim size. Örneğin oyun sektörü üzerinde bir şeyler yapmayı düşünüyorsunuz. İrili ufaklı kanallarla bağlantı sağlayarak yapacağınız çalışmalar hem sektörde isminizin hızlı yayılmasını sağlar hem de çevrenizin gelişmesini sağlar. Bunun dışında işleriniz büyüdükten sonra alacağınız sponsorluklar iş teklifleri gibi bilimum gelir sağlayacak araçların da gelirlerini zaman içerisinde ar-ge ve reklam için de kullanmanızı tavsiye edebilirim. Daha fazla yazardım fakat şuan bir iş için geldiğim şehirde otel köşelerinde sürünüyorum mesaj atarsanız elimden geldiğince bilgi vermeye çalışırım. Herkese iyi forumlar...

Sosyal olan her şey.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al