composer ile çalıştıktan sonra hostinge aktarım hakkında

4 Mesajlar 619 Okunma
smmexpress

apexible apexible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek elektrik mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhabalar.

instagram api kullanmak için githubdan örnek çalışmalara baktım. bir adet seçtim. bilgisayara composerimi kurdum. kodları composer ile indirdim çalışmaları tamamladım lakin şimdi hostingime dosyaları attığımda hostingde composer ortamı olmadığı için sanırım kodlarımı çalıştıramıyorum.

şu şekilde hata alıyorum
Warning: require(./myclabs/deep-copy/src/DeepCopy/deep_copy.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/lruyelik/public_html/bulutlarincocuklari.com/scraperrx/vendor/composer/autoload_real.php on line 67

Warning: require(./myclabs/deep-copy/src/DeepCopy/deep_copy.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/lruyelik/public_html/bulutlarincocuklari.com/scraperrx/vendor/composer/autoload_real.php on line 67

Fatal error: require(): Failed opening required './myclabs/deep-copy/src/DeepCopy/deep_copy.php' (include_path='.:/opt/alt/php56/usr/share/pear:/opt/alt/php56/usr/share/php') in /home/lruyelik/public_html/bulutlarincocuklari.com/scraperrx/vendor/composer/autoload_real.php on line 67

acaba bu işin raconu nedir? nasıl yapılır? yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

kullandığım örnek:
https://github.com/postaddictme/instagram-php-scraper

wmaraci
reklam

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
"Composer bir PHP için paket yöneticisidir, paketleri indirme, ayarlama ve kurma görevlerini üstlenir. Visual Studio geliştirme ortamını kullananların bildiği gibi nuget‘in bir benzeridir. İşler ilerledikçe dosya karmaşası sorunuyla karşılaşıyoruz, kimi zamanlar paketleri elle düzenlemek can sıkıcı oluyor, yeni sürüm mü gelmiş, kontrol kaldır kur derken zaman kalmıyor diğer işlere. Composer bu tip işleri bizim yerimize üstlenir ve yönetir. Kullanımı kolaydır, yalnız JSON bilmeniz gerek çünkü çeşitli yapılandırma ayarlarını .json dosyasında saklıyor ve okuyor." Devamı için yazıma bakabilirsin.

Senin yapman gereken tüm çalışma dosyalarıyla beraber sunucuya yüklemen, sanırım vendor gibi bir klasörün veya içeriği yok. Vendor'dan __autoload yapılıyor, o kısımda paketlerini, kütüphanelerini include ediyor. Biraz daha kurcaladıktan sonra çözersin.

no time for caution

• Üyelik 27.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
tüm dosyaları attım. hatta daha farklı hatalar vardı birsürü onları düzelttim. lakin bu son hatayı düzeltemedim. ilgili satıra bakıyorum bir sıkıntı yok. ilgili dosyaya bakıyorum yine sıkıntı yok. ama hata gitmiyor bir türlü.

• Üyelik 27.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
bir arkadaşım sorunu tw bilgisayara bağlanıp çözdü saolsun. teşekkürler.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al