vuslatim adlı üyeden alıntı

Buradaki cevapların çoğu sadece maddiyat olarak yazılmış, birde elden ayaktan düşme yada sağlığını kaybetme durumu var. Bir sigortacı olarak çok sayıda karşılaştığım durum var.. Kişinin sigortası yok ama örneğin bir 100.000 TL para biriktirmiş gözlerimle şahit görmüşlüğüm var bir ameliyat yada bir hastalıkta bu para 2 ay yetmedi.. Özel sigortalar var emeklilik gibi bunda da sağlık giderleri yok. İyi birikim yapılabilir ama ya sağlık giderleri, bunun içinde sağlık sigortası yapılması lazım. Kapsamlı paketler olması gerekiyor onlarda en az 5.000 TL yıllık.. Şimdi bu mantığa bakarsak en mantıklısı Sağlık giderleri için BAĞKUR emeklilik aylığı içinde yükseltmek için onu desteklemek için bireysel emeklilikte ayrıca yapılabilir..

Takıldığın yerler olursa sorabilirsin.

Hocam sağlık sigortası devlette ayrıca yaptırılabiliyormuş zaten, genel sağlık sigortası kapsamında. Aylık 60 lira ödemesi oluyor, bir yerde çalışmaya gerek yok kendimiz ödeyebiliyoruz, böyle bir durumda nasıl sıkıntı olabilir ki?
Ben sağlık işini bu şekilde çözmeyi planlamıştım o yüzden geriye kalan emeklilik olayına bakıyordum aslında.