freelance iş ilanları

Vekalet İşlemleri Hk.

7 Mesajlar 1.049 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)
Merhaba,

Yaklaşık 4 aydır babaannem yoğun bakımda yatıyor. Annem ve babam rahmetli olduğu için, amcam da yeni bir by-pass operasyonu geçirip, Samsun'a gelemediği için ailevi tüm işlemlerle kendim ilgileniyorum. Yoğun bakım dönemi öncesinde bir bakıcı tutma durumum olmuştu. Aynı zamanda faturaların yükleri, hastanenin talep ettiği ilaçlar, özel hastanede geçirilen süreç (ilk birkaç haftayı özel hastanede geçirdik) içinde yapılan borçlanmalar sebebiyle maddi olarak bir zorluk yaşamaya başladım. Babaaannem Osmanlı kadını olduğu için bankkart kullanmayı sevmez, çıkartmamıza da izin vermezdi, parayı elden almayı severdi. :) Bu sebepten maaşlarını da çekemiyoruz. Yoğun bakımda olduğu için ve bilinci kapalı olduğu için noter davet edip, vekalet de alamıyoruz. Sadece seçenek olarak işin mahkeme prosedürü ile alakalı olan kısmı kalıyor geriye.

Soruma gelecek olursak;
- Vekalet işlemleri (bankacılık, fatura kapattırma vs gibi) için hangi belgeyi almam gerekiyor?
- Bu işlemler için avukata ihtiyacım var mı, bireysel olarak başvuru yapmam mümkün mü?
- Bu süreçte açacağım dava/yapacağım başvuru için bir masrafla karşılaşmam mümkün mü?

Aramızda bu tarz sorunlarla karşılaşmış ya da karşılaşan birine yoldaşlık etmiş bir arkadaş vardır diye konuyu açıyorum. Forumlarda ve hukuk sitelerinde konuyu araştırdım ama genellikle sorun özelinde sorulan sorular olduğu için pek işlevsel bir yanıt bulamadım. Vakit ayırıp, yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Selamlar,
Sorunuz içerik olarak forum ile biraz alakasız kalıyor. Size tavsiyem hukuki.net gibi platformlarda (yine ilgili kategorilerde) paylaşım yapmanız. Hem net bilgi alırsınız hemde daha hızlı sonuçlanır.

Babaanneniz için ise Allah yardımcısı olsun.

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Selamlar,
Sorunuz içerik olarak forum ile biraz alakasız kalıyor. Size tavsiyem hukuki.net gibi platformlarda (yine ilgili kategorilerde) paylaşım yapmanız. Hem net bilgi alırsınız hemde daha hızlı sonuçlanır.

Babaanneniz için ise Allah yardımcısı olsun.

İlginiz için teşekkür ederim. Aynı şeyi ben de düşündüm ama tek bir soru için T.C. numaramı vermeyi istemedim. İlk etapta üye olduğum forumlardan bir şansımı deneyeyim dedim. :)

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
babaanneniz bu durumda iken biraz zor gibi görünüyor vekalet almanız ki siz 2. derece yakınısınız bu işi zorlaştırıyor. Babaannenizin size imza yetkisi vermesi gerekiyor benim bildiğim kadarıyla onun adına karar verebilmeniz için. Bu arada geçmiş olsun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

Fou adlı üyeden alıntı

babaanneniz bu durumda iken biraz zor gibi görünüyor vekalet almanız ki siz 2. derece yakınısınız bu işi zorlaştırıyor. Babaannenizin size imza yetkisi vermesi gerekiyor benim bildiğim kadarıyla onun adına karar verebilmeniz için. Bu arada geçmiş olsun.

İlginiz için teşekkür ederim. Evet, vekalet almam için bahsettiğiniz yöntemler gerekiyor. Ama sanırım hukuk literatüründe "vasi tayini" deniliyor benim yapmam gereken işleme.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Sulh hukuk mahkemesine dilekçe vermeniz ve vasilik almanız gerekiyor. Yani, en yakın adliyeye gidip; ek karar çıkartmalısınız.

Ek olarak; yakın savcı veya avukat tanıdığınız varsa, süreci hızlandırabilirsiniz. Çünkü; vasi kararı bildiğim kadarı ile 2-3 ayı buluyor.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Geçmiş olsun...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al