Yurtdışında Eğitim ?

18 Mesajlar 1.387 Okunma
smmexpress

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar merhaba arkadaşımla birlikte yurtdışında eğitim almak istiyoruz. Önlisans mezunuyuz amacımız İngilizcemizi geliştirmek ve mümkünse gittiğimiz ülkede yaşamak. Tecrübesi olanlar ne gibi tavsiyelerde bulunabilir yada bilgi sahibi olanlar ne söyleyebilir bizi ?

wmaraci
reklam

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
ebagcuvan Düşündüğünüz bir ülke var mı?

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Ngin Şuan için yakın, tanıdık ve bitirdiğim üninin orada okul ile anlaşması olduğu için Bulgaristan gibi düşünüyorum ama Ukrayna, Almanya gibi diğer ülkelerde olabilir ayrıca Makine Mühendisliği tamamlama yapacağımızı söylemeyi unutmuşum.

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
ebagcuvan Temel amacınız İngilizce geliştirmek ise anadili İngilizce olan bir ülkeye gitmenizi öneririm. Öğrenci olduğunuz sürece bütün ülkelerde rahatça yaşayabilirsiniz. Öğrenim süreniz dolduğunda, o ülkede yaşamaya devam etmek için genellikle bir işe girip çalışma vizesi almanız gerekiyor.

wmaraci
wmaraci

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Paranız yoksa şu anki dolar kuruyla o dediğinizi yapamazsınız. Varsa da senelik bir 40 50 bin tl gider
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

miniajans miniajans webteson.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Tek.
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 119 / 107
  • Ticaret 10, (%100)
Eğitim olarak değilde Erasmus'un bir dalı olan Erasmus Plus önereceğim. Ancak sen ilk şeyden 1-0 geriden başlıyorsun. Eğer amacınız yurtdışında ingilizce öğrenmek ise kesinlikle Türkiye'den arkadaşınızla gitmemek olacaktır. Çünkü ne kadar kendinizi sıkarsanız sıkın Türkçe konuşmaya devam ediyorsunuz. Size Avrupa Gönüllü Hizmeti'ni araştırmanızı tavsiye ediyorum. Konaklama yerini AB karşılıyor, cep harçlığını, uçak biletinize kadar her şeyinizi AB karşılıyor. Sizin yaptığınız şey ise sosyal sorumluluk projesinde gönüllü hizmet etmeniz.
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

Private Private WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanlığı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 63 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam şuan dil bilginiz düzeyi nedir ? Oradaki üniversiteler dil.bilgisi istiyor eğer bilgisiniz yoksa kursa başlamanız gerekir 1 yıl hazırlık olacak şekilde kursta bu dili bildiğinizi belgelemek gerekecek.

Eğer ki imkânınız varsa tabiki gidin sizin faydaniza ama imkânınız yoksa şuan ki dolar kuru yüzünden yurtdışında okumak baya zor ve pahalıya gelir.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Eğer bedava yapmak istiyorsanız Türkiye`de ingilizce eğitim veren bir üniversiteye girip makine mühendisliğini tamamlayın. Daha sonra bir şirket ile yurtdışında makine mühendisi olarak çalışırsınız. Yabancı firmaya geçiş yapıp çoğu ülkede çalışabilirsiniz.
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Paranız yoksa şu anki dolar kuruyla o dediğinizi yapamazsınız. Varsa da senelik bir 40 50 bin tl gider

Senelik 20 25 Civarı karşılanabilir ailem tarafından ama gidersem zaten işe gireceğim o yüzden daha kolay olur diye düşünüyorum. ?

miniajans adlı üyeden alıntı

Eğitim olarak değilde Erasmus'un bir dalı olan Erasmus Plus önereceğim. Ancak sen ilk şeyden 1-0 geriden başlıyorsun. Eğer amacınız yurtdışında ingilizce öğrenmek ise kesinlikle Türkiye'den arkadaşınızla gitmemek olacaktır. Çünkü ne kadar kendinizi sıkarsanız sıkın Türkçe konuşmaya devam ediyorsunuz. Size Avrupa Gönüllü Hizmeti'ni araştırmanızı tavsiye ediyorum. Konaklama yerini AB karşılıyor, cep harçlığını, uçak biletinize kadar her şeyinizi AB karşılıyor. Sizin yaptığınız şey ise sosyal sorumluluk projesinde gönüllü hizmet etmeniz.

Anladım. Bir inceleyeceğim.

Private adlı üyeden alıntı

Hocam şuan dil bilginiz düzeyi nedir ? Oradaki üniversiteler dil.bilgisi istiyor eğer bilgisiniz yoksa kursa başlamanız gerekir 1 yıl hazırlık olacak şekilde kursta bu dili bildiğinizi belgelemek gerekecek.

Eğer ki imkânınız varsa tabiki gidin sizin faydaniza ama imkânınız yoksa şuan ki dolar kuru yüzünden yurtdışında okumak baya zor ve pahalıya gelir.

İngilizce A1 diyelim. Zaten 1 yıl hazırlık kısmını göze aldım o yüzden sorun değil.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Senelik 25 dediğiniz dolar parasıyla 5000 dolar euro ile 4 bin dolar civarı yapıyor ingiltere 15 20 bin dolar ister. Keza amerika da senelik 50 60 70 bulur.

Ukrayna 3.sinif bir ulke tavsiye etmem. Oraya gidenler genelde egitim icin gitmiyor. Gece hayati vs.. icin. Bunun harici kanada vs.. de 50kya patlar senelik. Yemesi icmesi vs.. de siz calisacaksiniz ama size haftalik bir sure verecekler elinize 700 800 dolar euro gecer en fazla. Yemeniz icmeniz kalmaniza yetmez bu para.

Yani velhasil 1.sinif ve 2.sinif bir ulkeye gitmek icin senelik 50k ayirin
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al