freelance iş ilanları

Yurtdışında Eğitim ?

18 Mesajlar 1.568 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Zamaninda deliler gibi arastirdim ondan biliyorum. Almanyadan burs almasam ben de gidemezdim.
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Backlinkcigeldi Nasıl burs aldın bilgi verebilirmisin ?

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Backlinkcigeldi Yurtta kaldığınızda 700 800 dolar ezebiliyorsanız eğer her gün vodka falan o zaman yoksa ütopiksiniz bayağı.

Fhundur Fhundur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 52 / 66
  • Ticaret 10, (%100)
20-25 bin ile çok sıkıntı yaşarsın özellikle ilk sene dilin yeterli olmadığı için iş bulamamaya bilirsin. Ukraynada eğitimin yüzde 80i rusça belirli bölüm harici ülkede ingilizce bilen sayısı çok az. Bütçeni yükseltebilirsen eğer İrlanda, Yeni Zelanda gibi ülkeleride araştır. Kanada da bunlara dahil

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ramazayn adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Yurtta kaldığınızda 700 800 dolar ezebiliyorsanız eğer her gün vodka falan o zaman yoksa ütopiksiniz bayağı.

Okuduğunuzu anlasanız keşke. Ukrayna adına konuşmadım ben 3.sınıf dandik ülkelerden bahsetmiyorum adam gibi ingilizce öğrenip eğitim alacağı yerlerden bahsediyorum. Ukraynaya eğitim için gitmeye gerek yok Türkiyedeki üniversiteler bile daha iyi konumda ukraynaya göre. Ha eğer amerika ingiltere vs... adına konuşuyorsanız hayatınızda hiç yurtdışına çıkmamışsınız demektir. Kanada adına konusayım bir işe girip çalışıp okumaya kalksanız aldıgınız ancak ev kiranıza ve ufak tefek ihtiyaçlarıniza gider. Yurt dediğin mekan öyle senin dayanabileceğin türden olmuyor. Alice harikalar diyarında yaşıyorsan o ayrı tabii. Kuzenim ingiltere de okudu 4 5 farklı milletten insanla aynı odada kalıyordu bir anda böyle bir kültürel karmaşanın içine düşünce oluşabilecek sorunları da sen düşün artık. Yurtdışı danışma firmalarından orada yaşayıp okuyanlardan ve kısa bir zaman yurtdışında bulunmamdan bunu tecrübe ederek yazıyorum. Kimsenin utopik olduğu yok yoksa. Bunları bilerek gitsin sonra bu ne böyle demesin. Genelde bu tür ucu ucuna maddiyatı denk getiren insanlar mezun olduklarında kafalarında tek tel saç olmuyor. Stresten sıkıntıdan

Dili yerinde öğreneceksin. Eğer derslerin üst düzey değilse almanyaya gitme dersleri çok ağır bu ne böyle diyebilirsin. Dersleri geçemezsen de ülkene yolluyorlar bunu bil :) her şeyi hesap et. Türkiyedekinden 5 6 kat daha zor eğitimi hele mühendislik
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Nasıl burs aldın bilgi verebilirmisin ?

Hocam ortalamam yüksek birde projelerim vardı benim secimden sonra duruma göre kaladabilirim. Su anki üniversitem trnin bu alandaki en iyi üniversitesi zaten. İngilizcem de gayet iyi. Aracı bir kaç hoca ve referans verdim. Sorular falan soruldu cevapladım aldım. Dersleri çok ağır ama almanyanın muhendislik bölümlerinin biliyorsunuz aşiri disiplinli insanlar. Beyinleri %90 mantiktan ibaret bu yüzden eğer donaniminiz fazla yoksa tavsiye etmem. Firsatım olsa ama kanada veya avusturyaya giderdim. Para yok almanyadan mezun olunca oralara gececegim. Yapay zeka ve robotik alanım iş bulmamam mümkün değil biliyorsunuz :)

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Backlinkcigeldi Siz olayı sadece okul olarak gördüğünüz için bu konuyu tartışmamın bir anlamı yoktur teşekkürler iyi günler.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Eğitim için gideceğim diyor elbette sadece olayı okul olarak göreceğim. Ukrayna ya gitse gittiğine bin pişman olur. Sana tavsiyem dostum bir yere gideceksen ve bütçen yoksa en kötü ihtimal polonyaya git. Hiç yoktan iyidir. Onun harici ingiltere amerika almanya kanada finlandiya isvec gibi yerlere gitme sansın varsa hic kacırma.

Fakat almanyanın eğitimi ağırdır bunu bilesin.
Edit: Polonya da lehçe öğrenmen gerekiyor ama kalmak istiyorsan
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al