freelance iş ilanları

gtmetrix değerlerini düzeltme yardım

11 Mesajlar 1.588 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Fatii Fatii WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)
merhaba ben gtmetrix değerlerim baya bi kötü oldu önerebileceğiniz şeyler nelerdir.
Gtmetrix değerlerim altta normalde çok iyiydi. %90 ve 70 ti
fakat sitemde yedekleri yükleyip tema değiştikten sonra bu duruma geldi şimdi naıl düzeltecem.

http://prntscr.com/jn6n0z

ayrıca pagespeed değerleride çok kötü

http://prntscr.com/jn6nvn

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Çalışma yapmadan önce reklamları pasif edin.
Daha sonra tekrar analiz edin Gtmetrix üzerinde. Çıkan sonuçlara göre düzenlemeleri yaparak performansı iyileştirebilirsiniz.

Bu çalışmaları yapmadan önce cache eklentisi kullanıyorsanız pasif etmelisiniz ayrıca.

Kolay gelsin.

• Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Daha sonra tekrar analiz edin Gtmetrix üzerinde. Çıkan sonuçlara göre düzenlemeleri yaparak performansı iyileştirebilirsiniz.

Bu çalışmaları yapmadan önce cache eklentisi kullanıyorsanız pasif etmelisiniz ayrıca.

Kolay gelsin.

cache pasif sadece reklamlar aktif dur onuda kapatıp deneyeyim merak etim

• Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)

Kolay gelsin.

reklamları kapatıp denediğimde %79 dan %80 oldu tek değişen bu :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

yeniakim adlı üyeden alıntı

reklamları kapatıp denediğimde %79 dan %80 oldu tek değişen bu :D

Zaten diyorum ki, reklamlar pasif iken yapın düzenlemelerinizi. Reklam kapatma ile siteler düzelmez :)

Kolay gelsin.

• Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)

Zaten diyorum ki, reklamlar pasif iken yapın düzenlemelerinizi. Reklam kapatma ile siteler düzelmez :)

Kolay gelsin.

hocam sorunun asıl kaynağı :D resimler yani sağlam bir optimize edilmesi gerek :D sizin bildiğiniz güzel bir resim optimize eklenetisi var mı ?

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

hocam sorunun asıl kaynağı :D resimler yani sağlam bir optimize edilmesi gerek :D sizin bildiğiniz güzel bir resim optimize eklenetisi var mı ?

Eklenti aradığınıza göre üşeniyorsunuz, esas ana sorun bu aslında :) Hepimiz için geçerli olan bir durum bu maalesef. Ama ben manuel çalışmaktan yanayım.

Tinypng sitesi bu iş için en idealidir. Resimleri yüklemeden önce tinypng üzerinde optimize ederek yüklerseniz bir daha sorun yaşanmaz. Ancak yüklenen resimlerin ek resim oluşturduklarını da gözden kaçırmamak gerekiyor. Oluşan ek resimler daha fazla KB/MB oluştururlar. Ek resimleri de optimize etmelisiniz kısacası :)

Bir de ziyaretçi sayısı az iken reklam yayınlanmasını da doğru bulmuyorum. Size katkısı olmadığı gibi zararı var aslında. Bir kaç kelime/yazı da belirli sıralamayı yakaladıktan sonra trafik başladığında aktif etmeliyiz reklamları.

AJAN53 AJAN53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ASP Hastası
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 50 / 79
  • Ticaret 6, (%100)
arkadaşın dediği gibi Tinypng ile resmi optimize edebilirsiniz. çıkan resmi bir daha optimize edebilirsiniz gerekirse.

javascript ve css kodlarınızı da sıkıştırarak dosya boyutunu düşültebilirsiniz. nette araştırabilirsiniz. tarayıcı ve programı mevcuttur.
Fatii

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 44 / 121
  • Ticaret 4, (%100)

Eklenti aradığınıza göre üşeniyorsunuz, esas ana sorun bu aslında :) Hepimiz için geçerli olan bir durum bu maalesef. Ama ben manuel çalışmaktan yanayım.

Tinypng sitesi bu iş için en idealidir. Resimleri yüklemeden önce tinypng üzerinde optimize ederek yüklerseniz bir daha sorun yaşanmaz. Ancak yüklenen resimlerin ek resim oluşturduklarını da gözden kaçırmamak gerekiyor. Oluşan ek resimler daha fazla KB/MB oluştururlar. Ek resimleri de optimize etmelisiniz kısacası :)

Bir de ziyaretçi sayısı az iken reklam yayınlanmasını da doğru bulmuyorum. Size katkısı olmadığı gibi zararı var aslında. Bir kaç kelime/yazı da belirli sıralamayı yakaladıktan sonra trafik başladığında aktif etmeliyiz reklamları.

hocam vala baktımda siteme o kadar ek resim oluşturmuş ki mesela bir tane optimize edecek eklenti indirdim sitemde bulunun toplam resim 650 fakat o kadar çok optimize etmişim ki toplam resim sayım 14.500 olmuş. Her bir resim herhalde 10-20 defa aynısı mevcut. Bu konuda mesela tüm resimleri yani eski yüklediğim orjinal resimleri bulup diğer tüm resimleri nasıl silebilirim. bir yolu var mı ? reklam konusundada haklısınız açıkcası siteyi yavaşlatıyor getiriside mevcut değil

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

hocam vala baktımda siteme o kadar ek resim oluşturmuş ki mesela bir tane optimize edecek eklenti indirdim sitemde bulunun toplam resim 650 fakat o kadar çok optimize etmişim ki toplam resim sayım 14.500 olmuş. Her bir resim herhalde 10-20 defa aynısı mevcut. Bu konuda mesela tüm resimleri yani eski yüklediğim orjinal resimleri bulup diğer tüm resimleri nasıl silebilirim. bir yolu var mı ? reklam konusundada haklısınız açıkcası siteyi yavaşlatıyor getiriside mevcut değil

Optimize ile resim çoğalmaz. Mevcut başka resimler var sanırım sitede, bu yüzden fazla resim görünüyor. Kullanılmayan resimleri bulup silmelisiniz. Ama telaş etmenize gerek yok. Belli bir plan dahilinde yavaş yavaş eski resimleri silebilirsiniz manuel olarak. Kullanılan resimleri kontrol etme şansınız da olur bu vesile ile.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al