27 Mayıs 2018 akşamı boşa düşecek ve yeniden alınabilir hale gelecek olan alan adlarında; [COLOR=#9365B8]gokbilimci.com, degisim.net, kement.net, saibe.net, dagitim.org, forvet.tv[/COLOR] adresleri yüksek DA ve PA değerleri ile dikkat çekmektedir.

Eğitim alanında site açacaklar için önerebileceğimiz[COLOR=#9365B8] fizikci.net[/COLOR] adresi yüksek spam skoru ile risk teşkil ediyor. Fakat bu güzel adresi aldıktan sonra linkleri kontrol ederek google webmaster toolstan linkleri engelleme sureti ile spam skorunuzu düşürebilirsiniz.

Günün bir diğer jenerik alan adı tavsiyesi ise yemek sitesi açacaklar içindir. [COLOR=#9365B8]Pandispanya.net[/COLOR] adresi okunusu ile güzel ve akılda kalıcı bir yemek sitesi alan adı olabilir. Bu alanda markalaşmak istiyorsanız bu tarz domainler ile akılda kalıcılık konusuna önem göstermenizi önermekteyiz.

Spor sitesi projesi olanlar içinde [COLOR=#9365B8]forvet.tv[/COLOR] adresi güzel bir alan adı seçimi olabilir. Fakat .tv uzantıların kayıt aşamasındaki yüksek bedelleri ve yenileme maliyetleri yüzünden tavsiye etmemekteyiz. Ama illa ben bir spor sitesi açacağım ve bu sitenin adresi futbol pozisyonlarından birinin adı olacak derseniz boştak adreslerden size önerilerde bulunabiliriz.

Günün dikkat çeken bir diğer adresi [COLOR=#9365B8]kankardesi.com[/COLOR] adresini de göz ardı etmemekte fayda var. Özgün ve arkadaşlık temalı projelerde marka değeri olan bir seçime dönüşebilir.

[COLOR=#2969B0]Boştaki Futbol Domainleri isim yakala Özel Arşivinden[/COLOR]

Futbol ağırlıklı siteleriniz için sagbek.com ve sagacik.com adreslerini size önerebiliriz. Bu domainler isimyakala.com özel listelerinde yer almaktadır ve şuan alınabilir durumda olan boştaki domainlerdir. Yine özel arşivlerimizden sizlere kalevurusu.com ve yesilsaha.org gibi domainleri de önermekteyiz spor siteleriniz için.
Lütfen alacağınız alan adlarının ban kontrollerini gerçekleştiriniz.

[COLOR=#2969B0]Dün Neler Satıldı[/COLOR]

26 Mayıs 2018 tarihinde popüler backorder firması DropCatch tarafından yakalanan viomi.com adresi 37.038 Dolar ile günün en yüksek rakamlı satışı olmuştur.
Kayıtlara geçen satışlarda ikinci sırada ise Godaddy üzerinden 25.500 Dolara alıcı bulan 3888.cc alan adı olmuştur.
Üçüncü sırada ise bir diğer domain satış kanalı SEDO üzerinden gerçekleşen satışta özel bir ülke uzantısına sahip olan comparateur.fr adresi 5.539 dolara alıcı bulmuştur.

İlk 10’a girmeyi başaran diğer satılar ve rakamları:
salesfoce.com 5,256 USD
cantos.com 2,702 USD
tm2.com 2,502 USD
b47.com 2,263 USD
maravillas.com 1,889 USD
jullian.com 1,722 USD
daaz.com 1,505 USD
[COLOR=#2969B0]
[/COLOR][COLOR=#2969B0]Bugün Düşecek Domainler Listesi[/COLOR]

27 Mayıs 2018 Düşecek jenerik ve keyword alan adlarının tam listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

cabucacik.com
gokbilimci.com
kankardesi.com
koyunyunu.com
tesrikimesai.com
degisim.net
fizikci.net
kement.net
mumessil.net
muracaat.net
pandispanya.net
saibe.net
zagara.net
kesen.org
dagitim.org
kurucesme.org
forvet.tv
roportaj.tv
alma.cc

[COLOR=#B8312F]Kaynak: https://www.isimyakala.com/bugun-dusecek-domainler/27-05-2018-dusen-alan-adlari/[/COLOR]