Merhaba. Ben uydu servis işi yapıyorum ve internet sitelerim var. Kendi sitelerimin sıralamasını takip ederken örneğin "kağıthane uydu servisi", "beyoğlu uydu servisi", mecidiyeköy uydu servisi" gibi aramalar yaptığımda haritada yakınlarda gösterilen servislerde aynı site ve telefon numarasına sahip bir rakip servisin her bölgede farklı adreslerde çıktığını görüyorum. Yani bir yolunu bulmuş ve her bölgede gerçekte sahip olmadığı bir adresle o adreste işletme sahibiymiş gibi çıkıyor. Bu düpedüz hile fakat benim anlamadığım Google nasıl oluyorda bu tür sahtekarlığın farkına varamıyor. Numarayı google'da arattığımda çıkan sitelerinin iletişim sayfasında da sadece iletişim formu ve telefon numaraları var yani herhangi bir adres yok yani merdiven altı bir servis. Bizim gibi vergi ödeyen esnaflar iş yapamazken Google böyle sahtekarların ekmeklerine nasıl yağ sürüyor. Bunu google'a şikatet etmek için yollar aradım fakat tam olarak şikayetimi anlatacak bir yazı ve şikayet sayfası bulamadım. Ne yapmak gerekir? Yardımcı olan olursa sevinirim.