Merhabalar,

1- Alacağım reseller paketinde %25 cpu oranı var ve bu oran sanırım her site için ayrı ayrı %25. Bir sitem aşırı cpu kullanımından veya yüksek hit sebebiyle, aynı reseller paketindeki diğer sitelerime olumsuz bir etki yaratır mı?
Yoksa reseller alarak, her site için ayrı ayrı hosting paketi almış gibi mi olacağım?

2- Bir sefer yurtdışı firmasından VPS paketi almıştım fakat sunucu tecrübem olmadığı için yönetmesi çok karışık gelmişti. Resellerde benzer bir durum olur mu kontrol edip yönetmesi sanırım paylaşımlı hosting ile benzer değil mi?

3- Sunucu optimizasyonu ve güvenliği hiç yapmadım fakat sürekli forumda duyuyorum. Reseller için bu tarz optimizasyon ve güvenlik yapılandırmaları yapmam gerekecek mi? Yoksa paylaşımlı hosting gibi al ve direk kullan şeklinde mi olacak?

------

4- Bu biraz konu dışı-ekstra bir soru olacak; Yabancılar için İngilizce bir Wordpress sitesi kuracağım. Bu sitemi Türkiye'de barındırıp, premium CDN ile desteklersem, yurtdışından erişenlere iyi bir hız performans sunabilir miyim? Yoksa siteyi illa yurtdışında mı barındırmamı önerirsiniz?

Öneride bulunan, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim :)