lostyazilim

Günde kaç makale?

22 Mesajlar 2.481 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

SeeTake SeeTake https://www.bilgimsel.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 608
  • Beğeniler 116 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
Bence önemli olan rekabet. İnternette fazla bulunmayan bir yazı ne kadar kısa da olsa ilk sıralara yerleşebiliyor. Ama o makale bir de kaliteli olursa, sonradan aynı konu üzerinde makale yazan sitelerin sizden önde çıkması zor olur.
iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

iFurkan iFurkan Webmaster Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)

Ercany adlı üyeden alıntı

Valla hocam bende hep çok kelimeli makale yazın diyenleri gördüm fakat kendi bloglarımda gördüğüm kadarıyla bu durum konuya ve rekabete göre değişiyor. Sadece site güncel kalsın diye yazdığım 85 kelimelik makale ile googleda 3.sıraya yerleşmiştim. Ve hala da hit alıyorum. İnanın sıralamada arkamda yüzlerce kelimelik makaleler var onlarca görselli vs. Ek olarak bazı makalelerimde 600-700 kelime ile ilk sayfaya giremediğim oluyor. Ek olarak sadece başlığı girip tek bir görsel ekleyip googleda ilk sayfada çıkan blog görmüştüm. Genelde yazdıkları kelime sayısı 150 yi geçmiyor fakat alexada da ilk 5000 deler.

Evet sanırım konu tam olarak bu.

İçeriğe bağlı olarak güncel tutulup araya 100-200-300 kelimelik makaleler girilip ana konularda +600e çıkmak lazım sağlam ve kaliteli yazılarla.

• Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)

SeeTake adlı üyeden alıntı

Bence önemli olan rekabet. İnternette fazla bulunmayan bir yazı ne kadar kısa da olsa ilk sıralara yerleşebiliyor. Ama o makale bir de kaliteli olursa, sonradan aynı konu üzerinde makale yazan sitelerin sizden önde çıkması zor olur.

Haklınız, ama seonun da etkisini atlamamak lazım dediğine ek olarak hocam.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Pat*** Aynen öyle hocam. Hem +600 kelimelik kaliteli makaleleriniz olur hem de güncelliği korumak ve hit çekmek adına 100-200 kelimelik makaleleriniz olur.
iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

PhonexPHP PhonexPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Geliştiricisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 8 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Günlük 24 makale çıkartabilirseniz eğer günlük 24 makale en iyisidir. Eğer günlük 3 makale çıkartıyorsanız eğer

Örneğin: gece saat 1, 2, 3 olacak şekilde zamanlama yapın. Ertesi gün makalelerini 4, 5, 6 olarak yapın. Böylece 24 saati sürekli dolaşarak google botlarını sitede sürekli tutabilirsiniz
iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)

PhonexPHP adlı üyeden alıntı

Günlük 24 makale çıkartabilirseniz eğer günlük 24 makale en iyisidir. Eğer günlük 3 makale çıkartıyorsanız eğer

Örneğin: gece saat 1, 2, 3 olacak şekilde zamanlama yapın. Ertesi gün makalelerini 4, 5, 6 olarak yapın. Böylece 24 saati sürekli dolaşarak google botlarını sitede sürekli tutabilirsiniz

Fikir güzel, fakat günlük 24 makale demek ciddi anlamda maddiyat demek bence. Şahsım olarak günlük 24 makale çıkarabileceğimi düşünmüyorum.

burak34 burak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
günlük 5 makale (kısa) yayınlayın. fazlası sizi spama sokabilir
iFurkan ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)

burak34 adlı üyeden alıntı

günlük 5 makale (kısa) yayınlayın. fazlası sizi spama sokabilir

Her yolu deneyip en doğrusunu bulmak lazım sanırım.

Ama bana mantıklı gelen, günlük 200 300 kelimelik bir makale girip 2 3 günde bir de +600 kelimelik sağlam bir makale girişi yapmak.

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1358
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
Pat*** farketmez hocam önemli olan temiz, güncel ve öz olması.

taha3301 taha3301 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 92 / 25
  • Ticaret 10, (%100)

Ercany adlı üyeden alıntı

Valla hocam bende hep çok kelimeli makale yazın diyenleri gördüm fakat kendi bloglarımda gördüğüm kadarıyla bu durum konuya ve rekabete göre değişiyor. Sadece site güncel kalsın diye yazdığım 85 kelimelik makale ile googleda 3.sıraya yerleşmiştim. Ve hala da hit alıyorum. İnanın sıralamada arkamda yüzlerce kelimelik makaleler var onlarca görselli vs. Ek olarak bazı makalelerimde 600-700 kelime ile ilk sayfaya giremediğim oluyor. Ek olarak sadece başlığı girip tek bir görsel ekleyip googleda ilk sayfada çıkan blog görmüştüm. Genelde yazdıkları kelime sayısı 150 yi geçmiyor fakat alexada da ilk 5000 deler.

Elbetteki doğrudur Sayın Ercany, ancak neye göre makalenizin şuan 3. sırada olduğunu bilmiyoruz. Örneğin önümüzde 3 adet bardak olsun. 1. bardak tamamen dolu, 2.si daha az. ve 3.sü daha da az. Çok susayan biri olarak hangi bardağı önce alırsınız? Ben olsam 1. bardağı alırdım ancak 3. bardağın markası "Paşabahçe" diye birçok insan onu tercih edebiliyor ve öncelik tanıyor. Düşündüğüm mantık bu şekilde. Haksız olabilirim elbette sadece fikrimi açıklamak istedim. Burada bir çok bu konulara hakim insanlar vardır elbette. Hatam varsa özür dilerim.

Saygılarımla

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al