malialtun53 bu konuda ben de birkaç şey okudum, öğrendiğime göre; evet satabilirsiniz fakat şöyle bir sorun karşınıza çıkıyor: Tescilli bir markaya ait alan adı satın aldığınızda, bu alan adını söz konusu marka üzerine kullanamazsınız. Çünkü bu ticari faaliyet olarak algılanıyormuş. Marka da aynı şekilde .app alan adını alma konusunda sandığınız kadar hevesli olmayabilir. Hevesli olsa da vereceğiniz fiyat karşısında memnun kalmayıp, yasal hakkını kullanarak alan adını elinizden alma yoluna gidebilir. Tabii alan adınız boşta duruyorsa bu durumda pek bir şey elde edilemeyeceği düşünülüyor. Söz konusu marka hakkında içerikler paylaşsanız bile markanın alan adını elinizden alma hakkı oluşabiliyormuş.

Sonuç olarak; tamamen değişkenlere bağlı bir durum. Bir şeyler çıkabilir de, çıkmayabilir de ve fakat yasal olarak sahibi olduğunuz .app alan adını başka birine satamayacağınız veya transfer edemeyeceğinize dair bir şey okumadım. Benimle paylaşırsanız ona da bir göz atabilirim. Belki siz yanlış algılamış olabilirsiniz.