Merhaba.
Bende uzun bir süre bu etiket kullanımına dair araştırma yaptım. Birçok seo uzmanına sordum. Sektörde kendi alanında lider siteleri analiz ettim. Bu araştırmam sonucunda etiket kullanmamaya karar verdim. Fakat benim sitelerim daha küçük alanlara hitap ediyor. Niche siteler diyebiliriz. Eğer site genel bir konuya hitap edecek olsaydı da kullanırdım.

Bunun nedenini şöyle açıklamaya çalışacağım. Niche ya da dar alanlı sitelerde zaten konu sayısı belli. İçerisinde neredeyse o konu ile ilgili anahtar kelimeleri kullanıyorsunuz veya o konuya yönelik makale yazıyorsunuz. Bundan dolayı zaten aramalarda otomatik olarak çıkıyorsunuz.

Etiket ise sanıldığının aksine makalenin ikinci başlığı değil. Mesela baş ağrısı nasıl geçer başlıklı bir makaleye
- baş ağrısı nedenleri
- baş ağrısı tedavisi
- baş ağrısı için ilaçlar

Şeklinde etiketler girmek yanlış. Bir süre sonra bu etiketlerin oluşturduğu sayfalar düşük değerli işaretlendipi için site SPAM cezası alıyor.
Doğru etiket kullanımı ise baş ağrısı nasıl geçer için
- ağrı
-nasıl geçer
Olmalı. Ve sizin. Bu etiketleri kullandığınız 4-5 yazı daha olması gerekiyor. Yoksa etiket sayısı arttıkça SPAM riski artıyor.

Kısacası etiketler sanılanın aksine ikinci, üçüncü ana başlıklar değil daha geniş bir yazı kategorilendirme sistemidir.

--bu benim araştırmalarım sonucu gördüğüm bir açıklama. Ben böyle kullanıyorum. Benim bilgim böyle