@AdaletinSesi @OytunTekesin

Hocam çok sağolun verdiğiniz bilgiler için, yazdıklarınız doğrultusunda kendim için bir formül geliştirdim. Aslında aynı firmaya başka bir domainde yeni bir site yaptım, ama indekste problem oldu. Bir şekilde duplikant algıladığı belliydi. Yeni domainde gerekli www --> non www ve SSL yönlendirmeleri yaptım, tüm sayfalara rel canonical ekledim problem devam etti.

En büyük hatayı şurada yapmışım. Eski 2 domainin içindeki siteleri yayından alıp içlerine yeni domaine meta yönlendirme içeren index'ler attım. Bir de çift okumasın diye robots disallow all yaptım. Ancak tam da bu çift içeriğe neden oldu. Çünkü botların eski sitelere girmesini engellediğim için içlerindeki dosyanın çekildiğini de okuyamadı. Bu da yeni sitenin (her ne kadar yeni içerikler barındırsa da) kopya olarak algılanmasına neden oldu. Şimdi eski 2 siteyi yayından alıp, içine meta yönlendirmeli index attım ve robots allow all yaptım. Ayrıca eski mülkleri konsola ekleyip yine search console'dan "change of address tool" ile (https://www.google.com/webmasters/tools/change-address?pli=1) yeni siteyi belirttim. Umarım bu sefer işe yarayacak, yardımlarınız için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar