netpisiko adlı üyeden alıntı

Bence yanlış bir anket olmuş Linux neden seçenekler arasında yok. Hâlbuki cebiniz de ki akıllı telefonların atası Linux'dur. Lütfen buna benzer konuları açtığınız da Linux'u de gözden kaçırmayınız.

netpisiko adlı üyeden alıntı

Windows'un çalıştığı her cihazda Linux'te çalışır asıl MAC 'ta sıkıntı çıkar siz MAC Os'u PC'ye kurup çalıştırmayı denerseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz ama mesela Ubuntu'nun şuan ki 16.04 üstü sürümlerinde bir hata söz konusu değildir en düşük sistem gereksinimlerine sahip bir işletim sistemi.

Çalışıyor fakat verim her cihaz kombinasyonunda iyi olmuyor. Bana inanmıyorsanız https://www.youtube.com/watch?v=IVpOyKCNZYw

Ubuntunun hangi sürümünü kullandığınızdan ziyade kernel önemlidir geri kalan bir çok kısım benzerdir zaten .

Kendi geliştirdiğim distroyu bile laptobumda kullanamıyordum masaüstü eski pc de deneyebiliyordum. 4.xx den önce cihazda çok sıkıntı yaşıyordum sürekli sistem donuyordu birde ssd de io çok düşük oluyordu. IO sorunu giderildi fakat xserver da hala tam verim alamıyorum bu yüzden yine dün windows dönmek zorunda kaldım.