wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye'nin Savaş Teknolojisi

29 Mesajlar 4.032 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

reaels reaels WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 174 / 157
  • Ticaret 9, (%100)
İman gücüne her zaman inanırım ancak teknoloji alanında kesinlikle raphel'e katılıyorum afedersin değil gövde gösterisi sidik bile yarıştıramayız en basidinden iran'a bile ..

wmaraci
reklam

okanakca okanakca Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 26 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
Turgut Özal ın niye öldürüldüğüde az çok anlaşıldı.

Ek Olarak: Arkadaşlar artık savaşlar silahla olmuyor. Silah kullanılmak için yapılmıyor silahlar caydırıcıdır. Rusya dan neden herkes çekiniyor elindeki silahlar yüzünden ama kullanıyormu hayır. Ordu devletin güvencesidir. Günümüzdeki anlaşmalar vs. şeylerle artık savaşlar eskisi gibi sık yaşanmıyor. Sadece gerginliklerde caydırıcı olarak kullanılıyor (örneğin israil).

Artık savaşlar silahla değil kalemle yapılıyor. Günümüzde her evde en az 1 otomobilin olduğu ve Türkiye nin yılda milyarlarca dolar otomotiv sektörüne para yatırdığı biliniyor. Peki biz niye kendi otomobilimizi yapmıyoruz. Zaten bence yapsakda çok bişey değişmiyecek çünkü artık çok geç kaldık. Otomotiv sektörü artık yabancıların elinde ve adamlar 100 yıldır bu işle uğraşıyorlar.
yemre

kişi bu mesajı beğendi.

karbonat karbonat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

PKK basit bir örgüt şeklinde öngörülemez. Arkasında israil,amerika ve yunanistan var. Bunlarda basit ülkeler değil.

Yunanistan kendi karnını doyurmaktan acizken terör örgütünü mü besleyecek? Şaka gibi...

Günümüzde askeri gücün beş para etmediği açıkça ortada. Bana göre askeri alanda yapılan yatırımlar suya yazı yazmaya çalışmaktan farksız. Evet belki caydırıcı bir unsur olarak görülebilir. Tabii İsrail'den aldığımız uçaklarla İsrail'i ne kadar caydırabilirsek...

Yunanistan'ı Türkiye'yle yapılabilecek olası savaş korkusu batırmadı mı? Artık Yunanistan'ı büyük düşman olarak görmeyi bırakalım. Bu sadece silah aldığımız devletleri zenginleştirir.

yemre yemre UI Designer and Front-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek UI Designer and Front-End Deve
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 34 / 80
  • Ticaret 6, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Uçaklarımız falan var, güzel peki bu sistemler ve parçalar kimden temin ediliyor? Yurtdışından.
Bu sistemlerde bir backdoor olmadığını kim garanti edebilir, yarın bir gün savaş çıktığında bu uçakların kilitlenip düşürlemeyeceğini kim garanti edebilir?
Kendinizi kandırmayın...

Bunu sen burada, bu şekilde düşünebiliyorsan arkadaşım merak etme devletin başındakiler de ordunun başındakilerde pek ala düşünüyorlardır, olayın farkındadırlar.

İlave etmek istiyorum ;

Kimse sanmasın ki herşey görünenden ibarettir. Türkiye gibi stratejik önemi olan ve dünyada bir çok devletin topraklarında gözü olan bir ülkenin nükleer silahı da vardır, bilmem ne bombaları da.. Fakat resmi bir durum yoktur, olamaz da. Kendimizi küçümsememek gerek.

wmaraci
wmaraci

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)

karbonat adlı üyeden alıntı

Yunanistan kendi karnını doyurmaktan acizken terör örgütünü mü besleyecek? Şaka gibi...

Yunanistan sanki son 20 senedir böyleymiş gibi konuşuyorsun.Ben genel olarak konuşuyorum son 2-3 yıla göre değil.

karbonat karbonat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

Yunanistan sanki son 20 senedir böyleymiş gibi konuşuyorsun.Ben genel olarak konuşuyorum son 2-3 yıla göre değil.

Yunanistan 80 senedir savunma sanayine yatırım yapmaktan başka bir şey düşünmüyor. Son senelerde de bu plan ellerinde patladı. Siz de her şey bir anda olmuş, devlet 2 yılda batmış gibi konuşuyorsunuz. Yunanistan hiçbir zaman büyük güç olmadı. Haliyle bizim de büyük düşmanımız olamaz.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Konu tartışmaya dönüyor, kilitlense iyi olur sanırım.

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
2050 de dünya türklerin olacak. Neden?
Bu soruyu milli güvenlik öğretmenimiz tüm sınıfa sormuştu. Parmak kaldırıp söz istedim. Doğru cevabı vermiştim.

mrkoykiran mrkoykiran Mümin Köykıran Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek R & D Engineer, Developer, Mak
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 8, (%100)

deeprock2 adlı üyeden alıntı

2050 de dünya türklerin olacak. Neden?
Bu soruyu milli güvenlik öğretmenimiz tüm sınıfa sormuştu. Parmak kaldırıp söz istedim. Doğru cevabı vermiştim.

Bir yerde okumuştum herkes aya çıkacak türkler dünyada kalacaktı doğru cevabı :D
Batuhan Onur07 reaels

kişi bu mesajı beğendi.

https://muminkoykiran.com.tr/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al