freelance iş ilanları

Türkiye'nin Savaş Teknolojisi

29 Mesajlar 4.301 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

hopisu adlı üyeden alıntı

bu ülkenin gücüne inanmayanların çoğu,ne yazık ki bu ülke sınırları içerisinde yaşıyor..

Şahsen bende yeterince güçlü olduğumuzu düşünmüyorum. Bu olay iktidar olayından çok savaş ve savunma enstitüsüne yeni girmiş bir ülke olmamızdan. (siyasal görüşüm bana kalsın).

Bu seneye dek askeriye tarafından TAMAMEN TÜRK olarak üretilen araçlar çok azdı.Bu sene bir tank bir gemi bir de uçak üretildi. (farklı çeşit varsa aklıma gelmedi, kusura bakmayın).

Teknolojik olarak onların atom bombaları , hidrojen bombaları vb var. Ve ne yazıkki bizim uçaksavarlarımız onlarla başa çıkamaz arkadaşlar.

Bizim yaptığımız ülkemizi sevmemek değil. Ülkemizi küçük görmek değil. Herşeyin farkında olmak. Yoksa 'Parayla İmanın Kimde Olduğu Belli OLmaz' sözündeki gibi, vatanını gerçek sevenin kim olduğu da buradan belli olmaz.

Ben savaş sanayinde gelişmeye başladığımızı fakat hala Amerika-Rusya-İran gibi ülkeler ileride. Çünkü adamlar sürekli savaş halinde. Eğer şuan savaş sadece silahlarla yapılsa asker bakımından çok rahat oluruz. Bundan eminim. Fakat artık savaşlar ne yazıkki askerler kadar özel silahlar (biyolojik,kimyasal,kitleimha vb) ile yapılıyor.

Ek Olarak:

KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

hayal dünyasından dışarı çıkmak lazım. Arkadaş doğru demiş:
'Neden bir grup pkklıyla baş edemiyoruz?'

Tamamen şahsi görüşüm. Bence baş edemiyor değiliz, baş ettirttirilmiyoruz.

Yanlış hatırlamıyorsam -ülke ismi vermiyorum hatırlamadığım için- bir ülkede böyle bir terör olayı vardı. Adamlar çözmek için düşman örgütleri gibi örgütler kurup öbek öbek dağlara saldılar. Bu sorunun çözümü şehitlerimizin sayısı arttığında tepeden uçaklarla patır patır bomba atmak değil. Bu sadece halkın gözünü boyamaktır.

Bunun üzerine tartışacak çok şey var. Ama yeri burası değil :)

SON YORUM
Onur07 CevdetBartu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Poyraz Poyraz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 4 / 168
  • Ticaret 1, (%100)

kalpsizkrall adlı üyeden alıntı

Sen pkknın sadece bir grupdan ibaret olduğunu mu düşünüyorsun.Yılanın başını küçükken ezmeliydik.Bu grup daha kurulma aşamasındayken bitirmeliydik.Şu an sadece kandili vurmakla bitmiyor.Evet dediğin gibi sadece teknoloji değil bilinçlenme de gerekiyor.Bu da bordo klavyecilikden değil okuyup öğrenmekten geçiyor.MALESEF.

Katılıyorum. Bu insanlar hala pkkyı küçük bir grup sanıyor, hiç bir şeyin farkında değillerken buralara yorum atmaları dediğin gibi bordo klavyecilikten başka birşey değil..

mrkoykiran mrkoykiran Mümin Köykıran Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek R & D Engineer, Developer, Mak
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar kimse birden gelişemez yavaş yavaş gelişiyoruz daha ne istiyorsunuz !

https://muminkoykiran.com.tr/

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

Raphael adlı üyeden alıntı

Madem teknolojik gücümüz var neden bir grup pkklı ile baş edemiyoruz peki genç arkadaşım? Tamam askeri gücümüz var fakat teknolojiye güvenmeyin.

Bir kere konuya hakim olmadan , enine boyuna düşünmeden konuşmayın.

Savaş bile şereflidir , düşmanın nerden geleceğini ne zaman geleceğini bilirsin.

Ama şerefsiz PKK'nın nerden nasıl geleceğini biliyor musun ? O dağlık alanda , mağalarda saklanan , gecenin yarısı ansızın gelip bomba atan şerefsiz bir topluluk.

Söyleyin bana Terörist Yakalama Makinesi Vs 'mi var ? Mağaralarda saklanan , dağlık alanlarda yaşayan teröristleri bulan bir makine yok bence.

Askerlerimizin çoğu terörist avında mayına basarak ölüyor biliyor musun ? Demek ki kolay bir şey değilmiş ?

Ayrıca Savaş adabı farklıdır , TÜRKİYE'NİN teknolojik gücü olmasa bile , ''İman Dolu Kalbi'' var.Kurtuluş savaşındada diğer ülkelerden geriydik ama noldu ?

Artık Türklü'ğümüzü bile unuttuk galiba.Atalarımızın o savaşları nasıl kazandığınıda unuttuk galiba , yada hiç öğrenmedik bilmiyorum.

Ama sadece PKK'yı küçük bir örgüt sanmayın , hem kalleş hemde küçümsenmeyecek kadar güçlü.

Birde Türkiye'nin gelişmediğini düşünenler , aileniz bu ülke için ne yaptı ? siz ne yaptınız bir sorun bakalım

Yapılan hiç bir yeniliği beğenmedik , Laik bir devlet olduk beğenmedik , Avrupa devletlerinin ayarına geldik dinsiz olduk diye bazı yobazlar beğenmedi ?

Çıkın siz yapın o zaman , yada çalışın ülkeniz için geleceğinizi düşünün , burdan konuşmak kolay.

Ha varsa böyle biri çıksın ben bu ülke için şunu yaptım desin , anca zarar veriyoruz sonra niye gelişmedi diyoruz.

wmaraci
wmaraci

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
Şu anda dağda, bayırda köpekten daha aşağılık bir yaşam tarzı süren tüm pkklılara hepimizin ... neyse.

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)
PKK öyle düşündüğünüz tarzda bir örgüt değil yani amaçlar yok Kürtlük yok o yok bu değil . Onlar paralı eşkiya gibiler kim para verirse istediğini yapan itler . Normalde o kadar silah , o kadar kişi nereden bulacak ?

CevdetBartu CevdetBartu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 104 / 21
  • Ticaret 2, (%100)
Konu amacından sapıyor arkadaşlar. Gerçekden güzel bir proje ile gelmişiz ve başarmışız. Bize sadece kutlamak ve izlemek kalır. Tebrikler.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Uçaklarımız falan var, güzel peki bu sistemler ve parçalar kimden temin ediliyor? Yurtdışından.

Bu sistemlerde bir backdoor olmadığını kim garanti edebilir, yarın bir gün savaş çıktığında bu uçakların kilitlenip düşürlemeyeceğini kim garanti edebilir?

Kendinizi kandırmayın...

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)

Raphael adlı üyeden alıntı

Ülkemiz güçlü falan değil sadece abartılıyor, Amerika-Rusya-İran gibi ülkeler bizden kat kat öndeler.Bu iktidar ile savaşa girersek %90 kaybederiz.

İstiklal Marşından bir alıntı:
Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,

Kür-Şad'ın binlerce kişilik Çin sarayını 41 kişiyle bastığıda bir gerçek.
Savaş, stratejiden ve silah gücünden ibaret değildir.
Türk,savaşmak için doğmuştur.

Ek Olarak: Ayrıca görüyorum ki bir avuç pkklıyla neden baş edemiyoruz falan denmiş.Bunlar çok boş konuşmalar beyler. PKK basit bir örgüt şeklinde öngörülemez. Arkasında israil,amerika ve yunanistan var. Bunlarda basit ülkeler değil.

Ek Olarak: Ayrıca pkk sadece Türkiye'de değil. Savaş ekibi olarak iranda PJAK var.
Destekçisi olarak avrupa birliğine üye olan ülkelerin çoğunda '' kürdistan demokratik örgütü '' vs. isimlerde bir sürü kurum ve kuruluş var. Siz pkkyı Türkiye dağlarındaki 10-20 bin kişi sanmayın.

Poyraz Poyraz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 4 / 168
  • Ticaret 1, (%100)
Söylüyoruz da bazı arkadaşları kafaları basmıyor nedense!?

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al