+19852848375 ve kapanması üzerine 02162322680 numaralarıyla Adwords ten aradığını söyledi 250 tl hediye çeki kazandınız dedi, zeki bir kızdı ve çok çabuk cevap veriyordu bilişim sektörüne hakimdi. Şifremi de istemedi. Kartımda başka para yok zaten diye yem atmasam epey bir miktar daha alabilirdi. Sadece 13,06 TL alabildi. Telefon açsa ve deseki 50 TL ye ihtiyacım var tillahi gönderirdim o ses tonundaki kararlılığa. Ben de dedim ki Google'dan arayanlar hep zeki insanlar oluyorlar bu insanları nasıl seçiyorsunuz bilmiyorum ama bana sunduğunuz arama motoru hizmetinden ötürü size ödeme yapmak isterdim dedim. O sıra mikrofonu kapattı ve yanındakilerle kahkahalarla güldüğünü hissedebildim. Hesabımda hiç bir arama kelimesi ve kampanya kalmamıştı. Esasında uzun zamandır gereksiz şeyleri düzenlemek için uğraşıyordum ve çok yardımcı oldu. Yinede böyle bir mecrada kendini geliştirmektense helal lokma peşinde koşmasını tavsiye edeceğim. Benim için kaç 13 ler yanındaki sıfırlarla gitti. Ona üzülecek değilim. Lakin bu konuda 5-6 yıllık deneyimleri olan insanlar var ve onlara üzülmemek elde değil. Google bu konuda bence düzenlemeye gitmeli. Yönetici hesabı tanımlamadan önce büyük ve dikkat çekici bir uyarı koymalı, yönetici hesabından vazgeçiş için yarım saat opsiyon tanımalı. Gönderdiği maile tıkladığında da vazgeçebilmeli. Esasında bir kaç kalem daha var yazmam gereken lakin gereksiz sözcüklerden kaçınıyorum.