wmaraci reklam

Tanıtım Yazısı ve Link Alırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler

21 Mesajlar 3.109 Okunma
wmaraci reklam

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
O zaman backlink çalışmaları için araştırma yaparken "Bol Referans" ya da "Yüzlerce referans" gibi terimler kullanan kişilerden uzak durmamız gerekiyor. Artık hepsi zararlı doğru mudur :) Sonuçta hepsi standart anlaşmalı olduğu yerlerde paylaşıyor.

wmaraci
reklam

OytunTekesin OytunTekesin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Search Engine Optimizer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 0 / 112
  • Ticaret 7, (%100)
Google'ın yaptığı son güncellemeyi net bir şekilde tek cümle ile sizlere açıkladığımda;
"Aldığınız tanıtım yazısı veya backlink kaliteliyse anında faydasını, Kalitesizse anında zararını göreceksiniz."

Güncelleme adı nedir?
Google'nin aldığınız tanıtım yazısı kaliteliyse faydasını... açıklamasına kaynak gösterir misiniz?

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Engin07 Böyle bir genelleme her zaman doğru olmayacaktır üstadım. Nitekim çalışma içeriği önemli olan, örneğin benim Wmaracinda birçok referansım var fakat siteye özel bloglar ile çalışıyorum.

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
OytunTekesin
Google'ın yaptığı son güncellemeyi net bir şekilde tek cümle ile sizlere açıkladığımda;
"Aldığınız tanıtım yazısı veya backlink kaliteliyse anında faydasını, Kalitesizse anında zararını göreceksiniz."

Güncelleme adı nedir?
Google'nin aldığınız tanıtım yazısı kaliteliyse faydasını... açıklamasına kaynak gösterir misiniz?

Sorunuzun cevabını zaten kendiniz vermişsiniz üstadım. Buna bir kaynak bu konu oluyor, "açıkladığımda" tabiri benim görüşüm. Birçok kaynak okuyorum ve buradan kendi bilgilerimden sizlere derlemeler sunuyorum. Kurduğum her cümlenin kaynağını belirtmek takdir edersiniz ki mümkün değil. İlginize teşekkürler.

wmaraci
wmaraci

Vmedyam Vmedyam www.vmedyam.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek www.vmedyam.com
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** V**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 49 / 23
  • Ticaret 22, (%95)
Çok faydalı bir yazı

restorasyon restorasyon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
spam puanı olayını bilmiyordum bilgiler için teşekkürler. fakat ben normalde tanıtım yazısını yüzlerce haber sitesi olan bir arkadaştan alıyorum. şimdi baktım tüm aldığım siteler 5 yada 5 üzerinde puanı. fakat googlede istediğim kelimelerde ilk sayfaya geldim.
o zaman çok kaliteli ilgili linkler alsam ilk sıraya gelecektim sanıyorum?
yani bir haber sitesi düşünün. adam binlerce içerik yazmış özgün. fakat 150 tane link çıkışı vermiş. bu siteden link alımı zarara mı yol açar? bundan %100 eminmisiniz. 10 sitenize denediniz. ve sıralamadan düştünüzmü? yoksa bir iki deneme yanılma yöntemiyle mi bu kanıya vardınız?
tam 10 adet tanıtım yazısı alacaktım ki. yazınızla karşılaştım. tereddüte düştüm.

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
restorasyon

Merhabalar;

[*]Spam puanı olan sitelerden hiçbir fayda alamazsınız gibi iddialı bir görüşte bulunmak istemem fakat alabileceğiniz yarar hiçbir zaman maximum olmayacaktır. Yani çok daha faydalı siteler bulunurken gidip link çöplüğüne dönmüş sitelerden alım yapmak anlamsız.

[*]Yazıda da bahsettiğim gibi tanıtım yazıları Google için bir tavsiye niteliği taşır. Çok fazla link çıkışı bulunan ve spam yaratan bir sitenin sizi tavsiye etmesiyle, spam puanı bulunmayan tertemiz özgün bir sitenin sizi tavsiye etmesi hiç aynı olur mu?

[*]Binlerce özgün içerik bulunduğunu söylüyorsunuz, böyle bir durumda spam puanının 5 olması muhtemel değil. %100 özgün olan bir sitenin spam puanı 5 olmaz. Mutlaka kopya içerik barındırıyordur ve buna ekstra olarak 150 gibi link çıkışı çok yüksek.

[*]Yazımda bahsettiğim kurallara uygun alımlar yapmanız her zaman en yüksek faydayı almanız için gereklidir üstadım.

Bol şans :)

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
1)Tanıtım yazısindaki linklee dofollow mu olmali? Neden?

2)Sektorumuzle ilgili sitelerden almak dah faydali mi olacaktir?

3)Butce icin kriter , referans fiyat nedir?

4)Yaziyi biz mi hazirlamaliyiz?

5)Ayni tanitim yazisiyla birden fazla siteye tanitim yazisi alinir mi?

6)Dogrudan site adina mi? Anahtar kelimeye mi link alinmalidir?

7)Ideal tanitim yazisi uzunlugu ne olmalidir?

Yardimci olursaniz sevinirim. Tesskkurler simdiden..

• Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
mrtrclb

Merhabalar,

Güzel sorularınız için öncelikle teşekkür ediyorum, sırayla sorduğunuz için bende puanlama yaparak cevaplamak istiyorum.

[*]Dofollow link etiketi tanıtım yazısını okuyan arama motoru botuna o linki takip etme emridir diyebilirim. Yani arama motoru botu söz konusu yayını tararken sizin linkinize geldiğinde ona bu sayfayı da incele ve takip et emrini vermek için kullanılır.

[*]Tabiki sektörünüzle alakalı tanıtım yazıları almanız daha faydalı olacaktır. Bahsettiğim gibi tanıtım yazısı bir tavsiye niteliği taşır. Sizin sektörünüzde bir sitenin sizi tavsiye etmesi daha faydalı olur. Buna ek olarak real kullanıcı kitlesi açısından da sektörünüzde bir tanıtım size ziyaretçi akışı sağlayabilir.

[*]Bütçe için kriterler sitenin veri faktörleridir. Alexa değeri, sitenin yaşı, ziyaretçi ve sayfa görüntüleme sayısı, DA-PA değerleri gibi etkenlere göre belirlenebilir. Ama sonuç olarak bütçe belirleyicisi yine sizsiniz.

[*]Tanıtım yazısı hazırlanması tercihe göre değişir fakat kullanıcı dostu, açıklayıcı ve mutlaka özgün yazıları olmalıdır. Düzgün bir Türkçe ile yazılmalıdır. "Sitenize kimse sizin kadar değer vermez" mantığıyla yazıları sizin veya güvendiğiniz bu konuda uzman bir yazarın hazırlaması daha faydalı olabilir.

[*]Aynı tanıtım yazısının birden fazla sitede kullanılmasını önermiyorum. Özgün yazı kullanmak her zaman faydalıdır. Makale tüketilen bir şeydir. Bir defa kullanılan makale tükenmiş demektir, tükenen bir şeyi tekrar kullanmaya çalışmayın.

[*]Bu sorunuzun cevabını Birden Fazla Anahtar Kelimede Yükselmek için Nasıl Bir Yol izlenmeli? bu konumda detaylıca açıkladım göz atmanızı tavsiye ederim.

[*]İdeal tanıtım yazısı uzunluğu diye bir şey yoktur. Yani SEO uyumlu yazı en az 500 kelime olur 700 kelime olur diye bir yanılgıya düşmeyin. İdeal yazı özgün, akıcı, kullanıcı dostu olur.

Bol şans :)
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Çok teşekkur ederim.. cok faydali ve anlsilir oldu, blogunuz var ise takip etmek isterim?
umutr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al