freelance iş ilanları

İngilizce Makale Fiyat Araştırması ( ANKET )

10 Mesajlar 1.155 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
    • Üyelik 16.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek E-Ticaret
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** Ç**
    • Mesajlar 1233
    • Beğeniler 188 / 420
    • Ticaret 12, (%100)
    Arkadaşlar İngiltere'de ikamet eden 4 kişilik ( 2 türk 2 ingiliz ) bir ekiple ortak çalışma kararı aldık. Burada İngilizce makale hizmeti vermeyi düşünüyoruz. Arkadaşlar yazma işlemlerini yapacaklar ben tamamen işin SEO tarafına odaklanacağım ( Anahtar kelime kullanımı, ahrefs, adwords vb araçlarla kısa vadede hızlı getirisi olacak ora veya uzun kuyruk anahtar kelime çıkarılması vb.) Hem hazır makale hem de sipariş üzerine makale yazacağız. Ancak fiyat belirlerken ciddi anlamda sorun yaşadık. Çünkü burada 1 pound ortalama 6.2 TL . Hem fiyatların uygun olması lazım ki burada beklediğimiz düzeyde satış gerçekleştirebilelim, hem de oradaki adamları zaman-fiyat açısından doyurmamız lazım.

Türkçe makale piyasasının 1.2 TL ile 5 TL arasında değiştiğini düşünürsek, siz olsanız gerçekten emek verilmiş , anadili ingilizce olup iyi seviyede türkçe bilen ve anadili türkçe olup iyi derecede ingilizce kişiler tarafından yazılıp kontrol edilmiş , seo uyumlu, başlıkları tamamen özellikle seçilmiş ingilizce içerikler için kendinizi zorlarsanız hangi aralıklarda ödeme yapabilirdiniz ?

Arkadaşlar ankete bir webmaster olarak katılmanızı rica ederim, özellikle ingilizce niche site sahipleri ve niche site açmayı düşünenler katılırsa iyi olur.

(Multi)

wmaraci
    reklam

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 30.03.2017
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad A** T**
    • Mesajlar 1500
    • Beğeniler 75 / 531
    • Ticaret 55, (%98)
    Açıkçası piyasada düzenli iş bulmak istiyorsanız ve yeni giriş yapıyorsanız (bilinirlik ve düzenli müşteri olmamasından bahsediyorum) 3-5 lira arasında başlamadığınız sürece iş bulmanız zor olur

• Üyelik 16.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek E-Ticaret
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** Ç**
    • Mesajlar 1233
    • Beğeniler 188 / 420
    • Ticaret 12, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

Açıkçası piyasada düzenli iş bulmak istiyorsanız ve yeni giriş yapıyorsanız (bilinirlik ve düzenli müşteri olmamasından bahsediyorum) 3-5 lira arasında başlamadığınız sürece iş bulmanız zor olur

Piyasa araştırmasını yapıyoruz, dönüşlere göre gerekirse ilk etapta bir süre uygun fiyatlarla başlayabiliriz. Ancak şuana kadar edindiğim izlenime göre bu işle gerçekten ilgilenenler yani niche site açıp devşirme makalelerle yol alamayıp kaliteli makale satın alaya başladıktan sonra faydasını görenler 6-10 TL aralığına sıcak bakıyor.

• Üyelik 30.03.2017
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad A** T**
    • Mesajlar 1500
    • Beğeniler 75 / 531
    • Ticaret 55, (%98)
    Makale fiyatı mı 100 kelime fiyatı mı? Makale fiyatıysa 6-10 uygun ama 100 kelimesi için 6-10 lira arası ödeme yapacak kişi çok azdır

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 16.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek E-Ticaret
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** Ç**
    • Mesajlar 1233
    • Beğeniler 188 / 420
    • Ticaret 12, (%100)

Makale fiyatı mı 100 kelime fiyatı mı? Makale fiyatıysa 6-10 uygun ama 100 kelimesi için 6-10 lira arası ödeme yapacak kişi çok azdır

500 kelime dandik türkçe makale zaten 6 TL'den satılıyor, profesyonel ingilizce içerik 6 TL olur mu :) 100 kelime birim fiyatı soru başlığındaki gibi.

Niche sitelerden binlerce lira kazanan insanlar biliyorum, hedef kitlem niche site sahipleri, öğrenciler değil.

• Üyelik 30.03.2017
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad A** T**
    • Mesajlar 1500
    • Beğeniler 75 / 531
    • Ticaret 55, (%98)
    Bilmiyorum 500 kelimelik makaleye 30-50 TL para vermek nasıl derseniz.

• Üyelik 16.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek E-Ticaret
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** Ç**
    • Mesajlar 1233
    • Beğeniler 188 / 420
    • Ticaret 12, (%100)

Bilmiyorum 500 kelimelik makaleye 30-50 TL para vermek nasıl derseniz.

Niche sitelerde tık başına 30-150 TL aldığında durum değişiyor. O yüzden özellikle bastıra bastıra niche site sahipleri hedef kitlem diyorum. Zaten kimse hobi olsun diye ingilizce site açmaz. Hobi olsun diye açan adam zaten bütçe ayırmaz. 3 lira desem 1 lira olur mu der. Hadi beni geçtim 4 kişilik mükemmel ekip daş mı yesin :)

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.05.2018
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek İçerik üreticisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad S** G**
    • Mesajlar 567
    • Beğeniler 178 / 341
    • Ticaret 1, (%100)
    Ortalama 5 TL Türkiye ve bu iş için gayet ideal diye düşünüyorum.
    ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 25.09.2016
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek domain alınır-satılır
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 688
    • Beğeniler 73 / 264
    • Ticaret 7, (%100)
    fiverr da 500 kelimelik makaleyi 5 dolara yazan görmüştüm. adam da ingiliz mi amerikan mı neydi. 100 kelime 1 dolara geliyor işte. denemedim. ingce sitem yok.

• Üyelik 16.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek E-Ticaret
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** Ç**
    • Mesajlar 1233
    • Beğeniler 188 / 420
    • Ticaret 12, (%100)

noop adlı üyeden alıntı

fiverr da 500 kelimelik makaleyi 5 dolara yazan görmüştüm. adam da ingiliz mi amerikan mı neydi. 100 kelime 1 dolara geliyor işte. denemedim. ingce sitem yok.

Onlara ben bi ara yazdırdım ancak pek randıman alamadım.

Şuan 100 kelime 5 TL herkesin ortak görüşü gibi. Bir paketlendirme yapılırken temel paket olarak kullanılabilir.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al