Kayrahan adlı üyeden alıntı

Çok yıllık tecrübem var hocam. Blogger siteleri genellikle paravan olarak kullanıyorum, bir çok webmaster da paravan olarak tercih ediyor. Blogger site içerisinde seo olarak çok müdahale edemiyorsunuz. Link yapısından tutunda, tasarıma kadar imkanlarınız kısıtlı oluyor. Tasarruflu olsun diye yola çıkanlarda projeleri tuttuktan sonra hosting yada sunucu alt yapısına geçiyorlar. Google firması olmasına rağmen blogger siteleri yada alt yapısını kullanan siteler sıralamalarda rakiplerine göre daha geri planda oluyorlar, hatta bazen hiç olmuyorlar. Siz olayı profesyonel olarak yapmayacaksanız eğer, sadece vakit geçsin diye düşünüyorsanız eğer blogger ile başlayabilirsiniz. Ama hosting firmalarından bu kadar çekinmenize gerek yok, blogger kimsenin babasının oğlu değil, aksi bir durumda blogger sitenizi de silebilir bu tehlikeyi de hosting firmalarını kıyasladığınız şekilde kıyaslayın bence.

Hocam Blogger kafaya göre site silerse biz kime güveneceğiz ki? İnternette altyapısı en güçlü olan platform ne de olsa. Benim amacım ben direkt 10 yıllık domain alayım sitemi kurayım sosyal medya gibi kullanmak istiyorum amacım kazanç sağlamak değil. Zaten kişisel blog ilerde de satmayacağım.