wmaraci reklam

Blog Okumayı İnsanlarımıza Sevdirmek İçin Ne Yapabiliriz?

12 Mesajlar 1.375 Okunma
wmaraci reklam

emrecelen emrecelen Uğraşıyorum. Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci Aday Adayı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 79 / 116
  • Ticaret 34, (%94)
Merhaba,
Çoğu kişi elbet irili ufaklı bir blog girişimi olmuştur fakat çok nadir kendileri bir blog takip edip okur veya insanlarımız blog ne onu bile bilmeden hayatını devam ettirebilmekte bunun önüne geçmek için çok mu geç yoksa bu konuda önerileriniz varmı veya uyguladığınız yöntemler insanları nasıl blog okumaya çekebiliriz?

wmaraci
reklam

Cabs4710 Cabs4710 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 8 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
youtubeyi kapatmak lazım
emrecelen

kişi bu mesajı beğendi.

KeremYknd KeremYknd Global Warming Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 95 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Youtube'u kapatamayız.İnsanlar sosyal medya yerine blog okumayı tercih etmiyorlar.
emrecelen

kişi bu mesajı beğendi.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
blog okumayı tercih eden kitle zaten belli bunun üstündeki kitleyi kazanmak çok zor. Bilgisayar kullanan kişilerin çoğu zaten gamer denilen oyuncu kitlesi. Diğer kitle sosyal medya kullanan kitle. Kalan küçük kitle ise internetten araştırma yapan,kitap okumayı sever kitle. Kitap okumayan bir toplumuz. Bu yüzden bloglarımızında okuma sayıları ortada. İlk olarak kitap okumayı sevdirmek lazım ancak bizim milletimiz ile çok zor.
emrecelen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Kitap okumayan bir millet blog okur mu sence? Japonyada gazete satma oranları 10 13 milyonu görürken, bizim ülkemizde en kral gazete kampanyayla birlikte 1 milyonu zor görüyor

Tarihi dizilerden öğrenen bir millet daha ne diyeyim. Uzun metinleri blogları okutman zor. Kısa ve net olacaksın. Hatta konu ilk paragrafına kısa bir özet ekle uzun yazılarda
emrecelen

kişi bu mesajı beğendi.

emrecelen emrecelen Uğraşıyorum. Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci Aday Adayı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 79 / 116
  • Ticaret 34, (%94)

Cabs4710 adlı üyeden alıntı

youtubeyi kapatmak lazım

KeremYknd adlı üyeden alıntı

Youtube'u kapatamayız.İnsanlar sosyal medya yerine blog okumayı tercih etmiyorlar.

İnsan izlemeye 30 dakika 40 dakika ayırabilirken bilgiyi 10 dakikada hem daha detaylı hemde okuyarak kazanabilmesi varken neden youtube tercih ettiklerini hiç anlamıyorum.

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

blog okumayı tercih eden kitle zaten belli bunun üstündeki kitleyi kazanmak çok zor. Bilgisayar kullanan kişilerin çoğu zaten gamer denilen oyuncu kitlesi. Diğer kitle sosyal medya kullanan kitle. Kalan küçük kitle ise internetten araştırma yapan,kitap okumayı sever kitle. Kitap okumayan bir toplumuz. Bu yüzden bloglarımızında okuma sayıları ortada. İlk olarak kitap okumayı sevdirmek lazım ancak bizim milletimiz ile çok zor.

Tamamen haklısınız hocam alışkanlıklar önemli bir etken kimseye sonradan bir şeyler kazandıramayız yani kazandırırız ama çok zor ve uğraşlı olur.

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Kitap okumayan bir millet blog okur mu sence? Japonyada gazete satma oranları 10 13 milyonu görürken, bizim ülkemizde en kral gazete kampanyayla birlikte 1 milyonu zor görüyor

Tarihi dizilerden öğrenen bir millet daha ne diyeyim. Uzun metinleri blogları okutman zor. Kısa ve net olacaksın. Hatta konu ilk paragrafına kısa bir özet ekle uzun yazılarda

Aynen öyle hocam yani insan blog yazarken emek ve zamanın bir bölümünü harcıyor ama belli bir kitleden sonrasına ulaşamıyınca insan boşa çabalamış ve uğraşmış gibi geliyor insanı şevklendirmiyor bu durumda o yüzden şuan bir boşlukta yürüyorum.

Weyso Weyso Seslendirme Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Diğer
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 1140
  • Beğeniler 259 / 260
  • Ticaret 5, (%100)
Bence bu milletin suçu değil,sistemin suçu.

InFlamesPhoenix InFlamesPhoenix Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 15 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
İnsanımız, insanı aptal yerine koyan büyük haber sitelerinin haberlerini okumayı bırakmadıkça ben de İngilizce blog yazmayı bırakmayacağım.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

InFlamesPhoenix adlı üyeden alıntı

İnsanımız, insanı aptal yerine koyan büyük haber sitelerinin haberlerini okumayı bırakmadıkça ben de İngilizce blog yazmayı bırakmayacağım.

Çok haklısınız hocam. O kadar Türkçe site açtım hiçbiri açtığım İngilizce site kadar mutlu etmedi.
InFlamesPhoenix

kişi bu mesajı beğendi.

cembaki cembaki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmenlik
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 21 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Kısa yoldan sonuç elde etmek isteyen İngilizce blog açmaya yönelebiliyor. Ama toplum köhne bir tren gibi. Onu yerinden kıpırdatmak o kadar kolay olmuyor. Blog okur yazarlığı için çabalayan insan çok var. Bunların meyveleri ileride yenebilir. Eğitim zaten onlarca yıl sonrasına yatırım yapmaktır.

Aruchan Blog
http://aruchan.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al