wmaraci reklam
lidertakipci

İphone 4'ten İphone 4s'e geçmeye değermi?

22 Mesajlar 4.645 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mobdizayn mobdizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mobilya ve dekorasyon mağazacılık
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 18 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Okan SAĞLAM adlı üyeden alıntı

Sana şöyle diyeyim 4S ile 4 arasında ciddi bir hız farkı var benim gördüğüm, nerden anladın dersen 2'sinide hız konusunda karşılaştırmak için yan yana koydum ve test ettim. Öncelikle ayarlara giriş yapınca 4S'te direkt açılmakta fakat 4'te ayarların açılmasını bekliyorsun. 2. olarakta açık uygulamaları kapatmak için home tuşun 2 kere basılır bir kısım açılır ya aşağıda orası 4'te donarak açılır hafiften ve yavaştır, 4S'te hiç bir sorun bulunmamaktadır. Aynı şekilde sayfa kaydırırken 4'te hafif hafif donmalar yaşanırken, 4S'te hiç bir donma yaşanmamaktadır. Daha bunlar gibi bir sürü şeyde fark ediyor. Sayfalar arası geçişten bahsetmişin, 4S'te arada donabiliyor, kullanımına göre değişir ama 4'e göre daha seri bir telefon olduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim.

Kamera konusunda gerçekten oda 4'e göre daha kaliteli diyebilirim okadar test etmedim kameralarını yan yana koyup ama 4S iyidir.

Geçiş yapmaya değer mi diye soracak olursan bence değer, ama bunu senin kafanda ölçüp biçmen gerek. Ne kadar önemli hız ne kadar değil gibisinden.

Okan Bey ayrıntılı bir şekilde açıkladın çok teşekkür ederim açıklayıcı oldu. Ozaman şöyle bi durum var 4s 16gb'a geçmem için 300-400 tl bi farkla halledebilirim gibi son olarak buna değermi?

Ev Dekorasyonu
wmaraci
reklam

rovalver rovalver Ailece eğlence merkezi Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 59 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 9 / 41
  • Ticaret 1, (%100)
3 aydır kullanıyorum, 4s16gb Bir sürü oyun ve, akrivite yuklu ama Tık dediğini görmedim. Ne işlem yap diyorsam Durmadan yapıyor.

Bedava | Video İzle | Müzik Dinle

OkanSaglam OkanSaglam www.okansaglam.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 101 / 72
  • Ticaret 15, (%100)

mobdizayn adlı üyeden alıntı

Okan Bey ayrıntılı bir şekilde açıkladın çok teşekkür ederim açıklayıcı oldu. Ozaman şöyle bi durum var 4s 16gb'a geçmem için 300-400 tl bi farkla halledebilirim gibi son olarak buna değermi?

Rica ederim, size şöyle anlatim ozaman. o vericeğiniz 300-400TL sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünün ve sonrasında yeni teknolojiye ne kadar açık olduğunuzu düşünün. Ben gözüm kapalı verirdim diyebilirim size. :D

Şöyle bir şey de diyebilirim, eğer aceleniz yoksa aşırı bir teknoloji yenilik manyağı yoksa 5-6 ay daha bekleyip yeni iPhone'un çıkmasını bekleyin, böylelikle ya yeni iPhone'u alırsınız yada yeni iPhone'un özelliklerini karşılaştırıp 4S'e geçersiniz. En azından 5-6 ay sonra tekrar telefon değiştirmenize gerek kalmaz.

Sanki biraz karışık oldu ya? :rolleyes: :o

• Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 18 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Okan SAĞLAM adlı üyeden alıntı

Rica ederim, size şöyle anlatim ozaman. o vericeğiniz 300-400TL sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünün ve sonrasında yeni teknolojiye ne kadar açık olduğunuzu düşünün. Ben gözüm kapalı verirdim diyebilirim size. :D

Şöyle bir şey de diyebilirim, eğer aceleniz yoksa aşırı bir teknoloji yenilik manyağı yoksa 5-6 ay daha bekleyip yeni iPhone'un çıkmasını bekleyin, böylelikle ya yeni iPhone'u alırsınız yada yeni iPhone'un özelliklerini karşılaştırıp 4S'e geçersiniz. En azından 5-6 ay sonra tekrar telefon değiştirmenize gerek kalmaz.

Sanki biraz karışık oldu ya? :rolleyes: :o

Yok , karışık olmadı bu daha mantıklı oldu çok teşekkürler...

Ev Dekorasyonu
wmaraci
wmaraci

storybaron storybaron Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster/Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 19 / 88
  • Ticaret 4, (%100)
İphone 4 var. Taş gibi no problem ama S hakkında bilgim yok.
Paran varsa geç :)

Zagry Zagry Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 11 / 44
  • Ticaret 15, (%100)
Duyduğuma göre Iphone 4 ve 4S farkı 4'te tek işlemci 4S'te ise iki tane işlemci olduğu yönünde. Ne kadar doğru bilmiyorum da bu anlattıklarınız onu doğrular gibi. :)

OkanSaglam OkanSaglam www.okansaglam.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 101 / 72
  • Ticaret 15, (%100)

Zagry adlı üyeden alıntı

Duyduğuma göre Iphone 4 ve 4S farkı 4'te tek işlemci 4S'te ise iki tane işlemci olduğu yönünde. Ne kadar doğru bilmiyorum da bu anlattıklarınız onu doğrular gibi. :)

Tek işlemci yada iki işlemci demek yanlış olur biraz. iPhone 4'te tek çekirdek 1GHZ işlemci olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. iPhone 4S'te ise Çift Çekirdek(Dual Core) 1GHZ'lik işlemci bulunmakta.

Grafik olarak söz edicek olursak, iPhone 4'ten 7 kat hızlı grafik performansı bulunmakta.

SabahKemalCansu SabahKemalCansu ♣ SKC Graphic ♣ Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik & Tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1245
  • Beğeniler 545 / 284
  • Ticaret 2, (%50)
Şurda İPHONE 5 çıkmasına ne kaldıki bence alma :)

• Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 18 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum sonuç olarak şöyle düşnüyorum eğer i4'ü iyi bi fiyata satabilirsem 4s e geçerim ancak yüksek fiyat ödemem gerekecek olursa i5'i bekliyeceğim nasipse...

Ev Dekorasyonu

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
İmkanın varsa geç tabiki.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al