wmaraci reklam
lidertakipci

website değer ve gelir hesaplama siteleri ne kadar gerçekçi ?

17 Mesajlar 1.963 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yyasin88 yyasin88 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 13 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
değer ve gelir hesaplama sitelerinden en üst sırada çıkan ve rakiplerinin arasında en iyi analizlerden birini yapan worthofweb.com 'da sitemin geliri min 10 kat az çıkıyor. tıklanma oranı düşükse zaten oranı hiç söylemeyeyim. site 3 aylık. acaba bunun bir etkisi var mı ? sizde durum nasıl ????? aslında söylediği rakamlar olması gereken rakamlar fakat maalesef gerçek benim açımdan öyle değil. sorun benim amatör olmamda mı acaba yoksa gerçekten bu siteler fazla değer mi hesaplıyor ? size göre bu sitelerin gerçekçilik oranı yüzde kaç ??? ayrıca site değer analizinde 10$ değer veren de var 700-800 dolar verende var. arada çok fazla uçurum var. fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum hemde herkes açısından aydınlatıcı olmuş olur... fikirlerinizi yüzde gerçeklik yada kat olarak belirtmeniz yeterli. şimdiden teşekkürler....

wmaraci
reklam

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
https://tr.godaddy.com/domain-value-appraisal

Aşağıdan ülkeyi Amerika yapın. Öyle görünecektir. Kriterleri de yazıyor
yyasin88

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 13 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
1000 doların üstünde verdi. çok iyi verdi. teşekkürler Mfa95

PTmaster PTmaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mülteci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 11 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Çıkan sonucu yüze bölün, satabileceğiniz değeri elde edersiniz. Türkiye de site alıcılarının tamamına yakını ölücüdür.
yyasin88 lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Site alırken benim dikkat ettiklerim; Tekil Hit, Sosyal Medya Hesapları, İçerik, Yazılım, Aylık kazanç ve domain sizde bunları bir kriter olarak görüp sitenizin değerini ölçebilirsiniz.
yyasin88

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 13 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
haklısın kardeşim PTmaster. gerçek rakamı 10 a bölmek lazım. ama şuanda siteyi satmak istemiyorum. uzun süre ilgilenmeyi düşünüyorum. teşekkürler yorumunuz için.

• Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 13 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
yorumunuz için teşekkürler Muhammed avcı.
Arkadaşlar peki aylık gelir konusunda değer sitelerinin adsense ile bağlantısı konusundaki gerçeklilik hakkında ne düşünüyorsunuz?????

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

yyasin88 adlı üyeden alıntı

1000 doların üstünde verdi. çok iyi verdi. teşekkürler Mfa95

Hocam godaddy domain satış siteleri arasında bir numaralardan biri (satış rakamı olarak) bir çok domainin bu site üzerinden ticareti dönüyor. Yani sektöre hakimler. Domain değerlendirme araçları da benzer domainlerin kac dolardan alıcı bulduğunu gösteriyor. Tabiri caizse domaini kiyaslama yapıyor. Aşağı baktiysaniz görmüşsünuzdur benzer domainler kaça satılmış. Sektöre hakim bir site godaddy ne kadar sevmesem de.

Bu site değerlendirme araçları farklı algoritmalara sahip hocam. O yüzden aralarında uçurum var. Ne kadar iyi olsalar da hit, arama hacmi, sektöre hakimiyeti, rekabet oranı, sitenin geleceği, içindeki yazıların çokluğu ve kalitesi özellikle harcanan emek bunlara değer bicemezler. Yapay zeka da biyere kadar.

En isabetli sonuç bütün kriterleri araştırmak , değerlendirme araçlarını da referans alarak insanı duygularla bir paha bicmektir :) bu robotlar isabetli sonuç vermeleri çok çok zor.
Özellikle Türkiye piyasasında değerleri şeyler bile para etmiyor açıkçası. Yabancı piyasalarda dönen paralara kanmayin. Türkiye'de alıcı bulmak çok zor, değerinin çok çok altına gidecektir. Onun için satmadan once gerçek bir emekle bir yerlere getirmek gerek işte asıl değer emektir :)
yyasin88

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bu tür araçlar gerçekçi sonuç veremez. Bu konuda bir çok farklı etken vardır. Zamanla bu etkenleri öğrenip bir fiyat verebilirsiniz.
yyasin88

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 13 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Mfa95 , çok teşekkür ederim değerli yorumun için. zaten bu yüzden siteyi ingilizce ağırlıklı yaptım. bunun farkındaydım. Türkiye de alıcı bulmak çok zor. inşallah adsensede bir sıkıntı çıkmazsa 10 sene falan siteyle uğraştıktan sonra satmayı düşünüyorum. Godady en iyi rakamı vermekte şuan ve dediklerinize göre gerçekçi. inşallah gelecekte iyi değerlere satarım sitemi. tekrar teşekkürler
Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al