Öncelikle hepinize iyi geceler. Gece gece aklıma geldi ve böyle bir durumda kaldığım için yazmak istedim.

Bilirsiniz kadınlar web site işlerine biraz uzaktırlar. Hele bizim toplumda webmaster kadın görmek biraz zordur. Hiç yok demiyorum tabi. Ancak gecenin şu vakti online olan kişi sayısından %95 'inin erkek olduğuna da bahse girerim.

Kim bilir şu anda kimler hangi kodlarla boğuşuyor, kimler sitenin şurasını burasını yapayım derken tamamen bozmuştur...

Neyse asıl konuyu anlatayım. Bir gün wmaracında gezindiğim bir sırada kız arkadaşım ne yapıyorsun diye sordu. Ben de hiç öyle takılıyorum diye cevap verdim.

Nerde takılıyorsun sen.. Hayırdır gibisinden esprili bir dille sorunca da wmaracında dedim.

O ne sitesi?

Ben wmaracını kız arkadaşıma şöyle anlattım.

Bak şimdi senin bir şeyler aramak için girdiğin siteler var ya haber siteleri, eğitim siteleri, bloglar, pdf indirme siteleri gibi bir çoğunu saydım.

Hah işte o sitelerin kalbi burası dedim.

Yani wmaracı site yapanların, sitesi olanların sitesi gibi bir açıklama yaptım.

Benim de bir blogum olduğunu bildiği için az çok neden girdiğimi anlayarak haa öyle mi diye bir tepki verdi ve gitti.

Bana göre wmaracı, sinema salonundaki makinist bölümüdür. Herkes filmi izler ama admin arkadaki camın ardında sigara tüttürür. Tabi boş vakti varsa...
Arada koşturur ama izleyicilerin haberi olmaz.

Bu yazı da burada hatıra olarak kalsın artık.