wmaraci reklam
lidertakipci

Hosting piyasası nereye gidiyor

72 Mesajlar 11.312 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DanceExclusive DanceExclusive Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
çocuklar gidip artık 10 tlye aralarında para toplar resseler olur koca şirket kurduk der valla allah size sabır versin hostmaster arkadaşlar.

wmaraci
reklam

BilisimHosting BilisimHosting İnternet Teknolojileri Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Sistem Engineer & CCNA
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

DanceExclusive adlı üyeden alıntı

çocuklar gidip artık 10 tlye aralarında para toplar resseler olur koca şirket kurduk der valla allah size sabır versin hostmaster arkadaşlar.

saolasın olan işini hakkıyla yapanlara oluyor

Raphael Raphael Wordpress & Seo Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek wmaster
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 55 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
Geçenlerde vps alıp hosting satmaya çalışanı bile gördüm.Bunlar yüzünden her piyasa (upload-facebook fan-hosting vs) kan ağlıyor.

Hacca giden ateist...

meteturkdonmez meteturkdonmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 11 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
Düşünün ben daha.net'ten alışveriş yapan birisiyim ki nedendir bilmem aslında pekte iyi değil ama abone olmuşum bir kere. O na bile güvenmiyorum. İnsanlar nasıl böyle yerlerden alabiliyorlar. 10 lira fazlasını ver başın rahat etsin.

not: o 10 lira için burada dilendiğim günleri unutmadım daha :)

wordpressyapalim.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

DanceExclusive adlı üyeden alıntı

Raphael adlı üyeden alıntı

Geçenlerde vps alıp hosting satmaya çalışanı bile gördüm.Bunlar yüzünden her piyasa (upload-facebook fan-hosting vs) kan ağlıyor.

Blobal adlı üyeden alıntı

Düşünün ben daha.net'ten alışveriş yapan birisiyim ki nedendir bilmem aslında pekte iyi değil ama abone olmuşum bir kere. O na bile güvenmiyorum. İnsanlar nasıl böyle yerlerden alabiliyorlar. 10 lira fazlasını ver başın rahat etsin.

not: o 10 lira için burada dilendiğim günleri unutmadım daha :)

malesef

evet haklısınız ama alıyorlar cebinde ne kadar parası var ise ona göre istiyor

kullanıcı emegini korumak istiyor ama aynı zamanda ucuz hizmet almak istiyor

burda bütün iş kullanıcıya kalıyor

biraz sabretse daha iyi hizmet alacagı firma bulacak ama acele ediyor vede üzülen kendisi oluyor

TuFFy TuFFy WordPress Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 /
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Hosting işi hem güven hem de kalite işi. İşini kaliteli yapıp da isim yapan firmaların yeni yeni türeyen ucuz hosting paketleri satan firmalardan etkileneceğini sanmıyorum.

Bence webmaster siteleri sayesinde ve insanlar blog yazarlığına merak salıp da araştırma yaptıkça bilinçlendiler.

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

TuFFy adlı üyeden alıntı

Hosting işi hem güven hem de kalite işi. İşini kaliteli yapıp da isim yapan firmaların yeni yeni türeyen ucuz hosting paketleri satan firmalardan etkileneceğini sanmıyorum.

Bence webmaster siteleri sayesinde ve insanlar blog yazarlığına merak salıp da araştırma yaptıkça bilinçlendiler.

isim yapan firmalara etkilemez ama kullanıcının aklında ucuza satanda aynı işi yapıyor pahalı satanda o anda kullanıcının aklına gelmiyor

ne zaman işler kötü gitti o zaman tr firmalarla iş yapılmaz deyip yurt dışına gidiyor

halbuki kendisindeki yanlışı görmüyor?

bir görse ????

AzReTL AzReTL Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek freelancer
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 19 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Millet, ucuz diye adı bile belli olmayan firmalardan alıyolar hostingi. Sonrada hosting zaten, az ücret ödüyon diye, sorulan sorularada çok geç cevap veriyor. Onun için 2 sene önce ingiliz, bir firmadan host aldım, free olarak. Adamlara da ne sorsam, en geç 1 saat içinde cevap veriyolar. Öbür hostingler gibi, cpu limiti ise %25, yerine %85,%90 izin veriyor. Bana göre Türk firmaları, iyi destek veremiyolar. Ve de piyasayı batırıyolar. ne güzel işimdi kafam rahat, 6 tane forum kurdum sisteme, 4,5 tane script kurdum, cpu en fazla %35,40 oluyo.

• Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

AzReTL adlı üyeden alıntı

Millet, ucuz diye adı bile belli olmayan firmalardan alıyolar hostingi. Sonrada hosting zaten, az ücret ödüyon diye, sorulan sorularada çok geç cevap veriyor. Onun için 2 sene önce ingiliz, bir firmadan host aldım, free olarak. Adamlara da ne sorsam, en geç 1 saat içinde cevap veriyolar. Öbür hostingler gibi, cpu limiti ise %25, yerine %85,%90 izin veriyor. Bana göre Türk firmaları, iyi destek veremiyolar. Ve de piyasayı batırıyolar. ne güzel işimdi kafam rahat, 6 tane forum kurdum sisteme, 4,5 tane script kurdum, cpu en fazla %35,40 oluyo.

tr de iyi destek verecek firma sayısı azdır. iyi destek demek kalifiye eleman demek 1 KİŞİ ile olacak iş değil

kalifiye eleman da emeginin karşılıgını ister ama benim gözlemledigim kadarıyla çok az firma kalifiye eleman çalıştırıyor sorun bundan kaynaklanıyor

elemana sorulan şu hosting hesabı reseller hesabı açabiliyormusun? evet tamam işe alındın

işverenin istediklerini yapabiliyormusun tamamdır o zaman

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
Artık ucuz pahalı bakamıyorum maalesef.Ucuz'a alsam bir dert pahalıya alsam ayrı bir dert.Adam akıllı biri gelipte çok profesyönel bir firma kurupta bizi kurtaramıyor.Yeni kurulan firmalara herkes şu gözle bakıyor "Ulan bunun da sonu belli diğer merdivenaltı bilişim firmaları gibi bu da kapanıcak".5TL verdiğim pakete şimdi 20 TL vermek zorunda kalıyorum.Ucuzdan korkuyorum artık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al