Okan_IŞIK Bu konuda ne yapabiliriz derken çoğumuz Uganda'nın haritadaki yerini bile bilmeyiz. Bize ne zararı var anlamadım vallahi. Hem karı koca arasına girilmez banane Uganda'nın iç işlerinden. Kendi ülkemizde bunca erişim yasağı varken biz niye dert edinelim ki bunu?
Vergi alınması hoş olmamış amma banane 😊

Toplumsal dayanışma ve insan hakları var arkadaşım ayrıca günümüzde sosyal medya paylaşım ve etkileşim için kullanılıyor SADECE KIZ AYARLAMAK VE OKEY OYNAMAK İÇİN DEĞİL YANİ...

Eğer biraz araştırma yaparsan uluslar arası tepkilerin bir çok konuda çözüm olduğunu göreceksin... digital imza kampanyaları, ilgili kurum yada devletin sosyal medya hesaplarına onbinlerce şikayet, email.... vs vs

diğer bir konu bizim ülkemizde Sansür ve yasaklar hem yazılı görsel basında hemde kullandığımız internet ortamında var doğru söylüyorsun
bunun cevabı biraz uzun ve siyasi ayrıca TOPLUM çok bilinçsiz şuanda hızla kötüye gidiyoruz...

Sansür ve baskı öyle ahlaksız ve dikta bir hale ulaşıyor ki bazen hatırlarsınız youtube yasağı face,twitter erişim yavaşlamaları..vb olaylar oldu halada oluyor şuan hala wikipedia kapalı :( :mad:
(global olmayan normal komple yasaklı siteleri hiç anlatmıyorum bile...)

neyse umarım anlatabilmişimdir...

rahmetli inönü sözüyle kapatmak istiyorum: "bir ülkede şerefliler de en az şerefsizler kadar cesur olmadıkça o ülke düzelmez".