tarkan543 adlı üyeden alıntı

Dostum bu sorunun, okudum ama pişmanım diye bir seçeneği olduğunu düşünmüyorum. Evet belki okulunu bitirip mesleğini severek yapmayanlar vardır. Yahut keşke başka bir bölüm okusaydım tarzında laflar da edenlerimiz vardır. Fakat okumaya sadece bir meslek sahibi olma gözüyle bakılmaması gerekir. Benim üniversite öğrenimim bu sene bitti geride ilk okulla beraber 16 sene kalmış. Bu süreçte Adana'dan İstanbul'a üniversite okumak için geldim. Hiçbir gün okuduğum için pişman olmadım. Buraya neden geldim demedim. Üniversite öğrenimim bitti şimdi diyorum ki keşke maddi durumum daha iyi olsaydı yurtdışında okusaydım. Yani kısaca anlayacağın okumanın pişmanlığı olmaz. Belki 3 kuruş para kazanırsın ama okul yıllarını değerlendirdiysen parayla satın alamayacağın tecrübelerin olacaktır. Ayrıca okumak sadece okula gidip gelmek değildir. Bu süreçte tanıdığınız insanlar bulunduğunuz ortamlar sizi siz yapar. Kısacası okumanın pişmanlığı olmaz belki herkesten az kazanırsın ama bu hayata kimsenin bakamadığı bir pencereden bakabilirsin.
Saygılarla..

kesinlikle doğru söylüyorsunuz fakat ben bu sene üniversiteyi kazanamayacağım. seneye 4 yıl okul okuyacağım. 23 yaşında olacağım. Askere gideceğim 6 ay. geleceğim 6 ay da öyle gezeceğim. KPSS ile atanmak için de 1 yıl bekleyeceğim. En iyi ihtimal ile 25 yaşında mesleğim başına geçeceğim bu bana ters geliyor. 25 yaşında 4 milyar maaş ile işe başlamak bence saçma. Eve bir katkım olmadığı gibi daha da fazla masraf oluyorum. Durumumuz iyi fakat ben okuyup zaman kaybetmek istemiyorum. Kendi işimin sahibi olmak bana daha da mantıklı geliyor. 25 yaşında bir insanın meslek sahibi olması sosyal yaşantısını da kız konusunu da etkilemekte. En erken 30 yaşında mı evleneceğim ben.
Bu arada değerli görüşünüz için teşekkür edeirm.