2016 yılında Çin'de satılan bir araba aksesuar ürününün Türkiye özel ithalatçısından yaklaşık 90 adet almış, bulunduğum şehirde Letgo vb. uygulamalar vasıtası ile 3-5 lira kârla satıyordum, konuyu görünce eski zamanlarım akıma geldi.
Konunuza gelince arkadaşların dediği gibi doların yüksekliğini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim çünkü "ticarette para malı alırken kazanılır" derler, bu bakımdan maliyet önemli. İkinci bir husus ise doğru ürün-doğru zaman-doğru mekân eşleşmeli diye düşünüyorum. "Getirdiğiniz ürün bulunduğunuz şehir/ülkede satılıyor mu, yoksa ilk mi olacakınız, değilse var olandan farkınız ne olacaktır, ürüne ihtiyaç var mı ?" gibi. Küçük bir tavsiye olarak; getirmeyi düşündüğünüz ürünü getirmeden evvel artık nerede hangi platformda pazarlamayı düşünüyorsanız fotoğrafını koyup ön sipariş gibi nabız yoklanabilir. (Tabi ürün tedariğine hemen ulaşabileceğinizi varsayıyorum insanları bekletmek de yakışmaz). Son olarak rakamları bilmiyorum ama vergi-mevzuat işine de bir bakmakta her zaman fayda vardır. Başarılar dilerim.