freelance iş ilanları

Okumadığınız için pişman/mutlu musunuz?

86 Mesajlar 9.041 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Okuyorum ve sonuna kadar okuyacağım. Öğrenci olmak için okuyorum diyelim :)
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
umutali umarım hayatınız boyunca başarılı olursunuz hocam.
umutali

kişi bu mesajı beğendi.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.

farego farego WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek idari işler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 93 / 92
  • Ticaret 0, (%0)
Sevdiği işi yapan kişi, okuyamamanın pişmanlığı sadece kendisini geliştirmediği için yapar.

Bir çok insan okumayı meslek, gelecek, hedef olarak görüyor. Bilakis okumak; aslında öğrenmenin temelidir. Öğrenmek ise dünyaya iyi bir şeyler bırakabilmenin, insanlığa güzel şeyler bırakabilmenin, en faydalı etkisidir.

Örneğin; ben eğitimimi para ve gelecek kaygısı için değil, Vatanıma, milletime, kendime ve gelecek nesle nasıl faydalı olabilirim? sorunun cevabı için sorumluluk bilirim.
Eğer ki öğrenmeyi birinci hedef olarak, para karşılığı yarar sağlayacak bir unsur olarak seçmiş isen ön planda hep kendi çıkarların olur.

Oysa insan öldüğü ve gittiği zaman hiç bir çıkarı kalmaz? Peki bu dünyaya ne bıraktı ne için bıraktı? soruları kalır.

Ben okumamayı her zaman kendimi geliştiremediğim ve insanlara faydalı olamadığım yönünde değerlendiririm.

Bu yüzden kendimi hep geri hizmet olarak değerlendiriyorum.

Hatta bu konuda öz eleştiri yapayım:

Bizler sadece asıl hedefleri olan insanlara zaman kazandırmak için çalışıyoruz. Bizler onların kimi zaman kapitalist bir kölesi, kimi zaman seviyesiz ve eğitimsiz ayak bağıyız.
Onlar bizim beden gücümüzü kullanıyor, hakaret ediyor, aşağılıyor hatta değersiz varlık olduğunu anımsattırıyor.

Evdeyken bakkala bile gitmeye üşendiğiniz şeyin kat ve kat fazlasını size sorgulatmadan para karşılığı yaptırıyorlar.

Geri hizmet işte. Vasıfsızsan beynini kullanamıyorsan, üretmiyorsan geri hizmettesin işte.

Demem o ki okumayı sadece kendimi donatmak, güncelleştirmek, çevreme ve insanlara karşı katkı sağlayabilmek için okurum.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

Solargezi.com

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
"Sevdiği işi yapan kişi, okuyamamanın pişmanlığı sadece kendisini geliştirmediği için yapar." demişsiniz. Hocam diğer yorumlarda da belirttim. Bence bilgi sahibi olmak ve bir insanın kendisini geliştirmesi üniversiteye bağlı birşey değildir. İnsan ne kadar kurcalarsa ne kadar meraklı olursa o kadar kendini geliştirir.
Yazıklarınızın belki de yarısından fazlası bence doğru olmayan ya da göreceli bir durum. Çünkü bazı yerlerde demişsiniz ki "Örneğin; ben eğitimimi para ve gelecek kaygısı için değil, Vatanıma, milletime, kendime ve gelecek nesle nasıl faydalı olabilirim? sorunun cevabı için sorumluluk bilirim.. Eğer ki öğrenmeyi birinci hedef olarak, para karşılığı yarar sağlayacak bir unsur olarak seçmiş isen ön planda hep kendi çıkarların olur."
Para kazanmak isteyen ve kazanan birisi de okuyup araştıran bir kişi de ülkesine farklı kulvarda yararlı olabilir. Ülkeye vatana millete ve dünyaya katkımızın olması bunlarla ölçülenebilecek şeyler değil. Bu soru böyle bakış açısından da cevaplanabilecek bi soru değil (bence) Ama yine de sözleriniz arasında katıldığım şeyler var.
Tekrardan değerli yorumlarınız için teşekkürler farego hocam.

wmaraci
wmaraci

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
önlisans okudum, üniversite yaşamının ve başka bir ilde okuyup yaşamanın kattığı çok şeyi yok sayamam kendime cesaretimi getirdi, tabi ki iş hayatı senin becerin ve şansın çevresinde şekilleniyor. önlisans bitti geldim 2500tl maaşla 18 ay bir firmada çalıştım, sonra bir cesaretle kendime işyeri açtım, şu an aylık cirom tek başıma çalıştığım halde 6 binler dolayında haliyle bu da fazlasıyla yetiyor.

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
grafimood kazancınız daha da artar umarım hocam. Mükemmel bir girişimcilik örneği. Değerli yorunumunuz için teşekkürler.
MuratAltun

kişi bu mesajı beğendi.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
SpeedTroller ben anadolu lisesine gittim üniversite sınavında patladım şuanda sadece makale yazabiliyorum bide ufak tefek tema editleri yapabiliyorum bence en iyisi sizinki olmuş akıl veren olmadı ozamanlar ya da akıl verenlerin planları farklıydı okumayacağımı anlayamamışlar :D
SpeedTroller

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Üniversite sınavında ilk on bine girip bölümümdeki en iyi okullardan birinde okuyup, üzerine yüksek lisans yapıp işsiz kalmış bir insan olarak okumanı tavsiye ederim :D Şu an mesleğimle alakasız işler yapıyorum. Okumak, kendini geliştirmek ve en önemlisi de sevdiğin işi yapmak önemli olan. Yoksa şu an üniversiteler o kadar boş ki, üniversitelerin çoğunda sadece ders geçmeyi öğreniyorsun. Sınavlarda zor soru sorup, az not vererek iyi bir öğretim görevlisi olduğunu düşünenler de var. Mülakata giriyorsun ....neyse ya gece gece durduk yere sinirlendim.
MuratAltun YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
hocam valla tebrik ederim sizi ne diyeyim.. negiu :)

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
YakupYLDZ Hocam en güzel tavsiye: İyi okulmuş falanla uğraşmayın, istediğiniz bölümde en rahat hangi okulda dersleri geçebilecekseniz, ders programı en rahat olan okulda okuyup, kendinize yatırım yapın. Hem gençliğinizi yaşayın, hem kendinizi geliştirin, üniversite hayatını da rahat rahat yaşayın, hem de diplomanızı alın.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al