wmaraci reklam
lidertakipci

Bedelli Askerlik

31 Mesajlar 3.557 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Eiffel Eiffel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Senior Backend Dev
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

Sakulta adlı üyeden alıntı

Bizim burda askerden kaçana hain derler.
nedense mayın tarlasında hep gariban terler.

Lütfen boş konuşma. Şu tarz yorumları yazanların genelde “ülkücü” ayağına yatan ama milliyetçilikten uzak kişiler olduğunu düşünüyorum. Tsk nın asker ihtiyacını aç bak. Mevcut hazır asker sayısına bak. Tsk nın 4 milyon kişiyi alacak kapasitesi yok kardeşim ne yapacaksın? Silahları sen mi dağıtacaksın? Benim elim kalem tutuyor. Baykar makine de Siha yapımında aktif rol alan bir mühendis olurum, yerli tank üretirim. Patates soğan soyarak adam olunuyorsa onu evde de yaparım. Kaldı ki erlerin operasyona vs alınma durumu yok artık. Yani bedelli yapmasam bile her türlü patates soğan soyacaksın. Dönem artık silahlanıp savaşa gitme dönemi değil. Geçmişte kaldı o savaşlar. Ben bir mühendis olarak savunma sanayii ile ülkemin içini gururla doldurmaya hazırım eğer sen bedelliden gelecek milyonlarca doları vermeye razıysan, ülkenin dış borçlarını ödeyeceksen 3 yıl askerlik yaparım. Bedelli şuanda ihtiyaç bir lüks değil. Açıp oku az, cahil olma.
ilkayy Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)
Bırakın şu ağır abiyim ayaklarını artık. Tespih sallayarak ahkam keserek bir halt yiyemezsiniz. Çok niyetliyseniz gidin gönüllü olarak askerlik yapın ne diyeyim? Bu işi profesyonel kişilere bırakmak varken askerlik cidden saçmalık. Emin olun 45 yaşında kimse hatırlamıyor olacak o silah kullanmasını. Dediğim gibi askerlik meraklısı arkadaşlar 1 yıl acemi tecrübesiz er olarak değil profesyonel olarak eğitimini alsın askerliğini yapsın. Ha arkanızdan gelen o Altay tankının da çizimini “adam değil, zengin sünepe” dediğiniz çocuklar yıllarca sokaklarda erkeklik taslamak yerine fakültelerde saçını ağırtıp ülkenin gururu haline geldi. Gerçekten bu kadar sığ düşünülmesi üzücü.
impjix

kişi bu mesajı beğendi.

Sakulta Sakulta antakyabilgisayar.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 196 / 96
  • Ticaret 4, (%100)
Askerliğimi yaptım ben evladım. Hiç patates veya soğanda soymadım o devir çok geri de kaldı önemli olan temel eğitimdir ha tesbihtende nefret ederim ahkamda kesmiyorum bu kafa ile olası bir savaşta eli silah tutmamış biri olaraktan düşmana muz atarsın artık gerçi kime ne anlatıyorum ben.

Türk Türk'ü korumazsa, Tanrı Türk'ü korumaz!...

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

Sakulta adlı üyeden alıntı

Askerliğimi yaptım ben evladım. Hiç patates veya soğanda soymadım o devir çok geri de kaldı önemli olan temel eğitimdir ha tesbihtende nefret ederim ahkamda kesmiyorum bu kafa ile olası bir savaşta eli silah tutmamış biri olaraktan düşmana muz atarsın artık gerçi kime ne anlatıyorum ben.

Gerçekten günümüzde bir savaş anında Kurtuluş Destanı'ndaki gibi eline silah verip koş hadi bakalım "EVLADIM" diye emir mi verecekler sanıyorsun sen gerçekten? Komik doğrusu. Gören de Cem Yılmaz'ın dediği gibi askerlikte eline silah veriyorlar ateş ede ede gezdin sanar. Atış talimini kaç defa yaptığını da iyi biliyorum, o nöbette verilen silahların boş olduğunu da biliyorum. Vasıfsız 1000 birim asker olacağına 100 birim vasıflı asker olsun geri kalanlar da teknolojiye yönelsin. Gelişmiş ülkelerde artık durum bu. Ha eğer hala işlerin böyle çözülmeyeceğini düşünüyorsan bırakalım kalemi kağıdı hepimiz asker olalım madem? Topluca işgal falan ederiz bir yerleri. Malum tarih M.Ö 200'ler falan ya hani. Okuduğun kitaplardan tarihini, kültürünü öğren. Gidip oradaki destanların gazına gelip milenyum yıllık destanları günümüzde uygulamaya kalkma. Fikir üret, icraat yap. Bu ülkenin komandoları, bordo berelileri, yiğitleri var meraklanma sen. Kısa dönem uzun dönem gelip geçici. Esas kahramanlar ömrünü adar, askerler aylarını adar. Eğer bu profesyonel sisteme ve savunma sanayii ve teknolojisine daha önceden girişmiş olsaydık bu kadar kardeşimiz, dostumuz da şehit olmazdı emin ol.

wmaraci
wmaraci

Gerilim Gerilim www.giyse.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1919
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
25 gun israf demek. O adam isten ayrilacak bir ay icin. o adama askeriyede bot kamuflaj ic giyim temizlik vb bir suru malzeme verilecek, yol parasi verilecek. askerlik sebebiyle isten ayrilip firmadan tazminat talep edebilecek o tazminati da devlete verir vb. cok acik var sistemde iyi incelenmeli. zengine ayni para fakire ayni para olmamali..
impjix

kişi bu mesajı beğendi.

Giyse.com - Giyim Moda, Ayakkabı, Çanta ve Aksesuar Online Alışveriş

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Bedelli askerlik olsun olmasin değil. Ama 15 bin tl çok az.

• Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

PoineTR adlı üyeden alıntı

Bedelli askerlik olsun olmasin değil. Ama 15 bin tl çok az.

52500000000 ₺

3 milyon kişi

Sakulta Sakulta antakyabilgisayar.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 196 / 96
  • Ticaret 4, (%100)

Eiffel adlı üyeden alıntı

Gerçekten günümüzde bir savaş anında Kurtuluş Destanı'ndaki gibi eline silah verip koş hadi bakalım "EVLADIM" diye emir mi verecekler sanıyorsun sen gerçekten? Komik doğrusu. Gören de Cem Yılmaz'ın dediği gibi askerlikte eline silah veriyorlar ateş ede ede gezdin sanar. Atış talimini kaç defa yaptığını da iyi biliyorum, o nöbette verilen silahların boş olduğunu da biliyorum. Vasıfsız 1000 birim asker olacağına 100 birim vasıflı asker olsun geri kalanlar da teknolojiye yönelsin. Gelişmiş ülkelerde artık durum bu.

İster kabul edersin istersen etmezsin bak kendin de diyorsun gelişmiş ülkelerde durum şöyle böyle diye biz gelişmemiş bir ülkeyiz her kanattan tehdit altındayız temel eğitim şart temel eğitimsiz bu iş olmaz istediğiniz kadar yazın çizin ama olası bir savaşta eğer kaçmaz isen suriyeliler gibi, o silahı eline almak zorunda kalacaksın kendin için olmasa bile ailen için atılacaksın savaşacaksın.

Türk Türk'ü korumazsa, Tanrı Türk'ü korumaz!...

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Yılda 10 milyon tl kazanan futbolcu ile yılda 20 bin tl kazanan aynı fiyatı veriyor. Bence yıllık kazanç üzerinden hesaplanmalı yıllık kazancın %75i gibi. Futbolcu o parayı zaten verecek
Sakulta SametD

kişi bu mesajı beğendi.

imzam yok

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
.......

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al