freelance iş ilanları

Bedelli Askerlik

31 Mesajlar 4.040 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Çok güzel kafalar

Bende kısa dönem yaptım hiçte patates soymadım yanımdaki uzun dönemler de soymadı filmler de anca oluyor onlar.

Benim fikrim de askerlik boşa geçen bir zaman yerine göre tabii benim öyleydi akşama kadar bir odada bilgisayar başın da oturuyorsun

Çok iyi bir işte çalışıyorsundur ver parayı yapma askerlik ama gelipte anana babana kredi çektrip şımarık veletlik yapıyorsan o ayrı bir şey
moris

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Devlet uygun görüyor ki gidip askerlik yapıyorsun . Şimdi de devletin durumu olanlar bedelli yapsın diyor . Askerliğin mantığı da devleti korumak değil midir ? Şuan devletin kararına karşı geliyorsunuz ve şimdi bedelliye karşı çıktığınız gibi askerliğe de karşı çıkın o zaman . Boşuna boşuna askerlik üzerinden erkeklik mevzuları yapılıyor ülkemizde . Çok saçma sapan isler

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Her askere gideni eline silah verip cepheye gönderiyorlar sanıyor bu kitle. :D Ben kısa dönem askerlik yaptım. Bütün askerlik boyunca toplam 6 adet mermi kullandım ki ben denetlemeye denk geldiğim için +4 kullandım. Yoksa acemi birliğinde attığım 2 mermi ile askerliği tamamlayacaktım. O iki mermiyi de depoda zayi olmasın diye getirilen M1 silahlarıyla yaptık. Hani şu 2. dünya savaşı filmlerinde gördüğünüz silah oluyor kendileri. :D Ömrü hayatımda bu kadar boş 155 gün geçirmedim.

Aklıma eski başbakanın konuşması sırasındaki şu olay geldi;

- Reis bizi afrine götür, reis bizi afrine götür. (koro halinde bağrışmalar)
- Çıkışta herkes hazır olsun, afrine gideceğiz. (başbakanın kürsüden konuşması)
- (...hep beraber gülüşmeler...)

Şehitler ve gaziler üzerinden saçma sapan edebiyat yapmayın lütfen.
Eiffel

kişi bu mesajı beğendi.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Uzun zamandır bekliyordum. Çok iyi olacak çıkarsa, evlenmeme kısa bir süre kala rahatlayacağım. :)
ilkayy Eiffel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Eiffel Eiffel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Senior Backend Dev
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Devlet uygun görüyor ki gidip askerlik yapıyorsun . Şimdi de devletin durumu olanlar bedelli yapsın diyor . Askerliğin mantığı da devleti korumak değil midir ? Şuan devletin kararına karşı geliyorsunuz ve şimdi bedelliye karşı çıktığınız gibi askerliğe de karşı çıkın o zaman . Boşuna boşuna askerlik üzerinden erkeklik mevzuları yapılıyor ülkemizde . Çok saçma sapan isler

Okumayıp araştırmayıp sadece yorum yapmak konusunu çok güzel özetlemişsiniz. Az önce TSK nın asker ihtiyacının 300.000 olduğunu mevcutta ise 3 milyon asker adayı olduğunu söyledim. Tsk istemiyor güzel kardeşim. Devlet istemiyor, kapasitem yok diyor. Bu konuda kavranamayacak kadar zor ne var anlamadım? Adam açık açık askere ihtiyacım yok diyor. Aç evini ağırla 2.5 milyon insanı madem çok meraklısın askerliğe. Zaten mesaj yazışında hayır yok. Önce imla kurallarını sonra bir konununun özünü araştırıp yorum yapmalısın.

Eiffel Eiffel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Senior Backend Dev
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 316
  • Beğeniler 93 / 82
  • Ticaret 9, (%89)
Sanrım wmaracına da Cv ile alınmasının zamanı gelmiş. Mesaj yazmayı, araştırmayı ve okumayı bilmeyen cahil sürüsü doluşmaya başlamış maalesef. Tsk nın şuanda askere ihtiyacı yok. 3 milyon insan mağdur durumda. Bedellinin bir ihtiyaç olduğunu anlamayacak kapasitede insanlar olması gerçekten trajikomik bir durum.
ilkayy SametD

kişi bu mesajı beğendi.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Profesyonel orduya geçiş ile değerlerimizi ve bulunduğumuz coğrafyayı da göz önünde bulundurarak bedelli askerlik yapılsa bile adam akıllı temel eğitim verilmesi mantıklı. Umarım saçma sapan millete yürüyüş yaptırıp göndermezler. Ücret de makul tutulmuş. İsteyen gönüllü gider yapar askerliğini ama gariptir ki bedelli yapmaya imkanı olup da askerlik yapanı görmedim :D Tabii ki bedelli askerlik yapıp, komando eğitimindeki anılarını anlatanları da az görmedik ^^ İşinizi gücünüzü bırakıp gitmeyecekseniz güzel dostlukların kurulduğu, bol bol anınızın olacağı güzel bir dönemdir askerlik. Çoluk çocuk yoksa gözünüzde büyütmeyin.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Hem bu olayın diğer bir yararı da şu : Eğer ücret 15 bin değil de 50 bin 100 bin olsaydı . Orta durumdaki kişiler asla bedelli yapamazdı . Amaç zengin fakir demeden herkesin yararlanacağı bir hizmet .
Eiffel

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Yasa olarak geçtiyse 15bin TL verip bedelli yaparım. Buna kimse şehit ve gazileri öne atarak vatan sevgisini sorgulamaya hadi yok.

Her insan vatanına savaşarak korumak zorunda değil.

Ha bu arada sorun bakayım babanız kaç mermi sıkmış askerde. Öyle bir algı var ki dersin bir savaş var. Bütün askerler savaşıyor sanıyorlar. Acilen savaş oyunlarını bırakmanız lazım.

Askerlik vatan borcu değildir. Erkek veya Kadın olmak arasında bir seçim yapmadığım için. Bana bunun dayatılması insan haklarına aykırıdır...

Çok gitmek isteyen var ise buyursun gitsin. Bizler gidenlere engel mi oluyoruz. Yakında terörist ilan ederler bedelli yapanları.

Gelmişler burada milletçilik yapıyorlar. Yerim sizin milliyetçiliğinizi.
Sinan Eiffel Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Her kafadan farklı bir ses çıkıyor, kimse duyar kasmadın burda, bu bir hak tır devletin vatandaşına sunduğu bir hak. Kimse kalkıp orda Mehmetçiğimiz askerimiz sen evde çay iç diye canını veriyor demesin, her koyun kendi bacağından asılır herkes kendinden sorumludur. Birine askerlik yapmadı diye veya bedelli yaptı diye vatan haini ilan etmek borcununu ödemedin sen demek bu saatten sonra tamamen saçmalıktan ibarettir. İsteyen dilediği gibi hür yaşayıp hayatını devam ettirme özgürlüğüne sahiptir kiminin parası vardır canı istemediği için gitmez kimininde işi gücü rayındadır düzenini bozup gitmez. Bunun hesabını sormak kimsenin haddine değil burada laf kalabalığı yapmayın. Askerliğini yaptıysan eğer sen kendine borç olarak gördüğün için yaptın veya istekli olarak yaptın bu senin sorunun veya değil beni veya bir başkasını alakadar etmez. Bende gitmedim askere lakin işim düzene oturmuş bırakıp gitme lüksüm yok hayatta kalmak için para kazanmam lazim, kısacası hür iradesiyle hakkını kullanmak isteyen gitsin kullansın. Eğer buna rağmen hala klavye yarışına girip ahkam kesecekler varsada buyursun gitsin bedelli yapan arkadaşın yerine gönüllü olarak..
Korkmaz Eiffel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al