wmaraci reklam
lidertakipci

silinebilir.

22 Mesajlar 3.433 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

atiyazilim atiyazilim www.ati.istanbul Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 85 / 89
  • Ticaret 7, (%100)
johntitor37 Şu an daha iyi. Sağ üstte bulunan fiyatın altındaki ikonların üstünden çizgi geçiyor sanırım katman kaymış :)

Alttaki ilginizi çekebilecek ilanlar biraz küçültülüp sayıları bir artırılabilir

Site responsive olacaksa nasıl olacak veya mobil teması nasıl olacak mı diye düşünmeden edemedim :D

wmaraci
reklam

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Mavi daha hoşuma gitmiş idi maviniyi biraz daha aca bilirsiniz bence ek olarak tavsiyelerim şunlar (bir tasarımcı değilim ve tasarım secimlerim genellikle beğenilmez ama önerim bunlarıdır :D )
http://prntscr.com/k869s2

1.Üst bar ile hemen alttın bulunan konum bölümü çok yakınlar kötü duruyor.
2.Fiyat , favoriler vs çok iç içe ve kaymış gibi duruyorlar fiyatı daha sade kutucuk halinde secebilirsin.
3.Proje başlığı cok sade fiyattaki gibi arkaya gelen bir şeyler ekleye bilirsin fontuda değişmesi gerek.
4.Sol taraftaki görseller ve konu sahibi şöyle gelebilir
http://prntscr.com/k86bdo
Yani sahibindeki gibi görsel üst sol ortada ufak detaylar sağda ise kişi bilgileri altta ise detaylar
5.Erişim isteği fazla dışarda altındaki büyütüp iceri almanızı öneririm.
6.İlginizi cekebilecek ilanlar bölümündeki ilanların siyah şeritleri kötü duruyor üste daha sade bir şekilde ekleye bilirsiniz veya kutucugun altına yazabilirsiniz ve görselin altına ise bir kaç kelime ile sektörü yazabilirsiniz.

Genel olarak tavsiyelerim bunlar ama hatırlatayım ben tasarımcı veya UX bir bilgisi olan biri değilim Son kullanıcı olarak değerlendiriyorum buna göre değerlendirin :) umarım daha başarılı ve güzel işler dileği ile. :)
Ek olarak bunu HTML vs CSS dökecekmisiniz yoksa sadece tasarımmı yapıyorsunuz ?

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Taktik iyi ama gelistirmen lazim 😅😅

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI / Visual Design, UX Design
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)

THEX3T4R adlı üyeden alıntı

Mavi daha hoşuma gitmiş idi maviniyi biraz daha aca bilirsiniz bence ek olarak tavsiyelerim şunlar (bir tasarımcı değilim ve tasarım secimlerim genellikle beğenilmez ama önerim bunlarıdır :D )
http://prntscr.com/k869s2

1.Üst bar ile hemen alttın bulunan konum bölümü çok yakınlar kötü duruyor.
2.Fiyat , favoriler vs çok iç içe ve kaymış gibi duruyorlar fiyatı daha sade kutucuk halinde secebilirsin.
3.Proje başlığı cok sade fiyattaki gibi arkaya gelen bir şeyler ekleye bilirsin fontuda değişmesi gerek.
4.Sol taraftaki görseller ve konu sahibi şöyle gelebilir
http://prntscr.com/k86bdo
Yani sahibindeki gibi görsel üst sol ortada ufak detaylar sağda ise kişi bilgileri altta ise detaylar
5.Erişim isteği fazla dışarda altındaki büyütüp iceri almanızı öneririm.
6.İlginizi cekebilecek ilanlar bölümündeki ilanların siyah şeritleri kötü duruyor üste daha sade bir şekilde ekleye bilirsiniz veya kutucugun altına yazabilirsiniz ve görselin altına ise bir kaç kelime ile sektörü yazabilirsiniz.

Genel olarak tavsiyelerim bunlar ama hatırlatayım ben tasarımcı veya UX bir bilgisi olan biri değilim Son kullanıcı olarak değerlendiriyorum buna göre değerlendirin :) umarım daha başarılı ve güzel işler dileği ile. :)
Ek olarak bunu HTML vs CSS dökecekmisiniz yoksa sadece tasarımmı yapıyorsunuz ?

Önerileriniz için çok teşekkürler hocam birkaç tanesini uyguladım, geri kalanını da yarın tekrardan gözden geçirmeyi düşünüyorum. Kod bilgim olmadığı için ve projenin masraflarına tek başına yetişemeyeceğim için kodlama bilgisi olan bir ortak bulmayı düşünüyorum.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)

atiyazılım adlı üyeden alıntı

johntitor37 Şu an daha iyi. Sağ üstte bulunan fiyatın altındaki ikonların üstünden çizgi geçiyor sanırım katman kaymış :)

Alttaki ilginizi çekebilecek ilanlar biraz küçültülüp sayıları bir artırılabilir

Site responsive olacaksa nasıl olacak veya mobil teması nasıl olacak mı diye düşünmeden edemedim :D

İlginizi çekecebilecek ilanlar kısmını düzelttim hocam. Mobil tema konusunda şuan kararsızım hocam bu tasarım bittiğinde karar vereceğim ona da.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.

Mfa95 Mfa95 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 83 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim nacizane görüşüm. Bakar bakmaz 2000 lerden kalma bir site sandım. Bir tasarımcı eli değmesi gerekiyor bence. "Color teory" diye aratın google'da size çok faydalı içerikler çıkacaktır. Onun dışında biraz daha insan psikolojisi ve davranışına odaklanirsaniz daha avantajlı bir yerleşim saglayabilirsiniz. Yukarıda da belirtilmiş mesela arama kısmı logonun orada kimse oraya mouse'u sürükleyip arama yapmaz .yani kullanıcı davranışlarını iyi analiz etmeniz lazim.
Bunlar dışında giriş yap gibi metinleri kaldırıp yerine simgeler koymanız daha iyi olacaktır. Çok fazla dikkat dağıtan gereksiz yazılardan kurtulup daha sade anlaşılır simgeler koymak daha profesyonel ve minimalist olacaktır. Öne çıkarmak istediğiniz yerleri mesela toplam ilan gibi, (daha ilgi çekici kısa isimler koyarak) öne çıkartırsınız güven oluşturacaktır psikolojik olarak. Portfolyo sitelerdeki sayaclara tekrar bakmanizi öneririm.

Bunlar dışında çok keskin bir tasarım var. Keskin tasarımlar 2000 lerde kaldı kardeşim. Daha yumuşak tasarımlar yaparsanız daha göze hoş gelen birsetler ortaya çıkacaktır. Halihazırda kurumsal siteler dahi biraz daha enerjik renkli yumuşak tasarımlara gelmiş durumdalar. Ne kadar ciddi siteler olsalar da eğlenceli bir enerjik tasarım uyguluyorlar.

Ben tasarımcı değilim (keşke olsam :) onun için çok ayrıntılı nokta atışı çözümler oneremiyorum kusura bakmayin. Yılların tecrübesi ve araştırmasıyla (teorik bilgiyle) bunları soyleyebilirim. İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Sadece üst butonlara hafif dokundum ve arama bölümünün yerini değiştirdim, demek istediğimi anlatabilmek adına. Soldaki buton hover şeklinde olacak butondur.

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Konuya yaklaşık 10 dakika önce girdim. Üzülerek söylüyorum ki tasarımınızın beğendiğim tek bir noktası dahi olmadı. Girdiğim an ben olsam şöyle yapardım diye hayal etmeye başladım ve 10 dk sonra bu arkadaş çıktı ortaya. Header ve Footer kısmını es geçin uğraşmak istemediğim için sizin mockup' daki headerı yaptım ve basit bir footer yaptım.

Dilerseniz ücretli olarak tasarımı devam ettirip hayal ettiğiniz arayüze kavuşmanızı sağlayabilirim :)

Bu arada kendi yaptığım tasarımı da beğenmedim :( Ama anlatmak istediğim daha güzel şeyler yapılabilir, o yüzden bir şeyler çizdim işte.

johntitor37 Mfa95

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)
SefaCanDemir Teşekkürler hocam ama çok kısıtlı bir bütçeye sahibim ve o bütçeyi kodlama kısmına ayırmak istiyorum. Teklifiniz için teşekkürler.

• Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)
editt

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al