freelance iş ilanları

Yeni Projem İle İlgili Önerileriniz nedir?

23 Mesajlar 2.808 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

emka emka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Grafiker,Tasarım,Reklam
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 507
  • Beğeniler 61 / 120
  • Ticaret 31, (%97)
Bende begendim en büyük sorunumuz cabuk vazgecmemiz yılmadan devam edin gerisi gelir biraz daha fazla kategoriye ihtiyaç var ve tabi ki logo başarılar iyi çalışmalar

0535***6809 gsm numarası haricinde başka bir iletişim numaram yoktur.
wmaraci
reklam

atiyazilim atiyazilim www.ati.istanbul Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 85 / 89
  • Ticaret 7, (%100)
Ben çok incelemedim ama "ilk ve tek" ifadenizi yanlış bulduğumu belirtmek isterim.

Acaba ilk ve tek mi? Google'da Sosyal İçerik Ağı

Bahsettiğim ilk ve tek ifadesi Hakkımızda sayfanızda geçiyor.

Klavuzer Klavuzer O GEMİ BİR GÜN GELECEK Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

emka adlı üyeden alıntı

Bende begendim en büyük sorunumuz cabuk vazgecmemiz yılmadan devam edin gerisi gelir biraz daha fazla kategoriye ihtiyaç var ve tabi ki logo başarılar iyi çalışmalar

Kesinlikle öyle. Zaten kazananlar asla vazgeçmeyenlerdir. Teşekkür ederim bu güzel dilekleriniz için. Katagorileri artırmayı düşünüyoruz ilerki zamanlarda. Logo için çalışmalara başladık bile.

atiyazılım adlı üyeden alıntı

Ben çok incelemedim ama "ilk ve tek" ifadenizi yanlış bulduğumu belirtmek isterim.

Acaba ilk ve tek mi? Google'da Sosyal İçerik Ağı

Bahsettiğim ilk ve tek ifadesi Hakkımızda sayfanızda geçiyor.

Google bir arama motoru. O ifadeyi kullanırken şöyle düşündük. Mesela instagram bir video ve fotoğraf paylaşım platformu. Periscope canlı yayın platformu. Nabersin ise bir sosyal içerik ağı.

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)
Hocam script özel kodlama mı yoksa internette bulabilir miyiz?
Varsa link atma şansınız var mı arşive ekliyeyim çok hoşuma gitti sistem :)
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Proje güzel ama site tema ve görsellik açısından zayıf kalmış hocam. Görsellik üzerinde de calisirsaniz Iyi bir yer edinebilir. Öncelikle footerda ki logoyu silmenizi öneriyorum.
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

atiyazilim atiyazilim www.ati.istanbul Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 85 / 89
  • Ticaret 7, (%100)

Klavuzer adlı üyeden alıntı

Kesinlikle öyle. Zaten kazananlar asla vazgeçmeyenlerdir. Teşekkür ederim bu güzel dilekleriniz için. Katagorileri artırmayı düşünüyoruz ilerki zamanlarda. Logo için çalışmalara başladık bile.

Google bir arama motoru. O ifadeyi kullanırken şöyle düşündük. Mesela instagram bir video ve fotoğraf paylaşım platformu. Periscope canlı yayın platformu. Nabersin ise bir sosyal içerik ağı.

Google'da sosyal içerik ağı derken Google araması yaptığımda Sosyal İçerik Ağı tanımlaması ile kurulmuş siteleri görmeniz için yazdım hocam. Google tabii ki arama motoru ve sizde tabii ki sosyal içerik ağısınız ancak ne ilksiniz ne de tek. Bilmenizi, yanıltmanızı ve yanılmamanızı istedim.
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

OmrAlgs OmrAlgs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Vhki
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 80 / 95
  • Ticaret 11, (%100)

Öncelikle üşenmeden bu kadar uzun detaylı tavsiyeler verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Beni inanılmaz mutlu ettiniz bu tavsiyeleriniz ile ve hepsine tek tek cevap vermek isterim.

1- alan adı on numara ama logo böyle güzel bir projeye yakışmamış
# Gelen ilk izlenimler logonun vasat bir görüntüye sahip olduğu yönünde ve yapılacaklar listemizin ilk başına logonun değiştirilmesini ekledik bile.

2- proje oturana kadar ana sayfada yer alan büyük reklamların olmamasının faydalı olacağını düşünüyorum.
#Büyük reklam olarak footerin üst kısmında yer alan kısımda büyük bir reklam mevcut ve bunu kaldırıyoruz. Dediğim gibi reklam yerleşimi konusunda oldukça sıkıntılar yaşıyoruz ve reklam alanlarının belirlenmesi için uzman birinden destek almayı planlıyoruz. Bu dediğiniz kısımdaki büyük reklam sanırım oldukça rahatsız edici düzeyde.

3-Ana sayfada yer alan haberlerin boyutları küçültülerek daha fazla haberin görülmesi sağlanması ilerisi için faydalı olacağı kanaatindeyim. Kullanıcı sayısı arttığında akış hızlı değişir ve çoğu içerik okunmadan kayar gider aşağıya.
# Haklısınız bu konuda Anasayda'da yer alan içeriklerin gösterilmesi kısmı daha küçük ve sade olabilir.

4- böyle bir siteye rastgele butonu gider.
# Bu aklımıza hiç gelmemişti ve çok mantıklı bir şey. Rastgele içerik getirilmesi konusunda mühendis arkadaşlarıma bunu ileticem uygun bir kısıma eklemelerini sağlıycam.

5-arama kutusuna ''nabersin.com'da ara'' yerine daha orjinal insanlara sıcak gelecek bişey yazılabilir. örn: ararım seni her yerde (cezmi kaloriferde böyleydi sanırım)
# Daha samimi ve içten bir ifade kullanılabilir diyorsunuz. Bunun için fikir alışverişi yapalım arkadaşlarla. Ararım seni her yerde güzelmiş :)

6- daha bir çok kategori eklenebilir. ayrıca üst şeritte yer alan kategoriler sub menü de yok. aranılan kategori için menünün dönmesimi beklenecek anlayamadım.
# Henüz beta aşamasında olduğumuz için belli başlı kategoriler ekledik. Eklenen kategorilerin birçoğunun bile dolması oldukça uzun zaman alacaktır diye düşünüyorum. Aslında header kısmına bir buton yardımı ile ya da farklı bir şekilde kategorilerin tamamının sıralanacağı şekilde bir çözüm bulabiliriz.

7- kullanım şartları ve gizlilik politikası boş. birde başlıkta yazım hatası var.
# O kısımları henüz hazırlama aşamasındayız. En kısa sürede hazırlamayı planlıyoruz. Yazım hatasını göremedim başlıktaki.

8-sayfa profillerinde kişilerin yazı yazdığı kategoriler sıralanırsa daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.
# Sanırım kullanıcıların profillerinde yazdıkları kategoriler eklenebilir. Sonuçta üye olan kullanıcılar belli başlı kategorilerde içerik ekleyeceklerdir.

9-varmı bilmiyorum ama üyelerin birbirleriyle özel mesajla sohbet edebilmesi gerekir.
# Elbette. Messenger tarzı kullanıcıların birbirlerine özel mesaj atabilecekleri bir sistem mevcut ve geliştiriliyor. Kullanıcılar birbirleri ile özel mesaj aracılığı ile görüşebilmekte fakat Beta aşamasında olduğumuz için bu fonksiyon kapalı durumda.

10-herhangi birisinin paylaştığı içeriğin içine girildiğinde içeriği oluşturan kişinin bağlantısı ve takip et butonları olması gerekir.
# İçeriği oluşturan kişinin oluşturduğu içeriğin hemen sağ kısmında kullanıcı adı, resmi, hakkında, sosyal medya hesapları ve bir adet taip et butonu bulunmakta zaten.

11- google, facebook, twitter ile üye ol çalışmıyor sanırım beta aşamasından dolayı kapalı.
# Evet. Beta aşamasında olduğumuz için çoğu fonksiyon kapalı durumda. Bu fonksiyonlardan bir tanesi de sosyal medya hesaplar ile giriş.

12-üye olmak isteyenlere girişte ilgi alanlarını sorularak seçilen alanların ağırlıkta olduğu bir site gösterimi sağlanabilir.
# Bu çok güzel bir düşünce. Twitter ve pinterest te olduğu gibi ilgi alanları sorularak o ilgi alanlarına göre içerik gösterimi sağlanabilir. Bunu da mühendislerimize bildirmek üzere not alıyorum.

13-hepsinden önemlisi insanların buraya üye olup yazmaları için iyi bir reklam stratejisi izlemelisiniz.
# İşte burası bizim en büyük sorunlarımızdan bir tanesi. Beta V3.5 kararlı sürüm ile üyelikleri açmayı planlıyoruz. Ardından içerik arttırılması için çalışmalar yapıcaz. İlk baştaki hedefimiz editörlerimizin içerik üretmesi konusunda olacak.

Çok teşekkürler tekrardan bu güzel tavsiyeleriniz için.

Ne demek :) Yazım hatası şurada. Birde yazarlardan gelen yazılar sözlük misali sol sidebarda yer alsa sanki daha iyi olur gibi geldi.
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

Klavuzer Klavuzer O GEMİ BİR GÜN GELECEK Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

OmrAlgs adlı üyeden alıntı

Ne demek :) Yazım hatası şurada. Birde yazarlardan gelen yazılar sözlük misali sol sidebarda yer alsa sanki daha iyi olur gibi geldi.

Teşekkür ederiz. Evet farkettim şimdi yazım hatasını :) Yazarların ekledikleri yazılar anasayfada son gönderiler ve haberler kısmına yer alıyor zaten. Ama dediğiniz şekilde sidebar ile yazarlardan bazılarının gündem için özel yazdıkları yazılar için bir sidebar olabilir alsında. Mesela; bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı olsun. 30 Ağustos zafer bayramı ile ilgili içerik hazırlayan, paylaşan yazarların içerikleri sidebarda görüntülenebilir. Çok güzel fikirler veriyorsunuz bizlere. Gerçekten çok teşekkür ederiz. Eğer uygun olursa burada yazdığı gibi nabersin.com'u ilk deneyenlerden olmanızı istiyoruz. Böylelikle her fonksiyonu ilk deneme fırsatınız olurken bizimde gelişmemize katkı da bulunabilirsiniz diye düşünüyorum.

ElAziz ElAziz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İşletme sahibi
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Peki başka tasarımsal olarak bi öneriniz var mı? Tasarım başarılı mı? Sade mi? Kullanışlı mı?

Sade ve kullanışlı, birde arkaplanda koyu gri bir ton da renk kullanılır ise kalite olarak görünümü çok daha hoş olacaktır diye düşünüyorum.
Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
İşte...

Klavuzer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al