wmaraci reklam

Hosting piyasası nereye gidiyor

72 Mesajlar 11.174 Okunma
wmaraci reklam

TurkayNet TurkayNet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci, webmaster
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
ozaman piyasadakifirmalarn bir çoğu bireysel firma ozaman hangi firmadan alalım hangisi adam akıllo kurumsal firma?

wmaraci
reklam

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)

teknobeyinnet adlı üyeden alıntı

Ya bırakın şimdi yan çizmeyin allahınızı severseniz. Bu mu yani bütün bahane? O zaman bir zahmet o anlık problemleri çözmek için açtığınız canlı destekten cevap olarak söyleseydiniz destek bildirimi yollanması gerektiğini. Ama tabi siz "iade" yazısını görünce kaçtığınız için bunu yazmamanız normal. Birde gelip bildirimi paylaş diyorsunuz. Yazık.

7 gün geçtikten sonra iade zorunluluğu olmamasina rağmen geri iade isteyen hiçbir musterimizi geri cevirmedik vps dahil

TurkayNet TurkayNet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci, webmaster
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 7 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

emirhan adlı üyeden alıntı

7 gün geçtikten sonra iade zorunluluğu olmamasina rağmen geri iade isteyen hiçbir musterimizi geri cevirmedik vps dahil

sizin hosting firması hangisiyydi aceba ...?

MrGuner MrGuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 0 / 162
  • Ticaret 4, (%100)

emirhan adlı üyeden alıntı

Bak işte konuyu çarpıtıyosun :D Demin dedinki yok bildirim yok canlı destek anlık şimdide farklı havadan çalıyosun. Neyse konunun yeterince dışına çıktık zaten ben o bildirimmidir nedir onu bir yapayım bakalım nolucak

wmaraci
wmaraci

BilisimHosting BilisimHosting İnternet Teknolojileri Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Sistem Engineer & CCNA
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

teknobeyinnet adlı üyeden alıntı

Bak işte konuyu çarpıtıyosun :D Demin dedinki yok bildirim yok canlı destek anlık şimdide farklı havadan çalıyosun. Neyse konunun yeterince dışına çıktık zaten ben o bildirimmidir nedir onu bir yapayım bakalım nolucak

siz en iyisi bildirim açın konunun dışına çıkmayalım
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

Fantastik Fantastik Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Operator
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 58 / 26
  • Ticaret 4, (%100)
Bilişimhosting açtığın bu konu ile kendi reklamını yapmış olmuyor musun?

Ben Ozkula Hosting sitesinde 1 reseller 1 vps ve 3 adet host bulunduruyorum. Şimdiye kadar istediğim hiçbir talebi yanıtsız bırakmadılar. İstediğim geri iadeleri de sorunsuz bir şekilde geri verdiler.

Velhasılı kelam kişilerin bireysel olarak yaşadıkları problemler kişi ve firma sahibini ilgilendirir. Hosting firması olarak başka bir firma hakkında yorum yapmadan önce iyi düşünün. Ozkula veya başka bir firmadan şikayeti olan varsa da açar kendi konusunu veya uygun konuya mesaj atar. Emin olun host alacaksam siz son tercihim bile değilsiniz. Bilinçsiz kişilerin verdiği zararlar kadar siz bilinçlilerin (!) verdiği zarar var.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Bizim milletimizi anlamıyorum. Sınırsız reseller alayım aylık 5 lira vereyim diyor. İlk 3 ay herkese tavsiye ediyor. Sonra o firma hakkında bela okumaya başlıyor. Türkiye'de işini iyi yapan firma yok mu? Elbette var. Hemde öyle merdiven altı satış yapıp da firma denilen cinsten değil. Turhost, Vargonen, Netinternet, Sadecehosting en iyileri hatta. Aylık 20 liraya ateş pahası diyen insanlar var. Gördük işte 5 liraya alınan resellerları da. Aslında bütün suç bilinçsiz kullanıcılarda.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Bizim milletimizi anlamıyorum. Sınırsız reseller alayım aylık 5 lira vereyim diyor. İlk 3 ay herkese tavsiye ediyor. Sonra o firma hakkında bela okumaya başlıyor. Türkiye'de işini iyi yapan firma yok mu? Elbette var. Hemde öyle merdiven altı satış yapıp da firma denilen cinsten değil. Turhost, Vargonen, Netinternet, Sadecehosting en iyileri hatta. Aylık 20 liraya ateş pahası diyen insanlar var. Gördük işte 5 liraya alınan resellerları da. Aslında bütün suç bilinçsiz kullanıcılarda.

Bence sorun bu değil.
5 TL'ye alınan hizmette de sorun çıkıyor, 60 TL'ye alınan hizmette de sorun çıkıyor. Belli olmaz. Robot değil sonuçta bu makineler. Şimdi sorun yok fakat ileride sorun olup olmayacağını kimse bilemez :)
Batuhan

kişi bu mesajı beğendi.

ugur1502 ugur1502 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
Sorun 5 liralık reseller veya hosting satanda değil. Sorun 5 lirası olup 5 liralık hosting veya reseller satın alan kişilerde ben bu konuda maalesef 5 liraya uyup hosting alanları suçlarım. Konulara dikkatli bakarsanız bütçem yok 5 lira verebilirim bilmem 5 liralık hosting arıyoruz. Öteki adam da geliyor 5 liralık hostingi geçiriyor. Aslında bunla ilgili gazetelerde güzel bi haber yapılabilir...

ozzy5a ozzy5a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Web Kodlama
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 1 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Ben ne kimseyi tanır ne kimsenin tarafıyım. Ancak böyle bir konunun bir hosting firması tarafından açılması bence etik değildir. Ha açmiş insanlara fikirlerini paylaşmış güzel.
Ama benim canımı sıkan konu insanların bu konuları ağlama duvarına çevirmeleri.
Tekrar söylüyorum ben kimsenin tarafı, arkadaşı dostu değilim.
Velhasıl Hosting piyasası bir yerlere gidiyorsa BURADA TEK SUÇLU KESİNLİKLE SATICILARDIR(sağlayıcılar). Piyasayı 15 yaşındaki acayip acayip firmacıklarla bozmak istemiyorsan sahip çıkacaksın arkadaş. Bu işi yasal düzene oturtmak için toplanacaksın, tartışacaksın diğer firmalarla, dernektir, federasyondur v.s. dir kuracaksın. Piyasanın nabzını siyasi, ekonomik, brokratik yollarla tutacaksın forum sitelerinde tartışarak değil.
Türk Ticaret Kanunu değişecek yakında her işletme site yapmak zorunda kalacak v.s. ben firmayım, ben vergi veriyorum, yok şöyle büyüdüm, böyle hizmetim var diyenlerin hangisine sordular bu kanunu nasıl yapalım diye? Hangi kurulun, hangi sivil toplum örgütünün görüşünü aldılar yada kaç tanesinde bu kendini hizmet yıldızı sanan firmaların sahipleri var. Önce oturup kendinizi sorgulayın. Çünkü bu sizin ekmek kapınız. Yarın öbürgün yabancı sermaye bü ülkeye girerse çok ağlarsınız.
Ben bu güne kadar sadece Hosting firmalarının katıldığı (atıyorum vergi levhası olanların v.s. gibi ön şartlı) ne bir sempozyum duydum, ne bir seminer, ne bir toplantı. Bir alıcı olarak size tavsiyen müşteri kapma yarışından sıyrılıp birlik olma yarışına girmeniz. Ancak bu şekilde piyasada iyi ile kötü birbirinden ayrılabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al