wmaraci reklam
lidertakipci

Prof. Boratav'dan ekonomik kriz uyarısı

41 Mesajlar 4.590 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
İktisatçı Prof. Dr. Korkut Boratav, ekonomide bu yılın son 3 ayında küçülme sürecinin başlamasının beklendiğini belirterek, "IMF programı da gündeme gelebilir" dedi.

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'na üye işçilerin sorularını yanıtlayan İktisatçı Prof. Dr. Korkut Boratav, ekonomide bu yılın son 3 ayında küçülme sürecinin başlamasının beklendiğine dikkat çekti.

Gazete Karınca'nın aktardığına göre Boratav, şunları söyledi:

"Ekonomi şu anda bir krize girmedi ancak, 2018'in son üç ayında küçülme sürecinin başlaması beklenir. Bu durum, AKP'nin 2017'de uygulamaya başladığı seçim ekonomisi önlemlerinin, Türkiye ekonomisinin üretim sınırlarını zorlaması sonunda meydana geldi. Enflasyon ve cari açık yükseldi; uluslararası finans kapital, Türkiye'den fon çıkarmaya başladı. Döviz fiyatlarının tırmanması finansal sistemi zorladı. Döviz borçlusu şirketlerin sıkıntıları ve faizlerde aşırı yükselme, ekonomiyi daralma ivmesine sürükledi."

wmaraci
reklam

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Sürekli aynı laflardan sıkılmadı bir kesim. Sözde yıllardır ekonomik kriz var :) O kesim kendisini avutmaya devam etsin.
MertUslu muhammetdkaya biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Ben ilk defa ekonomik krizin başlangıcına tanık oluyorum.

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
Bunlara göre her yıl zaten ekonomik kriz var :) ancak ceplerini iyi dolduruyorlar :) Ekonomik kriz var diyenlerin ya gözleri doymuyor daha çok para istiyor yada daha çok kazanayım derken ellerindeki paradan da olmuştur. Ekonomik kriz falan yok rahat olun
MertUslu muhammetdkaya biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
cooper Hocam artık şunu anlayın lütfen.Doların artması bizim hoşumuza gitmiyor ve biz doların artması ile kendimizi avutmuyoruz.Sadece doların euronun artmasından şikayetçiyiz.Biz baskı işi yapıyoruz ve aldığımız malzemeler euro ile alınıyor.Euro arttıkça bizimde kazancımız düşüyor.Diyeceksiniz ki fiyatı arttırın.Euro sürekli artıyor bizde sürekli fiyat attrırırsak bize iş veren firmalarda hayırdır diyecektir.Her neyse konuyu çok uzatmayacağım.Özetle amacımız doların euronun artmasıyla kendimizi avutmak tatmin etmek değil ekonomide yanlış giden bir şeylerin olduğuna dikkat çekerek bunların düzeltilmesi için hükümetten projeler beklemek.
ASametYildirim deryaerdil tazemuhendis

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Kriz var da daha kimse açıklamıyor. Biraz daha zaman geçsin. Göreceğim sıkılanlar mı sıkılmayanlar mı lafını yiyecekler.

Güçlü ekonomi güçlü lider ister dediler. Güya güçlü olan lider başa geçti ama ne dolar düşüt ne ekonomi düzeldi.

1 Sene önce aldığım araba 10 Bin tl kaar yaptı. Norlmalde benim şikayetçi olmamam lazım ama. Şuç bizde ki herkes bir şeylere ulaşabilsin diye 10 bin tl yi görmezden gelip çıkıp dolar düşsün diyoruz.

2014 yılında aldığım İntel 6700K işlemci 1250 Tl den 1850 Tl ye çıktı. Teknoloji eskidikçe ucuzlar bizde eskiyen teknolojinin fiyatı artıyor.

Hiç bir ülkede dolar yükselmez iken bizde dolar yükseliyor ise bir tek açıklaması var. TL değer kaybediyor. Buda ileride ekonomik kırize yol açacak.

Almanya VPN ile girdim. Amerika da asgari ücret ya 1.300 dolar dı yada 1.400 olması lazım.

Buda bizde asgari ücret 1.600 tl. hadi tek seferde alın bakalım.

Paran yoksa almayacaksın diyen zihniyet cevap vermez ise sevinirim burada parası olanı kıyaslamıyorum. Alım gücünü kıyaslıyorum.
ilkayy Heisenberg0133 deryaerdil

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

millertekadam millertekadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 171 / 88
  • Ticaret 21, (%100)

darknov4 adlı üyeden alıntı

Ben ilk defa ekonomik krizin başlangıcına tanık oluyorum.

Hayırlı olsun hocam :D İlerde çocuklarımıza torunlarımıza anlatırız umarım.

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
yazilimsoru Tabiki kimsenin hoşuna gitmiyor dolar ve euro artışı ama sürekli yıllardır ekonomik kriz gelecek gelecek deniyor ama ortada ne gelen var ne giden. Ne mevcut hükümet işini dört dörtlük yapıyor, ne de yeni hükümet olsa işini dört dörtlük yapacak. Umarım herkesin dilediği gibi güzel gelişmeler olur. Zira herşeyi hükümete yıkarak çözüme ulaşılmıyor.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Bazı elemanlar, RTE bizzat çıkıp "ekonomik kriz içindeyiz" dese inanmayacak. Reis bizle alay ediyor diyecekler. Çünkü Shakira konserine 60bin kişi gitmiş. Etraf mersedeslerden geçilmiyor. Kafeler full dolu...İşte bu sebeplerle ülkede kriz olması söz konusu bile değil. :D

Bu kesime bir şey anlatma çabası boş. Bu elemanlara göre kriz olması için iç savaş falan çıkması gerekiyor ya da Venezuela gibi falan olmamız gerekiyor herhalde. Boşuna hırpalamayın kendinizi. :)
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Ağustosun son günlerinden itibaren krizi herkes hissedecek. Sadece bekleyin. Bu krizin şu an bir kesim tarafından hissedilmeme sebebi bedelli askerlikten ve imar affından gelecek bir miktar paranin verdiği rahatlık.

O da yerel seçimler için taşa betona gömülür seçim çalışmalarına giderse çok değil 1 2 aya okkalı bir tokat yedikten sonraki neredeyim yav ben moduna girmeye başlar halk

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al