freelance iş ilanları

İSS firmalarının kasıtlı olarak interneti yavaşlatıyor olabilir mi ?

7 Mesajlar 769 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Bilmem fark ettiniz mi bilmiyorum ancak böyle bir durum var. İnternetim sürekli 7 mgb ile 3 mgb arasında gidip geliyor.

Müşteri hizmetlerini arıyorum, hemen bir iki güncelleme yapıyoruz bir saniye, bir aç kapa yapın bir hız testi tamam, 7 mgb'e çıkıyor ancak bir ay sonra tekrar 3 4 civarında seyretmeye başlıyor. Yine arıyorum yine aynı muhabbet.

Başka iss kullanan kişilere soruyorum bazılarında da benimle aynı sorunu yaşayanlar var.

Sizce kasıtlı olarak iss firmaları hızımızı düşürüyor olabilir mi ?

(reklam veya karalama olmasın diye isimleri yazmıyorum ancak az çok tahmin ediyorsunuzdur)

(Daha ilginci, bulunduğum yerde internet alt yapısı 13 mgb'e kadar destekliyor. Hatta başvurduğum iss kurumu internet alt yapınız 13'e kadar destekliyor deyip bana 24 mgb'lik paket kitledi. Ancak 8 bile göremedim şuana kadar. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise malesef 16 mgb'lik paketi aktif edemeklerini sadece 14 mgb ve üzeri altyapı olması halinde 16 mgb paketlerin aktif edildiğini söyledi. eved. 14 mgb ve üzeri. satarken destekliyordu gerçi ama sonradan bir şeyler değişti sanırım. koskoca xxx iss yalan söyleyecek değil ya!)

wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hem evde hem de ofiste aynı durumu yaşıyoruz. İki ayrı firmada bu sorunu yaşıyoruz.

cooper cooper Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Müh. öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 225 / 254
  • Ticaret 5, (%100)
Bana da biraz kasıtlı yapılıyormuş gibi geliyor. Yıl 2018 oldu ama halen TR'de düzgün internet altyapısı yok. Gerçekten üzülüyorum bu duruma. Keşke yarınımızı da düşünsek.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Bende problem yok vdsl geçtiğimden beri ama ADSL kullanıyordum 4 ay öncesine kadar. O hep sorunluydu bende 3 mbps alıyordum.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Bende problem yok vdsl geçtiğimden beri ama ADSL kullanıyordum 4 ay öncesine kadar. O hep sorunluydu bende 3 mbps alıyordum.

Türknet: gardaşım bir şeye ihtiyacın var mı gardaşım?

diye giriş yapıyor konuya. Adsl kullanıcısıyken maks 5 mbps goruyordum vdsl geçtim zaman zaman 13 falan geriye kalan zamanlarda 8 mbps idi. Geçtim turknete birebir aynı altyapı sabit 30 mbps geliyor hiç dusmedi bugune kadar

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Kotasız internet istemeden önce düşünülecekti. Bu yılın başında ************* tüm private peering hizmetlerini iptal etti. Koca Türkiye 3 noktadan yurtdışına çıkıyor. Pingler yükseldi. Yığılma olduğu içinde yavaşlık yaşanıyor.

Gayet normal :)

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

ozdenfurkan adlı üyeden alıntı

Türknet: gardaşım bir şeye ihtiyacın var mı gardaşım?

diye giriş yapıyor konuya. Adsl kullanıcısıyken maks 5 mbps goruyordum vdsl geçtim zaman zaman 13 falan geriye kalan zamanlarda 8 mbps idi. Geçtim turknete birebir aynı altyapı sabit 30 mbps geliyor hiç dusmedi bugune kadar

Ben yakın zamanda Türknetden çıktım. Destek hizmetleri hiç yoktu ozamanlar. Belki düzelmiştir.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al