freelance iş ilanları

Referans hizmet vereceğini söyleyip vermeyenler.

5 Mesajlar 739 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhabalar, Şuan 3 kişi çeşitli konularda (yorum, makale, SEO) referans hizmet vereceklerini söylediler ve bitiş tarihi verdiler. Fakat bazıları hiç başlamadı bazıları ise belli bir süre (1-2 gün hizmet verdikten) sonra bitiş tarihi gelmeden hizmet vermeyi kestiler.

Şimdi referans sisteminin amacı o hizmeti test edip iyi veya kötü olarak yorum yapıp hizmet alacak kişileri bilgilendirmek değil mi?

Referans olarak hizmet vereceğini söyleyip vermeyenler için yorum yazma hakkım var mı? Yoksa "Ortada parasal bir konu yok adamın keyfi isterse söz verdiği halde yapmayabilir, banada susmak düşer." mi demeliyim?

Konu hakkında sadece fikrinizi merak ediyorum. Aklına ne geliyorsa yazabilirsin dinlemekten keyif duyarım. :)

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hocam sizin referans istemediğiniz bir konu yok ki. Yani her türlü ücretsiz işte refte mutlaka siz varsınız :)
Referans sistemi bana kalırsa başlı başına saçmalıktan ibaret. Yani en küçük paketi alıp denersin yorumu yazarsın fakat ücretsiz bir şekilde ref isteyip işimi yapmadılar demek de bana enteresan geldi.

Bakın paylaşım ekibi oluşturuldu ücretsiz bir şekilde gönüllüler baz alındı. Ondan ne hayır geldi? Bir insan emek veriyorsa karşılığını alacak. Ha refi kabul etti etmeseydi o zaman diyebilirsiniz fakat yeni üyeler konu açınca lap diye beleşçi bir ref ekibi var onlar çökünce adam istemeye istemeye ref vereyim diyor haliyle.

Bana kalırsa yorum yazıp milletin konusunu baltalama hakkınız yok. Ücret verdiyseniz ortada bir ticaret varsa bu hak size doğuyor.

İyi ben de konu konu gezip altın üyeliğim ve 68 tic puanımla ref isteyeyim vermeyenlere olumsuz yorum yazıp ekmekleriyle oynayayım. Kusura bakmayın ama yok böyle bir dünya
VoSToK birsevda webisyo

kişi bu mesajı beğendi.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hocam sizin referans istemediğiniz bir konu yok ki. Yani her türlü ücretsiz işte refte mutlaka siz varsınız :)
Referans sistemi bana kalırsa başlı başına saçmalıktan ibaret. Yani en küçük paketi alıp denersin yorumu yazarsın fakat ücretsiz bir şekilde ref isteyip işimi yapmadılar demek de bana enteresan geldi.

Bakın paylaşım ekibi oluşturuldu ücretsiz bir şekilde gönüllüler baz alındı. Ondan ne hayır geldi? Bir insan emek veriyorsa karşılığını alacak. Ha refi kabul etti etmeseydi o zaman diyebilirsiniz fakat yeni üyeler konu açınca lap diye beleşçi bir ref ekibi var onlar çökünce adam istemeye istemeye ref vereyim diyor haliyle.

Bana kalırsa yorum yazıp milletin konusunu baltalama hakkınız yok. Ücret verdiyseniz ortada bir ticaret varsa bu hak size doğuyor.

Refçiler ekibi iyimiş :) Bende bazen kendimi tutamayip bu ekibe dahil oluyorum.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Hocam forum kurallarına göre konularda ref istemek yasak. Konu sahibi referans verebilirim demiyorsa zaten istemiyorum. :) Bu arada referans aldığım bir çok hizmeti gerçekten memnun kaldıysam uzun süreli anlaşma yapıyorum.

Birde bu dediğim 2 kişide ben referans istemedim. Özel mesajla bizzat kendileri referans olmamı istediler, bunu belirtmek isterim. :)

Paylaşım ekibi konusunda ne demek istediğinizi anlayamadım ama değerli yorumunuz için teşekkür ederim. :)

Yorumu güncellemişsiniz son kısma cevap vermek isterim. :)
İyi ben de konu konu gezip altın üyeliğim ve 68 tic puanımla ref isteyeyim vermeyenlere olumsuz yorum yazıp ekmekleriyle oynayayım. Kusura bakmayın ama yok böyle bir dünya

Hocam ben referans kabul etmeyenlere değil, referans kabul edip hizmet vermeyenlere yönelik konu açtım. Yanlış anlaşılmak istemem. :)

wmaraci
wmaraci

itsover itsover Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 0 / 76
  • Ticaret 13, (%100)
Backlinkcigeldi arkadaş seni yanlış anlamış sanırım. ASametYildirim senin derdin " Ref vereceğim diyorsunuz da ne diye vermiyorsunuz ? " değil mi ? Bir hevesle yazıyorlar herhalde. Sonra umursamıyorlar. Bende uyuz olurdum. Haklısın yani. Birde neden bu kadar emoji ?
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al