wmaraci reklam
lidertakipci

Grafikerlere yapılan haksızlık.

21 Mesajlar 2.414 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Dört rakamlı. :)
Dörtte biri üç rakamlı yapar. :D

Sanırım arayüz çalışması? Yada yarı profesyonel bir logo tasarımcısınız. :D (Yarı profesyonel diyorum zira; grafikerler.net sitende bana 23.000 TL değer biçmişlerdi) o kadar param olsa... :rolleyes:

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

MstDrsn adlı üyeden alıntı

Sanırım arayüz çalışması? Yada yarı profesyonel bir logo tasarımcısınız. :D (Yarı profesyonel diyorum zira; grafikerler.net sitende bana 23.000 TL değer biçmişlerdi) o kadar param olsa... :rolleyes:

Yok grafik değil hocam.
Tasarımıyla birlikte script yapıyorum.
Genelde fiyatlar hep 4 - 5 rakamlı oluyor. :) (Tabi müşteri çıkarsa :D)

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Kesinlikle katılıyorum.

Ben bir iş yaparken istenilen işe bağlı olarak 4-1 fiyatını başlamadan önce alıyorum. Şu an elimde bir iş var ve 2 haftadır henüz adamdan paranın kalanı gelmedi. Peki endişeli miyim ? Hayır, çünkü dörtte birini başlangıçta almıştım. İşi de teslim etmedim bütün parayı almadan. Adam şu an iptal etse, o para bende kalıyor.

Normalde iki hafta bekletmem bile hatadır böyle şeylerde. İş bittiğinde parayı yatırıp teslimatın yapılması gerekir. Bekliyoruz bakalım.

En doğrusunu yapıyorsun.

Konuyu açan arkadaş şunu söylemiş.

"Tasarımcının referanslarına bakılmalı , çalışma stili göz önüne alınılmalı , uzun uzun sohbetler edinilmeli ve bunun sonunca karar verilmeli."

Bu teoride güzel bir düşünce olabilir. Ama pratikte uygulanması mümkün değil. Türk insanının yapısını az çok biliyoruz. Olabildiğince işi bedavaya veya ucuza getirmeye çalışıyorlar. Aklımız daha çok kurnazlığa çalışıyor.

O yüzden konuyu açan arkadaş bu konudan şikayetçi olmak yerine, kendisi ne kadar az zararla bu işten kendini kurtarır diye düşünmesi lazım. İşe başlamadan paranın bir kısmını almak sizin profesyonelliğinizi ve tasarımlarınızın iyi olduğunu gösterir.

Tabii ki arkadaş haklı olarak kendi düşüncelerini ve olması gerekenleri söylemiş. Fakat biraz da gerçekçi olmak lazım. Bu konudan yakınmak yerine kendinizi düşünmeniz gerekiyor. Sizin zamanınız değerliyse bunu karşı tarafında bilmesi lazım. Göstermenin de en iyi yolu bu.

Paranın bir kısmını işe başlamadan önce istemek sizin işlerinizi azaltmaz. Bu konuda da endişeniz olmasın. Referanslarınız yeterince iyiyse siz her zaman daha çok kazanırsınız.

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)
bende şöyle düşünüyorum bir konu açılır ödül 100 tl olur kendine güvenen grafikerler girer işe yaparlar tasarımı sonra yarışmayı düzenleyen adam seçer beğendini verir 100 tlyi kazanana olay budur.

ama şöylede değiştirelebilir bütün logolar ankete eklenir herkesten oy istenilebilir anket sonunda 1. olanınki alınabilir :)

wmaraci
wmaraci

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

Yok grafik değil hocam.
Tasarımıyla birlikte script yapıyorum.
Genelde fiyatlar hep 4 - 5 rakamlı oluyor. :)

O zaman sizin iş kebap hocam yap birazını al (Sanırım bu para sizi doyuracak cinsten) sonra adam almasın.Hem tasarım hem para size kalsın. :D:D Şaka bir yana işiniz zor gerçekten.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

En doğrusunu yapıyorsun.

Konuyu açan arkadaş şunu söylemiş.

"Tasarımcının referanslarına bakılmalı , çalışma stili göz önüne alınılmalı , uzun uzun sohbetler edinilmeli ve bunun sonunca karar verilmeli."

Bu teoride güzel bir düşünce olabilir. Ama pratikte uygulanması mümkün değil. Türk insanının yapısını az çok biliyoruz. Olabildiğince işi bedavaya veya ucuza getirmeye çalışıyorlar. Aklımız daha çok kurnazlığa çalışıyor.

O yüzden konuyu açan arkadaş bu konudan şikayetçi olmak yerine, kendisi ne kadar az zararla bu işten kendini kurtarır diye düşünmesi lazım. İşe başlamadan paranın bir kısmını almak sizin profesyonelliğinizi ve tasarımlarınızın iyi olduğunu gösterir.

Tabii ki arkadaş haklı olarak kendi düşüncelerini ve olması gerekenleri söylemiş. Fakat biraz da gerçekçi olmak lazım. Bu konudan yakınmak yerine kendinizi düşünmeniz gerekiyor. Sizin zamanınız değerliyse bunu karşı tarafında bilmesi lazım. Göstermenin de en iyi yolu bu.

Paranın bir kısmını işe başlamadan önce istemek sizin işlerinizi azaltmaz. Bu konuda da endişeniz olmasın. Referanslarınız yeterince iyiyse siz her zaman daha çok kazanırsınız.

Şimdi diğer forumlarda şöyle bir şey çıktı karşımıza. Adamlar iTrader`e bakarak peşin para veriyorlar. Dolandıranların büyük çoğunluğu da iTrader`i yüksekler arasından çıkıyor.

Adam diyor ki; "Senin iTrader puanın yok, bende ise %100 olmak üzere 40 satış var. Sana nasıl güvenebilirim ? Neden parayı hemen yatırayım?" diyor. Siz peki öyle olsun deyip, kabul ediyorsunuz. Tam işin yarısına gelmişken adam sizi arayıp " bir arkadaşıma yaptırıyorum, siparişi iptal edin " diyor. Adama laf deyince bu sefer - iTrader verip, hiçten işlerinizi baltalıyor. Hepsi arkadaş çevresi yüzünden iTrader kazanmış insanlar.

Bu yüzden önerilerimden birisi de iTraderdan çok Nucleus`un dediği gibi referanslarının kalitesi.

MstDrsn adlı üyeden alıntı

O zaman sizin iş kebap hocam yap birazını al (Sanırım bu para sizi doyuracak cinsten) sonra adam almasın.Hem tasarım hem para size kalsın. :D:D Şaka bir yana işiniz zor gerçekten.

Ayda bir müşteri çıksa kebap oluyor da ah bir çıksa... :rolleyes:
soulmy

kişi bu mesajı beğendi.

wPunch wPunch Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 52 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
***da freelance olarak satış yaptığım zamanlarda maskot çalışması yapmıştım bir arkadaşa demo gönderdiğimde beğenmedim teşekkürler dedi ve mesajlarıma cevap vermedi. olay gerçekten çok kötü...

DanceExclusive DanceExclusive Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
çok haklı ya

mustafayasin mustafayasin PHP & IOS Developer Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 91 / 173
  • Ticaret 11, (%100)
sonuna kadar katılıyorum. bunu yapan yığınla insan var. tek logo fiyatına onlarca logo sahibi olma çabası..

Poyraz Poyraz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 4 / 168
  • Ticaret 1, (%100)
Anıl ile NuCLeuS'a katılıyorum. Bence de fiyatın yarısını alıp işe başlamak gerek hiç kuşku da olmuyor..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al